Kripto Para

DEX Platform Velodrome, Coder Gabagool’u 350 Bin Doları Çalmakla Suçladı

DEX Platform Velodrome, Coder Gabagool’u 350 Bin Doları Çalmakla Suçladı

 

Merkezi Olmayan Borsa (DEX), Velodrome, şirket içi geliştiricilerinden biri olan Gabagool’u platformdan 350.000 dolar çalmakla suçladı. 

Platform tarafından açıklandığı gibi, 4 Ağustos’ta olağandışı bir hareket yaşayan takım tokenlerini içeren cüzdanlardan birinde olağandışı bir etkinlik vardı. Olağandışı etkinlik, fonları tüketen istismara yol açtı ve ekibin cüzdanına erişimi olmayan ekip üyelerinden bir iç soruşturmaya yol açtı.

Soruşturma sonuçları özellikle Gabagool’un hack’i gerçekleştirdiğini keşfetmeye yol açtı ve ticaret platformu kendisini takip edilen şüpheliden uzaklaştırdığını söyledi.

DEX platformu duyurusunda, “Velodrome ekibi Gabagool ile ilişkimizi kopardı ve sonraki en iyi adımları belirlemek için hukuk müşaviri ile birlikte çalışıyor” dedi.

Gabagool, DeFi ekosistemindeki hack olaylarını ortaya çıkarmaya yardımcı olan bilinen dedektiflerden biri olduğu için, haber Twitter’daki kripto topluluğuna sürpriz oldu.

velodrome

“Bu kulağa tuhaf geliyor. @gabagooldoteth’in yapacağı bir şeye benzemiyor … Daha fazla bilgi almayı umalım,” kullanıcı adı ‘olimpio’ olan bir Twitter kullanıcısı yanıt olarak söyledi.

Velodrome, topluluğuna, saldırının kullanıcıların fonlarını etkilemediği ve istismarın operasyonlarını etkilemeyeceği konusunda güvence verdi. Hasar seviyesinin şirket içinde içerebileceği bir şey olmasına rağmen, tam açıklamanın şeffaflığı korumak olduğunu kaydetti.

Velodrome , Nomad Network hackinden 190 milyon dolarlık sifonun alınmasının ardından yakın zamanda bir istismar yaşayan başka bir protokol olarak ortaya çıkıyor . Web3.0 protokolünün sürekli istismarları, DeFi’nin gelişmekte olan dünyaya sonraki milyar kullanıcıyı yönlendirmeye uygunluğu konusunda şüpheler yaratmaya devam etti.

Coinbase ve OpenSea ayrıca bazı personelini yanlış uygulama ticareti yapmakla suçlarken, protokollerin güvenliklerini her yerde desteklediğine dair artan bir savunuculuk var VASP’ler için içe bakmak daha çok tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu