Kripto Para
Trend

Dev Borsa Binance’in Kripto Para Birimi Sert Düştü

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance için kritik bir dönem yaşanıyor. Kripto para dünyasında deprem etkisi yaratan FTX borsasının iflası ile birlikte güven kaybeden şirketler arasına Binance de girdi. Her ne kadar kripto sektörünün en çok kullanılan kripto para alım satım platformu olsa da kullanıcılar Binance hizmetlerinden şüphe duymaya devam ediyor.

Binance Kullanıcıları Endişeli

ABD merkezli dev kripto para borsası FTX’in ani bir şekilde iflas etmesi, yatırımcıların Binance hizmetlerini sorgulamasına yol açtı. Kripto para borsası Binance hizmetlerine yönelik artan güvensizlik ortamı sonucunda borsanın yerel kripto para birimi Binance Coin (BNB) için kritik bir döneme girildi. Yatırımcı ve kullanıcıların endişeleri arttıkça BNB kripto para biriminin değerindeki kayıplar hız kazandı. Kripto para platformlarından alınan son verilere göre BNB fiyatı son 24 saatte yüzde 6’dan fazla, son 1 hafta içinde ise yüzde 15’ten fazla değer kaybetti.

BNB Yatırımcılarına Güven Verdi

bnb yatirimcilarina guven verdi

Kripto para piyasasına 2017 yılında sürülen BNB coin, kripto market verilerine göre yaklaşık 39 milyar dolar piyasa değerine sahip. Bu verilere göre BNB coin, en büyük kripto para birimi Bitcoin’in arkasından gelen Ethereum, Tether ve USDC coinden sonra dünyanın en değerli 5. kripto para birimi oldu. Ancak Binance borsası ve BNB coin hakkında artan endişeler borsa kurucusu Changpeng Zhao’yu da zor durumda bıraktı. Dev borsanın kurucusu CZ, kripto eleştirmeni Becky Quick tarafından şirketin 2.1 milyar dolarlık bir talebi karşılayıp karşılayamayacağı sorusuna “Finansal olarak iyi durumdayız.” yanıtını verdi.

Yatırımcılardaki Şüphe Arttı

İflas eden FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, tutuklanmadan önce Twitter’dan yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. SBF, borsayı iflasa sürükleyen bir likidite krizi ortasında olduğunu bilmelerine rağmen şirketin varlıklarının iyi durumda olduğunu söylemişti. Bu yüzden kripto para yatırımcıları, borsaların CEO’larından gelen “İyi durumdayız” açıklamalarına şüpheyle yaklaşmaya devam ediyor. Binance kripto para birimi BNB coin fiyatındaki değer kaybının arkasında bu güvensizlik ortamı yatıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu