Kripto Para

Coinbase, Sarılmış Stake Edilmiş ETH Token’ı Tanıttı

cbETH, kullanıcıların stake edilen ETH'lerini hareket ettirmelerine olanak tanıyan, sıvı sarılı bir token görevi görecek.

Coinbase, Ethereum’un yaklaşmakta olan Birleşmesinden önce kendi sarılmış ETH jetonunu piyasaya süreceğini duyurdu.

Coinbase cbETH’yi Duyurdu

Coinbase Çarşamba günü yaptığı açıklamada , Coinbase Wrapped Stake ETH (cbETH) adlı bir token tanıtacağını duyurdu.

cbETH tokeni, ETH2’yi temsil eder ve bu da borsa ile stake edilen ETH’yi temsil eder. ETH2, 2023’te beklenen gelecekteki bir Ethereum yükseltmesine kadar kilitli kalacak.

Buna karşılık, cbETH likit olacak ve kullanıcılar cBETH alışverişi yapabilecek veya varlığı başka bir yere gönderebilecek. Coinbase, bunun kullanıcıların stake edilen ETH’den çıkmasına, tokeni DeFi’de teminat olarak kullanmasına ve stake edilen ETH’yi transfer etmesine veya “hediye” etmesine yardımcı olacağını belirtiyor.

coinbase, sarılmış stake edilmiş eth token'ı tanıttı

Coinbase, cbETH transferinin yalnızca Ethereum ağında mümkün olacağı konusunda uyarıyor. “Bu varlığı başka ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde paranız kaybolur” diye tavsiyede bulunuyor.

Şirket, cbETH’yi genellikle kripto para birimlerini ödeme jetonlarından ve menkul kıymetler düzenlemeleri kapsamına girebilecek diğer varlıklardan ayırmak için kullanılan bir terim olarak tanımlıyor.

Stake ücretleri uygulansa da, “cbETH’yi sarma veya açmayla ilgili hiçbir ücret” olmadığını da ekliyor.

Coinbase, cbETH’nin 1:1 oranında ETH ile bir fiyat sabitlemesi sağlamayı amaçlamadığını söylüyor. Bunun yerine, şirketin cbETH’nin dönüşüm oranını ve bakiyesini 16 Haziran’da başlattığı andan itibaren, stake edilen ETH’yi ve tahakkuk eden faizini temsil eder.

Cache Nedir?

Teknik incelemede Coinbase, “%33 ağ penetrasyonunu kırmanın eşiğinde” olan başka bir ürünle rekabet etmeyi planladığını kabul ediyor. Bu rakip ürün muhtemelen Lido ve onun likit hisseli ETH (stETH) tokenidir. Coinbase, USDC stablecoin’e başarılı katılımına dayanarak stake piyasasını çeşitlendirebileceğine inanıyor.

Duyuru , 6 Eylül’de başlaması planlanan Ethereum Merge’den haftalar önce geldi . Etkinlik, Ethereum’un Proof-of-Work mekanizmasını Proof-of-Stake ağ doğrulamasıyla değiştirdiğini görecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu