Kripto Para

Deus Finance Hacklendi, Yaklaşık 13.4 Milyon Dolar Çalındı

Deus Finance Hacklendi, Yaklaşık 13.4 Milyon Dolar Çalındı

Deus Finance Hacklendi Deus Finance 45 gün içinde 2. kez hacklendi. Bu sefer, bilgisayar korsanı tarafından 13.4 milyon dolarlık fon çalındı.
Aşağıda bu projeye hızlı bir genel bakış yer almaktadır.

Deus Finance , kendisini merkezi olmayan finansal hizmetler pazarı olarak tanımladı. Sentetik hisse senedi alım satım platformları, opsiyonlar ve vadeli işlemler ve daha fazlası gibi diğerlerinin finansal araçlar oluşturması için altyapı sağlarlar.
Saldırı, StableV1 AMM – USDC/DEI çiftinden okunan fiyat kehanetinin flash kredi destekli manipülasyonu sayesinde mümkün oldu. Manipüle edilmiş teminat DEI fiyatı daha sonra havuzu ödünç almak ve boşaltmak için kullanılır. Bu, bilgisayar korsanlarının geçen sefer kullandıklarına benzer bir yöntemdi.
İlk fonlar, yani saldırıyı başlatmak için yaklaşık 800 ETH Tornado Cash’ten çekildi ve ardından MultiChain aracılığıyla Fantom’a tünellendi. Bundan sonra çalınan fonlar tekrar Ethereum‘a tünellendi. Mevcut durumdan bahsedecek olursak bunlar hacker’ın hesabındadır.
Ayrıca, daha önce Deus Finance, Rekt Leaderboard’da 70. sıradaydı . Ama şimdi 37. sırada olacak. Ayrıca, hack hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğumuz için bu durum gelişebilir.
Şu an itibariyle, tüm sözleşmeler duraklatıldı. Şu an itibariyle, Deus geliştirme ekibi DEI durumu üzerinde çalışıyor.

Şimdiye kadar tweetledikleri bilgiler aşağıdadır :

Kullanıcı fonları güvenlidir. Hiçbir kullanıcı tasfiye edilmedi.
DEI kredileri geçici olarak durdurulmuştur.
$DEI sabitleyici geri yüklendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu