Kripto Para

CTSI Coin Yorumu ve Güvenilirliği

CTSI coin yorumu hakkında birçok düşünce dile getirilmektedir. Coinin yatırımcıları ve yatırım yapmayı düşünen kişiler için özellikle güvenilirliği hakkında birçok araştırma içerisindedirler. CTSI coin geleceği ve kim tarafından piyasaya sürüldüğü de en çok merak edilen noktalar arasında yer almaktadır. CTSI yani Cartesi akıllı sözleşmeleri bir üst seviyeye taşımayı hedefleyen coinlerden biridir. Blockhain yapılarında bulunan ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem ücretleri gibi temel sorunların çözümünde önemli bir yere sahiptir. Optimistick Roll-up sisteminin de farklı bir sürümünü kullanmaktadır. 

Cartesi bunların yanı sıra geliştiriciler ana akım tarafından da kullanılan yazılım paketleri ile kodlama yapmalarına olanak tanıyan bir akıllı sözleşme programlaması olanaklarını sunmaktadır. Kısa ömürlü veriler için daha optimize edilen yan zincir olarak bilinen Noether sunuyor. Buna ek olarak da DApp yani merkeziyetsiz uygulamalar için düşük maliyetli veri kullanılabilirliği vaat etmektedir. Bu da coinin diğerlerinden farklı olmasında önemli etkenlerden biridir. 

ctsi coin yorumu ve güvenilirliği
ctsi coin yorumu ve güvenilirliği

CTSI Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

CTSI coin nedir sorusuna yanıt verebilmek için ne tür faydalar sağladığını bilmek önem taşır. Coin birden fazla blok zincirinde merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesine katkı sunan ve kolaylaştıran Katman-2 ölçeklendirme çözümü denilebilir. Bu uygulamalar için de Linux tabanlı uygulamaları çalıştıran bir sanal makine içermektedir. Böylece dApp geliştiricileri için geniş bir tasarım alanı yaratmaktadır. Karmaşık işlemler özellikle blokzincirlerin hesaplama limitlerinden ve bu limitlere bağlı ücretlerden bağımsız bir zincir dışı yürütülmesi mümkün olmaktadır. Bu da işlem maliyetlerinin düşürülmesinde önemli etkilere sahiptir. 

 

CTSI Coin Özellikleri Nelerdir?

Kripto para dünyasında yatırım öncesinde her coinin genel özelliklerine bakmak gerekiyor. CTSI coini günümüzde popüler olmaya aday coinlerden biridir. Bundan dolayı özelliklerini de detaylı olarak açıklamak gerekiyor. CTSI coin özellikleri hakkında şunları dile getirmek gerekir:

  • Blockhain ağları için ikinci katman alt yapısı olarak bilinmektedir. Geliştiricilerin Linux Sanal Makinesinde bulunan yazılım paketleri ile daha yüksek kalitede ölçeklenebilir akıllı sistemi olan kodlamalar yapılmasına imkân tanımaktadır. 
  • Geliştiriciler için ana akım yazılım paketleri sunar. Bu şekilde akıllı sözleşme oluşturmak daha pratiktir. Blockhain yapılarına özgü olan sanal makinelerin sınırlı programlama yeteneklerini aşabilmektedir. 
  • Cartesi aynı zamanda milyonlarca kat hesaplama ölçeklenebilirliği sunmaktadır. Büyk dosyaların kullanılabilirliği ve düşük işlem maliyetleri sunmaktadır. Bunları sunarken de arka planda blockhain ağının güçlü güvenliğin en iyi şekilde kullanıcıya vaat etmektedir. 
  • Merkeziyetsiz uygulamalarda gizlilik sunar. Bu da kullanıcı verilerinin daha güvenli saklanmasına yardımcı olur. 

2018 yılında piyasaya çıkarılan CTSI coin Agusto Teixeira, Diego Nehab, Colin Steil ve Erick de Moura tarafından geliştirilmiştir. 

 

CTSI Coin Geleceği Ne Yönde Gelişecek?

CTSI coin geleceği hakkında birçok önemli yorum yapılmaktadır. Cartesi blok zincir projesinin geleceğine oldukça olumlu bakılmaktadır. Projenin geliştiricilerinin işini kolaylaştırması bu projeye oldukça olumlu bakılmasında etkili olmaktadır. Bununla birlikte blok zincir geliştiricisi olmayan yazılımcıları da bu dünyaya dahil etmeyi amaçlayan bir sistemi vardır. Bu da yine Cartesi’nin önemli avantajlarından biridir. Binance Launchpad ile işbirliğinin olması da kullanıcılar CTSI elde etmede zorluk yaşamazlar. Birçok blok zinciri ile partnerliği bulunmaktadır. Aynı zamanda her geçen gün daha geniş bir kitleye hitap etmeyi de başaran coinlerdendir. Anlaşmalı olduğu blok zincir proje sayısı her geçen gün daha da artış göstermektedir. 

CTSI madencileri sisteme eklemiş oldukları veriler üzerinden birtakım blok ödüller kazanma şansı bulurlar. Bununla birlikte stake özelliğinden yararlanan kullanıcılara da birtakım ödüller verilmektedir. Bunlara ek olarak zamanla gelecek olan güncellemeler ve teklifler daha geniş bir kitlenin dikkatini çekmeyi hedeflemektedir. Oylama mekanizmasında bu özellikler büyük öneme sahiptir. Bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda da kişiler için CTSI geleceğinin olumlu yönde ilerleyeceğine dair önemli yorumlar bulunmaktadır. 

 

CTSI Coin Projesinin Tüm Detayları

Kripto para borsasında birçok farklı coin vardır. Bunların hepsine aynı anda yatırım yapmak mümkün değildir. Ancak coin seçimi yaparken projesinin tüm detaylarına bakmak gerekir. İyi bir projesi var ise o coin diğerlerine nazaran daha çok güven sağlar. Bu da yatırımcıların kendilerine bir yol haritası çıkarmasında önemli etkenlerden biridir. CTSI coin projesi de en çok araştırılan projeler arasında yer almaktadır. 

Cartesi protokolü çalışma mekanizmasında üç bileşen öne çıkar. Cartesi Sanal Makinesi bunlardan biridir. Cartesi düğümleri tarafından harekete geçirilen Linux tabanına sahip bir yazılım olarak tanımlanabilir. Merkeziyetsiz uygulamalar için gereksinim duyulan tüm hesaplama işlemleri buradan gerçekleştirilmektedir. CVM tarafından geliştirilmiştir ve tüm hesaplamalar hem tekrar edebilir hem de doğrulanabilir düzeydedir. CVM aynı zamanda sistemin hızını ve depolama kapasitesini de diğer sistemlere senkronize edebilecek standartlardadır. 

Diğer bileşen ise Cartesi iyimser roll-upp’lardır. Bunlar da akıllı sözleşme hesaplamalarının CVM’de zincir dışında çalıştırılmasına imkan tanıyan bir sistemdir. Noether yan zinciri olan diğer bileşen de depolamada önemli bir rol üstlenmektedir. 

 

CTSI Coin En Yüksek Fiyat Bilgisi

CTSI coin 24.04.2024 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Dolaşımdaki arzı 732.501.544 adettir. Bununla birlikte maksimum arzı ise 1.000.000.000 kadardır. CTSI coin en yüksek fiyatı 1.74 dolar görmüştür. En düşük fiyatı ise 0.02671 dolardır. 

 

CTSI Coin Hangi Borsadan Alınır?

Ethereum ağında çalışan coin birçok merkezi borsada bulunmaktadır. CTSI coin hangi borsadan alınır sorusuna ilk olarak Binance yanıtı vermek gerekir. Bitlo borsasından da Türk Lirası ile alma şansı bulunan coinlerdendir. Bitget ve TokoCrypto borsalarında da bulmak mümkün olmaktadır. CTSI coin hakkında yazımızda detaylıca bahsettik. Ancak yazımız genelinde hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Verilen bilgileri eğitim ya da bilgi edinme amacı doğrultusunda kullanabilirsiniz.  

Ekt Coin Gelecek Analizi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu