Teknoloji

ColorOS 13 artık beta testi için hazır

ColorOS 13 beta test programı, Find X5 ve Find X5 Pro'dan oluşan Oppo Find N katlanabilir telefonu ve Find X5 serisini içeriyor.

Oppo, beta testi için özel mobil yazılımı ColorOS 13’ün bir sonraki sürümünü kullanıma sunmaya başladı. Herkese açık beta testinin duyurusu, Oppo’nun ColorOS 13’ü dahili olarak test etmeye başlamasından günler sonra geldi. Yeni ColorOS 13, Android 13 tabanlıdır. Tüm Android 13 özelliklerini içerir, ancak özel bir ROM olduğu için Oppo, işletim sisteminde çeşitli özelleştirmeler yapmıştır. İlgilenen kullanıcılar artık ColorOS 13’ü yükleyebilir, ancak bazı uyarılar var. 

Oppo forumuna göre ColorOS 13 sadece Çin ile sınırlı değil ki bu da diğer bölgelerdeki insanlar için iyi bir haber. Ancak, uygun pazarlar da çok sınırlıdır. Bu ilk uyarıdır. Forumda şirket, ColorOS 13’ün Avustralya, Fransa, Endonezya, Malezya, Tayland, Vietnam ve BAE’de halka açık beta testi için mevcut olacağını belirtti. Hindistan listede yok. Doğru, çünkü teste uygun cihazlar Hindistan’da satılmıyor. 

coloros 13

ColorOS 13 beta test programı, Find X5 ve Find X5 Pro’dan oluşan Oppo Find N katlanabilir telefonu ve Find X5 serisini içeriyor. Bu ikinci uyarı, sınırlı test için yalnızca 1.000 yuva olduğu gerçeğini de içerir. Oppo, slotların ilk gelene ilk hizmet esasına göre sunulacağını söyledi. Bu, içeri girmek istiyorsanız acele etmeniz gerektiği anlamına gelir. 

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Oppo telefonunuzu ColorOS 13 beta’ya nasıl güncellersiniz?

ColorOS 13 yükleme işlemine başlamadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz. Şimdi, telefonunuzdaki Ayarlar’a, ardından Cihaz hakkında’ya ve ardından Deneme sürümlerine gitmeniz gerekiyor. Test programında bir yuvaya başvurmak için bir form doldurmanız gerekecektir. Programa kabul edilirseniz ekranınızda ColorOS 13 beta güncellemesini göreceksiniz. Firmware sürümünün Find N için A.20/A.22, Find X5 Pro için A.20/A.21 ve Find X5 için A.18 olarak değiştiğinden emin olmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu