Kripto Para

Dar Coin Nedir?

Dar coin nedir sorusu son yıllarda birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir konu haline gelmiştir. Bunun en temel nedeni ise borsa piyasasına olan ilgi ve gelir elde etme fırsatı sunmasıdır. Borsa yatırımcıları da bu anlamda coinleri ve alt coinlerin neler olduğunu detaylı bir şekilde araştırmaktadır.

 Mines of Dalarnia, blok zincirli bir tabana sahiptir. Play- to- earn yani kullanıcının oyun oynadıkça para kazanmasını sağlayan bir alt yapısı bulunmaktadır. Dar coin ise Mines of Dalarnia’nın yönetim tokeni olmaktadır. Bunun yanı sıra da oyun içerisinde çeşitli alım satım işlemlerinde de kullanılmasına yardımcı olmaktadır. 

2021 yılının üçüncü çeyreğinde ilk kez kullanıma açılmıştır. Oyunun geliştiricisi ise Workinman Interactive olmaktadır. Şirket 2006 yılında kurulmuştur. Kurulduğu zamandan itibaren de Disnet, Marvel, Atari ve Nintendo gibi büyük şirketler ile çalışarak iş birlikteleri kurmuştur. Şirketin kurucusu ve Ceosu ise ilk günden beri Jason Arena olmaktadır. 

MDT Coin Nedir? Araştırması sonuçlandı.

Mines of Dalarnia Nedir?

Mines of Dalarnia İngilizcesi free to play yani ücretsiz oyun oynama olarak geçmektedir. Ücretsiz oyun için resmi web sitelerinde bulunan play now tuşuna basarak oyuna giriş yapmak mümkündür. Bu oyunun temel amacı ise; bir madene girerek maden içerisindeki değerli malzemeleri toplamak ve oyun karakterimizi öldürmeden madenden çıkmasını sağlamak olmaktadır. Çıkarılan bu malzemeleri ise oyun karakterini geliştirmek ve seviyesini yükseltmek için kullanılmaktadır. Seviye yükseldikçe daha nadir kaynaklar ile karşılaşmak mümkün hale gelmektedir. 

Mines of Dalarnia da oyun evreninin içerisinde bulunan kaynaklar ve madenler bir NFT olmaktadır. Var olan bu kaynak ve madenlerin sahibi ise oyunu oynayan oyunculara ait olmaktadır. Sanal para birimi ise DAR token olmaktadır. Dar tokeni almak için ise Binance, Pancakeswap ve Gate.io gibi borsa sitelerinden satın alınması mümkündür. 

Mines of Dalarnia Nasıl Oynanır?

Mines of Dalarnia nasıl oynanır sorusu da birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle de kayıt olmadan oynanır mı soruları birçok kullanıcının aklına gelmektedir. Oyunu kayıt olmadan oynamak mümkündür. Oyun esnasında toplanan NFT halindeki kaynakları ve madenlere sahip olmak için ise mutlaka cüzdan oluşturulması gerekmektedir. 

Oyunun alt yapısı ve oynama şekli oldukça basit bir şekilde tasarlanmıştır. Karakter klavyede bulunan tuşlar aracılığı ile yönlendirilmektedir. Maden içerisine yönlendirilen karakter toprak içerisinde gizlenmiş olan kaynakları ve mineralleri sizin yönlendirmeniz ise kazmayla çıkarmaktadır. Karakterin maden de bu işlemleri yaparken canının ve oksijen seviyesinin sıfır olması durumunda ise ölmektedir. 

Sıfır olmadan madenden çıkmak için ise mutlaka maden içerisinde bulunan yaratıkları kontrol etmek gerekmektedir. Karakterin oksijeninin sıfır olması durumunda ise toplanan değerli kaynaklar dışarı çıkmamaktadır. Bundan dolayı da oksijen tüpü bitmeden mutlaka madenden dışarı çıkılması gerekmektedir. 

Madende toplanan kaynaklar ise karakterin gelişiminde kullanılmaktadır. Bu anlamda da kazma, oksijen tüpü, çanta veya bot gibi eşyalar yükseltilerek madende kalma süresi uzatılabilmektedir. Bu sayede de madende daha uzun süre kalarak kaynak arama süresini uzatmak mümkün hale gelmektedir. 

Mines of Dalarnia’dan Arsa Satın Almanın Avantajları

MoD yani, Mines of Dalarnia evreni içerisinde kaynaklar gibi madenler de bir NFT olmaktadır. Bu madenler de Pazar içerisinde takas edilmesi mümkündür. Oyunu oynamanın yanı sıra arazi sahibi olmanız durumunda da para kazanılmaktadır. Peki ya nasıl? 

Her oyuncu madene girmek için giriş ücretini DAR token cinsinden ödemektedir. Ödenen bu DAR’ın bir kısmı arazı sahibine verilmektedir. Bunun yanı sıra da arazi sahibi olan oyuncular madene giren diğer oyunculardan kendi belirledikleri oranlarda kaynak talep etmesi mümkündür.  Arazi sahibi olmak ve ekstra para kazanmak için ise öncelik olarak 100 DAR stake etmek gerekmektedir. Yani toplanan varlığın sistemle bir süre durması için varlığın kilitlenmesi gerekmektedir. 

Stake edilen 100 DAR token için her gün 100 adet çekiliş bileti üretilmektedir. İstenmesi durumunda ise 1 DAR karşılığında ilaveten bilet satın alınması da mümkündür. Bilette arazi çıkmış ise arazi sahibi oluyorsunuz. Ancak bilette arazı çıkmaması durumunda sisteme stake edilen DAR cüzdanınıza geri iade edilmektedir. 

DAR tokeni mevcut kullanılan MetaMask cüzdanına bağlamak da mümkündür. Böylelikle burada kazanılan tokenleri çeşitli kripto para birimleri ile takas etme şansı da elde edilmektedir. Ancak resmi olarak desteklenen cüzdan Metamask olmaktadır. Bundan dolayı da diğer cüzdanlar ile yapılan işlemlerde teknik aksaklıklar ile karşılaşmak mümkündür. 

DAR Token Kullanım Alanları Nereler?

Dar token kulanım alanları Mines of Dalarnia’da ki ana oyun içinde kullanılması mümkündür. Oyun içerisinde bulunan ögelerin satın alınması, görevlere katılması ve merkezi olmayan Pazar yerlerinde kullanılabilmesi mümkündür. Kullanılabilen diğer alanları sıralamamız gerekirse;

  • Pazar Yeri İşlemlerinde: Dar tokene sahip olan kişiler merkeziyetsiz Pazar yerlerinde bu tokenleri kullanması mümkündür. Kullanılan tokenler satın alma işlemlerinde kullanıcılarına %50’ye varan indirimler sağlamaktadır. 
  • Staking ve Geri Çiftliklerinde Kullanımı: DAR token sahiplerinin tokenlerini belirli bir süre boyunca staking yapması mümkündür. Yapmış olduğu bu işlem sonrasında ise DAR token havuzunda likidite sağlayarak çeşitli ödül imkanları sunmaktadır. 
  • DAO Katılım İmkanı: DAR topluluğu içerisinde bulunan kullanıcılar oyunun geleceği ve kararları almak için DAO adı verilen bir örgüt kullanmaktadır. Merkezi olmayan bir otonom örgütü olan DAO, Dar token sahipleri tarafından alınacak kararlarda oy kullanmalarını ve söz sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bu sayede de oyunun şekillenmesi, güçlenmesi ve pozitif bir şekilde hedeflerine ulaşmasında güç sahibi olmalarını sağlamaktadır. 

UYARI:  Yazı içerisinde bulunan bütün içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bundan dolayı hiçbir içerik yatırım tavsiyesi değildir. 

Hamster Coin Yorum ve Gelecegi hakkında yazı yayında

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu