Kripto Para
Trend

Elon Musk’ın Sıkıcı Şirketi Ödemeler için Dogecoin’i (DOGE) Kabul Edecek

Elon Musk’ın Sıkıcı Şirketi Ödemeler için Dogecoin’i (DOGE) Kabul Edecek

Elon Musk’ın Sıkıcı Şirketi Ödemeler için Dogecoin’i (DOGE) Kabul EdecekDogecoin (DOGE), müşterilerin The Boring Company’nin yeni parfümünü satın almak için memecoin’i kullanabileceği haberleriyle %2’nin üzerinde tırmandı.

 

elon musk'ın sıkıcı şirketi ödemeler için dogecoin'i (doge) kabul edecek

Elon Musk tarafından kurulan bir yeraltı tünel sistemi şirketi olan Boring Company, yeni bir parfüm piyasaya sürerek operasyonlarını çeşitlendirdi.

Firma, müşterilerin ürün için Musk’ın en sevdiği kripto para birimi olan Dogecoin ile ödeme yapmasına izin verdi.

DOGE Ödeme Seçenekleri Arasında
Dünyanın en zengin adamı Elon Musk’ın ilk memecoin Dogecoin’in ateşli bir savunucusu olduğu bir sır değil. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, kişisel servetinin bir kısmını buna yatırdığını itiraf etti ve tokenin değerini birçok kez övdü.

Ağustos ayında girişimci , Dogecoin’in Bitcoin’den daha iyi bir işlem kapasitesine sahip olduğunu belirtti. Amacını kanıtlamak için, DOGE işlemlerini tamamlamanın 60 saniye sürdüğünü, BTC ile ise yaklaşık 10 dakika sürdüğünü kaydetti.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Musk’ın yönettiği bazı şirketler de varlığı destekliyor. EV devi Tesla , uzay aracı üreticisi SpaceX ve tünel inşaat hizmetleri firması The Boring Company, DOGE’yi bir yerleşim aracı olarak benimsedi

Yakın tarihli bir tweet’te Musk, The Boring Company’nin oldukça sıra dışı bir ürün tanıttığını açıkladı: aroması “yemek masasındaki bir mumu” hatırlatan bir koku. Müşteriler, itibari para biriminde ödeme yapmanın yanı sıra, milyarder Dogecoin’de parfüm satın alabilirler.

Ve Doge ile ödeme yapabilirsiniz!

— Elon Musk (@elonmusk) 11 Ekim 2022

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu