Yazılım

Disney Plus Hata Kodu 83

Disney Plus The Walt Disney Company şirketi tarafından sunulan bir yayın hizmetidir. Çevrim içi olarak sunulan bu yayın hizmeti içerisinde birçok eğlence markalarını görebilmek mümkündür. Özellikle Disney +, Marvel, Pixar, Star Wars ve National Geographic gibi eğlence markalarının yer aldığı platformlardan biridir. Bu platform birçok kişi tarafından takip edilmektedir.

İçerikte son derece çeşitliliği olan platform aynı zamanda tamamen orijinal içerikleri bir arada sunar. Bunlara ek olarak Marvel ve Star Wars içeriklerini de platformdan izleme imkânı bulmak mümkündür. Ancak zaman zaman yükleme ve güncelleme konusunda kullanıcılar çeşitli sorunlar yaşayabilirler. En önemli sorunlardan birisi de Disney Plus hata kodu 83 kodudur.

Bu hata kodu nedeniyle kullanıcılar bağlantılarını sağlayamaz ve online olarak verilen hizmetlerden yararlanamazlar. Ancak hatanın birçok farklı şekilde çözümü bulunmaktadır. Çözüm yollarını denemeden önce ise kişilerin bilmesi gereken ilk konu bu hatanın neyden kaynaklandığını bilmek olmalıdır.

disney plus hata kodu 83 ne demek
disney plus hata kodu 83 ne demek

 

Disney Plus Hata Kodu Ne Demek?

Disney Plus hata kodu 83 birçok kullanıcının merak ettiği ve yaşayabildiği sorunlardan biridir. Bunun dışında da birçok hata kodundan bahsetmek mümkündür. Bu hata genelde Disney+ içeriklerine erişimde yaşanan bir sorundur. Bu tarz bir sorun karşısında kişilerin internet bağlantılarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Sunucuların düzgün çalışması da bu süreçte son derece önemlidir. Hatanın çözümünde önemli olabilecek birtakım çözüm yöntemleri bulunur.

Ancak hatanın çözümünü araştırırken ilk dikkat edilen konu hatanın nedenlerini tanımlamaktır. Bu aşamada internet bağlantılarını kontrol etmekten uygulamaları güncellemeye kadar birçok farklı çözüm içermektedir. Hesap ayarlarını gözden geçirmek de yapılabilecek işlemler arasında yer almaktadır. Ancak öncelikle Disney Plus hata kodu 83 araştırmasını detaylı olarak gerçekleştirmek gereklidir.

İnovasyon Örnekleri Yeni yayınlandı hemen inceleyin

Disney Neden Yüklenmiyor?

Disney+ gibi uygulamaların yüklenmesinde birtakım sorunlar yaşanabilmektedir. Bununla birlikte böyle durumlar birçok farklı nedenle ortaya çıkabilir. Disney+ uygulamasının yüklenmemesi ya da çalışmaması gibi bir sorun yaşanıyor ise böyle durumlarda belirli nedenler öne çıkmaktadır. Bu nedenleri de şu şekilde sıralamak mümkün olabilir:

 • İnternet bağlantısı en önemli sorun nedenlerinden biridir. Disney gibi çevrim içi yayın hizmeti veren platformlar hem hızlı hem de son derece kararlı internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır.
 • Disney+ uygulamasının güncel sürümünün kullanıldığından emin olmak gerekiyor. Güncel bir uygulama kullanmamak yükleme sorunlarına neden olabilir.
 • Cihaz uyumluluğu da bu süreçte önemli detaylardan biridir. Aynı zamanda cihazın işletim sistemi gereksinimlerini karşıladığından da emin olmak gerekiyor.
 • Cihazda uygulama yüklemeden önce ön belleği temizlemek gerekir. Uygulamanın daha sorunsuz bir şekilde çalışmasında ön bellek temizlemek büyük bir önem taşımaktadır.
 • Bunun yanında cihazı yeniden başlatmak da sorunun çözümünde etkilidir.
 • Hesap sorunları nedeniyle yükleme yapılamayabilir. Böyle durumlarda hesapların doğru olduğundan ya da güncel olduğundan emin olmanız gerekmektedir.
 • VPN ya da Proxy hizmeti alıyorsanız yine bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunların dışında diğer uygulamalar ve yazılımlar da yüklemeyi daha zor bir hale getirebilir. Disney+ uygulamasını yükleme yaparken başka bir uygulama bulunuyorsa geçici olarak bu uygulamayı devre dışı bırakmak sorunun çözümünde etkili olabilmektedir.

 

Disney Plus Nasıl Güncellenir?

Disney Plus uygulamasını güncellemek belirli periyotlarda yapılması gereken işlemlerden biridir. Uygulamanın güncellemesini yapmak için çeşitli seçenekleri değerlendirmek gerekiyor. Mobil cihazlarda, bilgisayarda ve akıllı televizyon ile kanallarda güncelleme farklı şekillerde yapılmaktadır. Akıllı televizyon ve oyun konsollarında şu şekilde güncelleme yapılabilir:

 • Önce uygulama mağazasına girmeniz gerekiyor.
 • Daha sonra arama ya da tarama olarak isimlendirilen seçeneği tıklamalısınız.
 • Burada güncelleme mevcut ise Güncelle ya da benzeri bir kısmı tıklamak yeterlidir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazın işletim sistemine ve uygulama mağazasına bağlı olarak farklı olması mümkündür. Bu nedenle güncellemeleri bulmak için mutlaka cihazın kullanım kılavuzunu incelemeniz gerekiyor.

Bilgisayar üzerinden bir güncelleme yapılacak ise işletim sistemi ya da uygulama mağazasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu hizmetler tarayıcı tabanlı olduğu için güncellemeler de otomatik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

 

Disney Plus Hata Kodu 83 Çözümü

Hatanın çözümü için yapılabilecek birtakım işlemler bulunmaktadır. En önemlileri arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Öncelikle internet bağlantısını kontrol etmek gerekiyor. İnternet bağlantısını kontrol etmek sorunların bundan kaynaklandığını öğrenmek için önemlidir.
 • Bir diğer çözüm önericisi ise Disney+ sunucu durumunu kontrol etmektir. Böyle bir durumda çevrimiçi olup olmadığını kontrol ederek sorunu daha iyi anlamak mümkün olur.
 • Cihazı yeniden başlatmak önemli bir çözüm önerisi olabilmektedir. Eğer geçici bir sorun ise bu çözüm yolu kolayca sorunun giderilmesini sağlayacaktır.
 • Uygulama ön bellek kısmını temizlemeniz gerekmektedir. Bu tarz hataları düzeltebilmek için cihazın yarlarında uygulama yönetimi ya da diğer ayarları düzenlemek mümkün olur.
 • VPN ya da Proxy kullanıyorsanız devre dışı bırakabilirsiniz. Bu cihazlar yine Disney gibi çevrim içi uygulamaların çakışmasına neden olabilmektedir. DNS ayarlarını değiştirmek de önemli bir çözüm olabilir. Böyle bir durumda halka açık olan DNS sunucuları denenebilmektedir.
 • Uygulamayı güncellemek de çözüm önerilerinden biridir. Bazen güncel olmayan bir uygulama hem yüklemede sorun verebilir hem de içeriklerin açılmasında sorun yaratır.

Disney platformunun destek ekibi ile iletişime geçmek mümkün olabilir. Sorunların çözümünde kullanıcılara çok daha kalıcı çözümler üretebilirler. Ancak sorun çözümünde en önemli olan nokta hata koduna neden olan durumların saptanmasıdır. Bu hata kodunu alan kullanıcılar nedenin internet bağlantısından ya da güncel olmayan bir sürümden kaynaklandığını bilir ise daha kısa süre içerisinde sorunu çözebilecektir. Sorun devam etmesi halinde ise tüm kullanıcıların disney + destek ekipleri ile iletişime geçerek daha kalıcı çözümleri incelemesi gerekmektedir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu