Kripto Para
Trend

Dev Borsa LUNC Yakım İşlemlerini Erteledi ve Taleplerini Açıkladı

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, LUNC yakımı ile ilgili yeni bir düzenleme yaptı. Dev borsa, mayıs ayında iflasın eşiğinden dönen Terra Classic ağının yerel tokeni LUNC komisyon ücretlerini gönüllü olarak yakmasıyla gündeme geliyordu. Bu sayede kripto paranın arzını azaltmada önemli bir katkısı olan Binance’den gelen son açıklama kafalarda soru işareti yarattı. Yapılan son düzenleme ile birlikte dev kripto para borsası Binance bundan sonra spot ve vadeli işlemlerden alınan LUNC komisyonlarının tamamını yakmak yerine yarısını yakacağını duyurdu.

1 Ocak’ta Toplu LUNC Yakımı Olacaktı

LUNC token başta olmak üzere altcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren değişiklik Binance borsasından geldi. Önde gelen borsa, düzenli olarak yaptığı LUNC yakım işlemlerini ertelediğini duyurdu. Eski planlamaya göre bir sonraki toplu LUNC token yakımı 1 Ocak tarihinde gerçekleşecekti. Binance, gönüllü olarak yaptığı LUNC yakım işlemlerine devam etmek için geliştiricilerden bazı taleplerde bulundu.

Terra Classic Oylaması İşleri Değiştirdi

terra classic oylamasi isleri degistirdi

Binance borsasından konuyla ilgili yapılan açıklamada, LUNC token yakım işlemini erteleme kararının alınmasında etkili olan sebeplere değinildi. Buna göre erteleme kararına gerekçe olarak Terra Classic topluluğunun son oylanan tekliflerine göre yakılan LUNC varlıklarının yeniden basılmasını önlemesi gösterildi. Binance topluluğun bu değişikliği için Terra Classic geliştirici ekibi olan Terra Grants ile iletişim halinde olduklarını vurguladı.

Binance’in LUNC Token Yakım Şartı

En büyük kripto para borsası Binance, LUNC token yakım işlemlerine devam etmek için yeni bir yakım cüzdanı talep etti. Bu cüzdanlara trasnfer yaparken kesinti yapılmaması şartını öne süren borsanın bu taleplerine nasıl yanıt alacağı henüz netlik kazanmadı. Dev kripto para borsası şimdiye kadar tüm LUNC yakım işlemlerinin yaklaşık yüzde 50’sine denk gelen 20 milyar token yakımıyla önemli bir katkı verdi.

Böylece Binance, eylül ayından beri kripto paranın arzının azalmasını desteklemek için milyonlarca dolarlık bir komisyon ücretinden feragat etmişti. Terra Classic topluluğu, gelişimi desteklemek için tüm LUNC yakım işlemlerinin yüzde 10’u yerine yüzde 50’sinin yeniden piyasaya sürülmesini öneren teklifi kabul edince Binance borsası kararı ertelemek zorunda kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu