Kripto Para

Dogecoin Neden Bugün Yükseldi?

Dogecoin Neden Bugün Yükseldi?

Dogecoin Neden Bugün Yükseldi? Elon Musk‘ın Twitter‘ı satın alma girişimi nedeniyle kripto para son zamanlarda haberlerde sıkça yer alıyor.

Ne oldu?

Son 24 saat içinde, memeden ilham alan kripto para birimi Dogecoin’in ( DOGE %1,25 ) fiyatı bugün 13:48 EST itibarıyla %3,4 daha yüksek işlem gördü. Dogecoin boğa ve Tesla Kurucusu Elon Musk sosyal medya devini satın alabilirse, tokenin Twitter’ın geleceğinde kritik bir rol oynayabileceğine dair spekülasyonlar ortaya çıktı . Son zamanlarda Robinhood CEO’su Vlad Tenev de Dogecoin’in nasıl daha yaygın olarak kullanılabileceğinden bahsetti.

dogecoin neden bugün yükseldi?

Ne olmuş

Son birkaç hafta Twitter için kaotik geçti. Son Menkul Kıymetler ve Borsa başvuruları, Musk’ın ifade özgürlüğü sorunları nedeniyle şirkete duyduğu hayal kırıklığının bir kısmını ifade ettikten sonra şirkette %9’dan fazla hisse satın aldığını açıkladı.
Musk, Twitter’ın yönetim kuruluna katılacak gibi görünüyordu, ancak daha sonra Musk reddetti ve Twitter’ı 43 milyar dolara satın almayı teklif ettiği şirket için bir devralma teklifi başlattı . Tüm bunlar boyunca Dogecoin yatırımcıları, Musk’ın şirketteki pozisyonunun kripto para biriminin Twitter’da bir tür entegrasyonuna yol açabileceği konusunda iyimserdi.

Ancak bugün, Twitter yönetim kurulu Musk’ın şirketi satın almasını önlemek için bir “zehir hapı” benimsemeye karar verdi. Bu plana göre, herhangi bir kişi Twitter’ın tedavüldeki adi hisselerini veya daha fazlasını satın alırsa, yönetim kurulunun indirimli fiyatlarla daha fazla hisse satın almasına izin verilir.

“Zehir hapı” şimdilik Musk’ın teklifini ertelemek için yeterli olsa da Musk, halka ilk teklifinin reddedilmesi durumunda bir yedek planı olduğunu söyledi. Ancak detaylandırmadı.

Diğer yandan Vlad Tenev, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’in internetin gelecekteki para birimi haline nasıl gelebileceği hakkında konuşmak için Twitter’a gitti.

Şimdi ne olacak

“Zehir hapı”, Dogecoin ve Twitter ile geleceği hakkındaki heyecanın bir kısmını azaltabilir, ancak Musk’ın yedekleme planının nasıl göründüğünü göreceğiz. Musk Twitter’da bir tür etkili pozisyon elde edebilirse, Dogecoin’in fiyatını artırmaya yardımcı olabileceğinden eminim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu