Kripto Para

Crypto.com, Kıbrıs SEC’den düzenleyici onay aldı

Crypto.com borsası, CySEC onayını aldıktan sonra Avrupa'da agresif genişlemeyi hedefleyerek FTX'in ayak izlerini takip ediyor.

Crypto.com, Kıbrıs SEC’den düzenleyici onay aldı

 

Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com, erişimini agresif bir şekilde genişletmeye devam ediyor ve Kıbrıs’ta resmi olarak faaliyet göstermeye yetkili en son kripto firması haline geliyor.

Crypto.com, 22 Temmuz’da Cointelegraph’a duyurduğu Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (CySEC) düzenleyici onay aldı.

Onay, Crypto.com’un Kıbrıs’taki müşterilere yerel düzenlemelere uygun olarak bir dizi ürün ve hizmet sunmasını sağlar. Yeni düzenleyici dönüm noktası, firma faaliyetlerini aktif olarak genişlettiği ve İtalya , Yunanistan ve Singapur gibi ülkelerde faaliyet göstermek için onaylar aldığı Crypto.com’un büyüyen küresel varlığına paralel olarak geliyor .

crypto.com | the best place to buy, sell, and pay with cryptocurrency

Crypto.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek’e göre, borsa şu anda devam eden genişleme için ana bölge olarak Avrupa’ya öncelik veriyor. Bu, “düzenleyicilerle uyum ve işbirliğine olan bağlılığımızın bir kanıtı” dedi.

Crypto.com, Kıbrıs’ta faaliyet göstermesi onaylanan tek kripto para borsası değil. Başlıca rakip borsa FTX, Mart 2022’de CySEC’ten onay aldıktan sonra  Avrupa’da da genişliyor. Coinbase gibi diğer borsalar da devam eden ayı piyasasının ortasında Avrupa’da genişlemekle giderek daha fazla ilgileniyor .

Küresel borsaların Kıbrıs pazarında giderek daha fazla hareket etmesine rağmen, Kıbrıs hükümeti son yıllarda kripto para düzenlemesi konusunda çok fazla kesinlik sağlamıyor.

Kıbrıs Bankası da dahil olmak üzere büyük yerel finans kurumlarının 2021’de Bitcoin ( BTC ) ile ilgili işlemleri engellediği bildirildi. Eylül ayında CySEC , Avrupa Birliği’nin Kara Para Aklamayı Önleme düzenlemelerini Kıbrıs yasalarına entegre ederek kripto para birimlerinin gözetimini artırma planlarını açıkladı.

Crypto.com borsası, kullanıcıların yalnızca 250’den fazla kripto para birimi alıp satmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda kripto etkin Visa kartları gibi hizmetler de sunar . Firma, Temmuz ayında Android kullanıcıları için Google Pay seçeneğini sunarak platformundaki ödemeleri basitleştirmek için aktif olarak çalışıyor .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu