Kripto Para

Dodo Coin Nedir, Geleceği Hakkında Yapılan Yorumlar 

Dodo coin nedir sorusuna net olarak yanıt vermek gerekir ise yeni nesil dijital para sistemlerinden biridir. Çin menşeili olan bu coin Ethereum ağı üzerinden ERC-20 standartlarına göre çalışmaktadır. 2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen bu coin yeni bir proje olarak öne çıkmaktadır. Yeni projelerden biri olarak değerlendirmeye alınsa da Dodo Coin oldukça iyi yatırımlar almayı başarmış coinler arasında bulunur. Bundan dolayı da Dodo coin yorum ve incelemeler büyük bir ilgi görmektedir. 

Resmi kullanıma sunulduktan sonra birçok yatırımcıdan ilgi gören coin ilk olarak Framework Ventures’tan yatırım almıştır. Yatırım değeri yaklaşık olarak 600 bin dolardır. Ekosistemin büyümesine katkıda bulunmak için her geçen gün farklı şekillerde fon alımları devam etmektedir. Bundan dolayı Dodo Coin en popüler coinler arasında önemli bir yere sahiptir. 

dodo coin nedir, geleceği hakkında yapılan yorumlar 
dodo coin nedir, geleceği hakkında yapılan yorumlar

Dodo Coin Geleceğine Dair Yorumlar

Dodo coin geleceği ise en merak edilen konular arasında yer alır. Bu coinin ilgi görmesinde birtakım proje özelliklerinden bahsetmek mümkün olur. Son derece başarılı platformlar arasında yer alan Dodo coin geleceği birçok uzman tarafından incelenen bilgiler arasında yer almaktadır. PMM algoritması ile çalışan bu coin piyasadaki faaliyetlerin durumuna göre likidite havuzunda bulunan tokenlerin fiyatlarını belirlemektedir. 

Sabit fiyat ve alım satım faaliyetleri arasındaki tek bir ilişki kurulmasına izin veren AMM sistemlerden ziyade PMM algoritmasını tercih eder. Bu da rakipleri olan Uniswap’a göre daha üstün bir fiyatlandırma sistemi sunar. Projenin kurucuları arasında Diane Dia yer alır. Diane Dai AMM kullanan diğer rakiplerinin aksine kendilerinin çok daha az düşük kayma ve kayıplar yaşadıklarını dile getirmiştir. 

 

Dodo Coin Projesi Hakkında Tüm Detaylar

Dodo coin yatırımcılarının ilk olarak üzerinde durması gereken konulardan ilgi bu coin için hazırlanan projedir.  Coinin projesi ne kadar iyi ise o kadar fazla yatırımcı çekecek anlamı taşımaktadır. Platformun da özelliklerine dayalı olarak son derece avantajlı olduğunu belirtmek gerekir. En önemli avantajları arasında ise şunlara yer vermek gerekir:

  • Dodo Proactive Market Maker yani PMM algoritması kullanır. Bununla geleneksel olarak bilinen otomatik piyasa yapıcılarının aksine daha esnek bir fiyatlandırma sistemi sunmaktadır. Bu şekilde kullanıcılarına daha esnek bir ticaret deneyimi de sunabilmektedir. 
  • Dodo coin projesi ile söylenebilecek bir diğer avantaj ise likidite sağlayıcılarına tek taraflı bir likidite sunma özelliğinin bulunmasıdır. Bu sayede likidite sağlayan kişiler ya da firmalar yalnızca bir tek bir token kullanarak likidite sağlanmasına imkan tanımaktadır.
  • Bunların yanında yeni olan token projeleri için de bir başlatma mekanizması sunmaktadır. Bu da projelerin likidite ihtiyaçlarına daha kolay ulaşmalarına olanak tanır. Aynı zamanda topluluklarının token dağıtımı yapabilmesine imkan yaratır.
  • Crowdpooling özelliği olan Dodo, token oluşturmak ve aynı zamanda dağıtım sürecini demokratikleştirmek için yardımcı olmaktadır.  Böylece projeler daha kolay şekilde kendi tokenlerini oluşturabilirler. 

Bunlara ek olarak dodo kullanıcılarına ve projelerine tamamen özelleştirilebilir bir likidite havuzu oluşturma şansı da sunan bir projedir. Bu şekilde projeler kendi ihtiyaç duydukları likiditeye daha kolay erişebilme şansına sahip olabilmektedirler.   

 

Dodo Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

Toplam arzı 995.989.603 olan Dodo’nun dolaşımdaki arz miktarı 614.617.713 adettir. Bununla birlikte en yüksek gördüğü fiyat 0,1946 dolar seviyesi son dönemlerin en yüksek fiyatları arasında yer almıştır. Ancak tüm zamanların en yüksek fiyatı 6.91 dolardır. 

 

Dodo Coin Nerelerden Alınabilir?

Dodo coin nereden alınır sorusuna birçok borsa ismi vermek mümkün olur. Satın alınabilecek olan en popüler piyasalar arasında şunları saymak mümkün olur. Binance, coinbase, Kreken borsaları en bilinen borsalar arasında yer almaktadır. Bu borsalardan piyasa ya da limit alım satım işlemleri yapılabilir. 

Kullanıcılar satın aldıkları dodo coini stake ederek platformlarından da birtakım ödüller kazanma şansı bulabilirler. Ethereum, Binance Smart Coin üzerinde bir dizi işlem yapabilmenize olanak tanıyan bu coin son yıllarda dikkatleri üzerine çekmektedir. Bundan dolayı da birçok büyük borsada listelemesi yapılan coinler arasında yer almaktadır. İşlemleri ise PMM algoritması üzerinden sağlanmaktadır. Yazımızda Dodo coin ile ilgili olarak tüm merak edilen bilgileri aktardık. Bu bilgiler yalnızca eğitim amaçlı olarak kullanılabilir. Hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi içermez. 

 

CKB Coin Projesi ve Geleceğine Dair Öne Çıkan Yorumlar

 

NEBL Coin Yorumları Olumlu Mu? Geleceği Nasıldır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu