Kripto Para

Coinbase, Fortune 500 Listesinde, Çanta 437. Sırada İlk Kripto Para Şirketi Oldu

Coinbase, gelirinde yüzde 513 ve kârda yüzde 1.024 artış kaydettikten sonra Fortune 500 listesine girdi.

Coinbase, Fortune 500 Listesinde, Çanta 437. Sırada İlk Kripto Para Şirketi Oldu

 

Finansal sıkıntılara işaret eden son söylentilerin önüne geçen Coinbase, Fortune 500 şirketlerinin prestijli listesine girdi. Kripto borsası, Fortune dergisi tarafından derlenen ve yayınlanan yıllık listede, ilgili mali yıllar için toplam gelire göre en büyük 500 ABD firmasını sıralayan 437. sırayı aldı. Bununla tarihsel olarak, 1950’lerde şirketleri sıralamaya başlayan listede yer alan ilk kripto para birimi ile ilgili şirket oldu.

Fortune, güncellenmiş listesinde Coinbase’in gelirini 7.839 milyon dolar (kabaca 60.728 crore) ve Mart ayı itibariyle piyasa değerini 41.670 dolar (kabaca 1.64.808 crore) olarak gösterdi.

Gelirde yıldan yıla yüzde 513 artış ve kârda yüzde 1.024’lük önemli bir artış kaydettikten sonra Fortune 500 listesine girdi.

madeni para tabanı
coinbase

“Doğrudan listelenmeden hemen önce, analistler şirketin 100 milyar dolarlık (kabaca 7.74.805 Rs. crore) bir değerleme ile çıkış yapabileceğini tahmin ediyorlardı. Fortune tarafından hazırlanan bir rapora göre , ilk işlem gününü 61 milyar $ (kabaca 4,72.631 Rs. crore) değerleme ile kapattı ve DoorDash’i ilk işlem gününden sonra ABD şirketleri arasında yedinci en yüksek piyasa değeri için geride bıraktı .

 

ABD’nin en büyük kripto borsasının tanınması, günlerce süren piyasa kargaşasından sonra kripto topluluğu üyeleri için yeni bir neşe ışını tetiklemiş gibi görünüyor.

Bu ayın başlarında kripto borsası , alım satım değerlerinde yüzde 44’lük bir kayıp bildirdikten sonra kendisini ilgi odağında buldu.

2021’in ilk çeyreğinde kripto borsası , ticaret hacminin 309 milyar dolar (kabaca 23,86,484 rupi) ürettiğini söyledi. Rakam, Coinbase’in 2021’in dördüncü çeyreğinde bildirdiği 547 milyar dolarlık (kabaca 42.23.250 rupi) işlem hacminden önemli ölçüde daha düşük.

Şirket, şimdilik işe alımları yavaşlattığını söyledi .

İlginizi çekebilir: NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

 

Ayrıca, bir hükümet başvurusunda, bir iflas durumunda, kullanıcıların Coinbase’de tuttukları kripto varlıklar üzerindeki doğrudan iddialarını kaybedebileceklerini söyledikten sonra, son zamanlarda manşetlere çıktı. Coinbase’den gelen bu SEC dosyası, şirket için finansal sorun söylentileri ekledi.

Ayrıca yakın zamanda Goldman Sachs’tan Bitcoin destekli kredi alan ilk kuruluş oldu .

Şirket, kripto topluluğu için hizmet portföyünü genişletiyor.

17 Mayıs’ta Coinbase , kendi platformunda merkezi olmayan uygulamalara (dApp’ler) adanmış yeni bir cüzdan ve tarayıcı özelliği başlattı . Bu uygulamalarla Web3 alanını denemek için daha fazla insanı yönlendirmek istiyor. Coinbase kullanıcıları , tanıdık Coinbase uygulamasının kendisi aracılığıyla NFT pazarlarını ve merkezi olmayan özerk organizasyonları (DAO’lar) ziyaret edebilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu