Teknoloji

Dünyanın En Pahalı Bilgisayarı ve Gelişmiş Özellikleri!

Dünyanın en pahalı bilgisayarı nedir hiç düşündünüz mü? Teknolojik gelişmelere ilgi duyan herkes bu konuda biraz kafa yormuş olabilir. İnsan eliyle gelişen teknoloji bilgisayar gelişimi noktasında en üst sınıra ulaştı mı, ulaştıysa bu teknolojinin bedeli nedir?

Teknolojik gelişmeler deyince aklımıza hep büyük yatırımlar gelir. Bu çalışmalar maddi olarak desteklenmediğinde ilerlemez ve yerinde sayar. Özetle, teknoloji sektörü pahalı bir alandır. Peki ya dünyanın en pahalı bilgisayarı hangisidir?

Bilgisayarın fiyat skalasının yanında kullanıcıya vadettiği özellikler de önemlidir. Bu bilgisayarları edinmek gerçekten normal bir kazanca sahip insanlar için zordur. Şu an itibariyle neredeyse ev fiyatları ile yarışan meblağlardan söz ediyoruz.

Dünyanın en gelişmiş bilgisayarı insanlara ne vadediyor? Her yıl meraklılarının araştırdığı bu bilgisayarlar güç, performans ve ileri teknoloji eşliğinde üretiliyor. Normal bütçelerin sadece araştırabildiği bu ürünler her yıl tahtını korumaya devam ediyor.

En pahalı bilgisayarlar konusunda yapılan araştırmalara baktığımızda kültleşmiş bir iki model ile karşılaşıyoruz. Bunlardan ilki 8Pack OrionX2’dir. Ardından 8Pack Orion Supernova, Custom Maingear F131 ve Kylaralthor Janus gibi ürünleri sıralayabiliriz. Bu ürünlerin tahtını sallayacak bir model çıkana kadar şimdilik bunlardan bahsetmek mümkündür.

Dünyanın En Güçlü Bilgisayarı Kaç Para?

Şüphesiz ki bu ürünlerin performansının ve gücünün yanı sıra merak edilen kısmı ücretleridir. Bu bilgisayarlar çok sayıda meraklının hayalini süslese de alım gücü olarak hemen herkese hitap etmez. Zaten amaç alım değil reklamdır. Örneğin, 8Pack Orion X2’yi ele alalım. Son dönemde bilgisayar üzerinden oynanan oyunların bu kadar yaygınlaşması ile birlikte oyun bilgisayarları da gündeme gelmiştir.

8Pack Orion X2 de bunlardan biridir. İlk defa 2017 yılında dünyanın en pahalı oyun bilgisayarı olarak seçilmesine rağmen 2023 yılında da hala bu yerini koruyor. En güçlü oyuncu bilgisayarı olarak görülen bu ürün, Intel Core i9-10980XE ve Intel i7-10700K çift işlemciye sahiptir.

Bu efsanevi ürünün fiyatını merak edenler için 46.000 $ olduğunu söyleyebiliriz. Güncel kur ile bir hesaplama yaparsak ₺920.000’den bahsedebiliriz. Normal şartlarda ürüne sahip olmak pek de kolay görünmüyor ama oyun severleri etkilemeye de devam ediyor.

8Pack Orion X2, gelişmiş özellikleri ile de ön plana çıkıyor. Siz de video oyunu oynamayı seviyorsanız bu özelliklere göz atabilirsiniz. Teknoloji daha ne kadar değişir, bu ürünün yerini ne alır bilmiyoruz ama incelemek keyifli olacaktır.

Dünyanın En İyi Bilgisayarı Kaç GB?

Gelelim şimdi bu bilgisayarla ilgili bir başka konuya, 8Pack Orion X2 kaç GB’dir? Hafıza oyun bilgisayarları için her şeydir. 8Pack Orion X2, 4TB M.2 SSD ve 14 TB‘lık HDD hafızaya sahiptir. 4,6 GHz hızdaki bilgisayar 5,0 GHz hıza kadar da çıkabilir.

Kasa RAM kapasitesi ise 128+32 GB 3600 MHz DDR4 olarak belirlenmiştir. 8Pack Orion X2, hakkını veren bir hafıza özelliğine sahiptir. Bu bilgisayar da iki sistemden bahsedebiliriz. Ana sistemde 128 GB 3600 MHz DDR4 RAM bulunuyor.

İkincil sistem ise 32 GB 3600 MHz DDR4 RAM’a sahiptir. Yine ana sistemde depolama kapasitesi 4 TB M.2 SSD + 14 TB HDD olarak tasarlanmıştır. İkincil sistemde ise depolama kapasitesini 2 TB M.2 SSD + 14 TB HDD olarak görürüz.

Gerçekten kaliteli bir depolama performansı sunan 8Pack Orion X2 oyun sevdalıları için ideal özelliklere sahiptir. Bir oyun bilgisayarı hayali kuruyorsanız hem teknik hem de fiziki özellikleri ile 8Pack Orion X2 oldukça mantıklıdır.

Dünyanın En İyi Bilgisayarının Adı Nedir?

2017 yılında üstün özellikleri ve fiyatı ile ön plana çıkan 8Pack Orion X2 hala en iyi bilgisayar unvanını elinde tutuyor. Oyun bilgisayarı ile nam salan bu ürün oldukça pahalı bir bilgisayardır. Teknik özelliklerini sıraladığımızda en iyi bilgisayar olarak kabul görmeyi gerçekten hak ediyor.

Bilgisayarda iki adet sistem bulunuyor. Ana sistem de Intel Core i9-10980XE 4,6 GHz, 36 Çekirdek işlemci vardır. Ekran Kartı olarak ise 3 x NVIDIA Titan RTX 24 GB kullanılmıştır. Bilgisayarın işletim sistemi ise Windows 10 Pro’dur. Dileyenler bu işletim sistemini yükselterek Windows 11 de kullanabilir.

İkincil sistem de de Intel Core i7-10700K 5,0 GHz, 8 Çekirdek kullanılmıştır. Ana sisteme göre biraz daha düşük bir seçenek ancak yine de yeterli kalıyor. İkincil sistem de ekran kartı olarak da NVIDIA Titan RTX 24 GB görüyoruz.

Bilgisayarda su soğutma olarak da bilinen sıvı soğutma sistemini görüyoruz. Bu üst düzey soğutma şekliyle bilgisayarın hemen her parçası güven içinde çalışabiliyor. İşlemci ve diğer tüm parçalar ani ve sürekli ısınmalardan korunmuş olur.

Dünyanın En Pahalı Oyun Bilgisayarı

Teknolojik gelişmeler maalesef ki maddi olanaklara endekslidir. Piyasaya sürülen pahalı ürünlerde belli bir bütçe gerektirir. Dünyanın en pahalı bilgisayarı da böyledir. İlk defa 2017 yılında bu unvanı alan 8Pack Orion X2 dolar endeksli bir üründür.

Video oyunlarını seviyorsanız ve bu anlamda tatmin edici bir bilgisayar hayali kuruyorsanız 8Pack Orion X2’yi takip edebilirsiniz. Teknolojik olanakların ve gelişmelerin takipçisi olmak oldukça eğlenceli bir hobidir.

Bu bilgisayar şu an itibariyle Türkiye’de satılmıyor ama oyun severler yine de ürünü takip ediyor. Bu tarz bilgisayarlar daha çok reklam ve ilgi çekme amaçlı üretiliyor. Bu ürüne sahip olabilecek bütçeli kişiler de yok değil.

Satma amacıyla üretilmese de dünyanın en pahalı bilgisayarı gerçeği karşımızda duruyor. Bir kaç sene sonra teknoloji nereye gelir, neler üretilir bilemeyiz. Tek bildiğimiz hiçbir şey yerinde saymayacak ve hep ileriye doğru yol alacak!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu