Yazılım

En İyi 6 VPN Önerisi

VPN nedir sorusuna en kısa tanımı ile ‘Sana Özel Ağ’ tanımlaması yapılabilir. Şifreli bir bağlantı yardımı ile internet ortamında anonim şekilde gezinmenize imkân tanımaktadır. Birçok VPN uygulaması ağlarını kullanmak için kullanıcılarından belirli miktarda ücret talep etmektedir. Ancak bazı VPN uygulamaları da ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. VPN kullanımı internete bağlanma sırasında gizliliği korumaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda veri güvenliği açısından ve coğrafi kısıtlamaları ortadan kaldırmak için de kullanılabilmektedir. Birtakım temel işlevleri ve özellikleri bulunmaktadır. 

Bundan dolayı en iyi VPN hangisidir sorusuna yanıt ararken kullanıcıların bu özellikleri dikkate alması da önemlidir. VPN internet trafiğini şifreler ve çevrimiçi etkinliklerin gizli bir şekilde yapılmasını sağlar. Bununla birlikte internet servis sağlayıcılarının ya da üçüncü kişilerin çevrimiçi faaliyetlerinizi görmesine engel olmaktadır. 

vpn önerisi
vpn önerisi

 

VPN Nedir, En Çok Kullanılan VPN Türleri

VPN internet bağlantısını şifrelemek verilerin güvenliğinin sağlanmasında önemlidir. Özellikle halka açık Wi-Fi ağlarını kullanırken veri hırsızlığı ya da siber saldırı gibi durumlara karşı kendinizi korumaya alabilirsiniz. Gerçek IP adresinizi gizleyerek IP adresi üzerinden bağlanmanıza olanak tanımaktadır. Çevrimiçi kimliğinizin korunmasında ve coğrafi kısıtlamaları kaldırılmasında VPN büyük öneme sahiptir. VPN kullanımı ile birlikte veri sıkıştırma teknolojilerini kullanarak internetin hızını artırma şansı bulabilirsiniz. Bu da veri kullanımının azalmasını sağlayabilir. Sansürlenmiş olan web sitelerine ya da hizmetlere erişmenize yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı kullanıcılar bu amaçlarını gerçekleştirebilmek adına en iyi VPN önerisi başlığı altında araştırma yapmaktadır. Buna göre en iyi öneriler arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

 

AdGuard VPN

AdGuard VPN en iyi VPN önerileri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bu uygulamayı Windows, iOS, Mac gibi farklı işletim sistemlerinde kullanma şansına sahip olabilirsiniz. En önemli özelliklerden birisi de hangi siteler ve uygulamalar için aktif hale getirilebileceğini sizler belirleme şansına sahipsiniz. Şu özelliklere sahip olduğundan bahsedilebilir:

 • Kullanıcıların internet trafiğinin şifrelenmesini sağlar ve çevrimiçi gizliliğin korunmasına destek verir. 
 • Kullanıcıların IP’lerini saklar ve diğer tarafların bunları görmesine engel olur. 
 • Yüksek hızlı sunucuları sayesinde güvenilir ve hızlı internet kullanma şansı sunar. Akış hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde verilmesine katkı sunar. 
 • Dünya genelinde birçok ülkede çeşitli sunuculara sahiptir. Bu da coğrafi kısıtlamaların kolay aşılmasına katkı sunar. 
 • Kullanıcı etkinliklerini kaydetmemesinin yanı sıra log tutmama özelliği ile öne çıkmaktadır. 
 • Yüksek şifreleme teknolojisi kullanır ve bu da internet trafiğinin daha güvenli bir hale gelmesini sağlar. 
 • Bunların yanında reklam engelleme ve izleyici koruma özellikleri de sunmaktadır. 

Kullanıcı dostu arayüzü ile hemen herkes tarafından çok rahat bir şekilde kullanılabilir. 

 

Hapi VPN

Hapi VPN yerli uygulamalar arasında bulunmaktadır. Güvenlik endişelerinin artış gösterdiği günümüzde birçok yararlı özelliği ile kişilere hizmet veren bir uygulamadır. App Store ya da Google Play Store üzerinden rahatlıkla indirmek mümkün olmaktadır. En önemli özelliği de uygulamanın ücretsiz bir sürümünün olmasıdır. Bunun yanında hız sınırı da bulunmamaktadır. İnternet trafiğini şifrelediği için bilgilerinizin diğer taraflarca görülmesini engeller. Bunun yanında halka açık Wi-Fi kullanımlarında güvenli bir internet bağlantısı kurulmasına imkan tanımaktadır. Hapi VPN özellikleri arasında sağlamış olduğu müşteri desteği de ilk sırada yer alır. Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında kişiler müşteri desteği alabilmektedir. Bundan dolayı en iyi VPN türleri arasında yer almaktadır.

 

Proton VPN

En iyi VPN seçenekleri arasında Proton VPN de ilk sıralarda yer almaktadır. Herhangi bir veri ya da hız sınırı bulunmamaktadır. Ücretsiz VPN hizmeti almak isteyenler için idealdir. Bunun bir diğer artısı ise tüm platformlarda rahatça bulabilmenizdir. Uygulamayı farklı işletim sistemi uygulamalarında kullanabilme avantajı da bulunmaktadır. 

Bağlantı konusunda zaman zaman yavaşlamaları olabilir. Ancak kullanıcı bu durum kullanıcı sayısına göre düşebilmektedir. Fakat kullanımda herhangi bir hız sınırı bulunmamaktadır. Kısacası istenildiği kadar kullanılabilir. Bunun yanında tüm cihazlarda oldukça iyi çalışan bir VPN uygulaması olduğu söylenebilir. Herhangi bir kullanıcı verisinin kaydının tutulmaması da önemli avantajlarından biridir. Güvenlik ve gizlilik odaklanması ile bilinmektedir. VPN bağlantınız açık olduğu sürece korunabilirsiniz. Ancak üç adet sunucu konu bulunmaktadır. 

 

Atlas VPN

Birçok işletim sistemi uygulamasına uyarlanabilen Atlas VPN en iyi türleri arasında yer alır. Birçok avantajı ile öne çıkar. Bunlardan birisi de kullanıcılarına ücretsiz kullanım şansı sunuyor olmasıdır. 3 farklı ülkede sunucu ağına sahip olan bir hizmettir. 10 GB veri kullanmanıza izin veren bir sistemi vardır. P2P etkinliğini destekliyor olması da avantajlarından biridir. Hizmet hem güvenlik açısından dosya paylaşımı sırasında hem de günlük kaydı uygulamaları yönünden anonim kalmanızı sağlamaktadır. 

 

Windscribe VPN

Windscribe VPN üst düzey bir güvenlik önlemi sunmaktadır. Son yıllarda oldukça dikkatleri üzerine çeken bir uygulamadır. Ücretsiz paketi özellikle dünya genelinde birçok ülkede fark edilen VPN türleri arasında yer almıştır. 11 sunucuya yer veren VPN uygulaması 2 GB veri limiti ile işlem gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte uygulamaya e-posta adresiniz ile giriş yapmanız gerekir. Doğrulama işlemlerini yaptıktan sonra ayda 10 GB’ye kadar kullanma şansınız bulunur. Aynı zamanda eğer aylık 5 GB daha fazla kullanmak isterseniz de Twitter’dan paylaşım yapmanız gerekir. Bu şekilde daha fazla kullanma şansına sahip olursunuz. 

 

PrivadoVPN 

En çok kullanılan VPN türleri arasında PrivadoVPN oldukça popülerdir. Gizliliği korumayı vadeden bu uygulama farklı işletim sistemlerine uyumlu çalışmaktadır. Hizmetten ayda 10 GB’ye kadar yararlanma şansı bulunmaktadır. Hızı sınırsız olmakla birlikte aylık veri hakkını kullandıktan sonra da uygulamayı kullanmaya devam etme şansınız bulunmaktadır. Ancak bunun için tek bir sunucu bağlantı noktası sunmasının yanı sıra 1 Mbit hızında kullanabilirsiniz. 

PrivadoVPN birçok ülkede kullanılabilmektedir. 13 sunucuya sahiptir. Buna ek olarak Netflix, Dinsey+ gibi yaygın hizmetlerinde sorunsuz bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Hızlı ve kullanımı oldukça kolay bir sistemi vardır. Bununla birlikte bu uygulamayı internet dünyasında anonim gezinmek için tercih edebilirsiniz. 

 

TunnelBear

TunnelBear VPN türleri arasında önemli bir yere seahiptir. Yıllardır birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. En popüler seçenekler arasında yer aldığını söylemek mümkün olur. Genel özellikleri arasında ise şunları saymak mümkün olur:

 • Ücretsiz sürümü vardır. Bu aynı zamanda herhangi bir hız sınırına da sahip değildir. 
 • 20’den fazla sunucuya yer veriyor olması en önemli ayrıcalıklardan biridir. 
 • Ancak ayda yalnızca 500 MB gibi düşük bir veri kısıtlaması bulunmaktadır. Bu da kullanıcıların günlük internet tüketiminde yetersiz kalabilmektedir. 
 • TunnelBear internet trafiğini şifrelemek için çevrimiçi gizliliği korumanıza yardımcı olmaktadır. Bu da verilerin üçüncü taraf kişilerce görülmesine engel olur. 
 • Basit ve kullanıcı dostu bir ara yüzü olduğundan kullanımı son derece rahattır. 
 • Başlatmak için tek bir düğmeye dokunmak yeterli olmaktadır. Özellikle VPN kullanımı yeni başlayan için oldukça idealdir. 
 • Dünya genelinde birçok ülkede sunuculara sahiptir. Bu şekilde coğrafi kısıtlamaları da ortadan kaldırmaktadır. 
 • Güçlü bir şifreleme sistemi vardır ve internet trafiğini daha güvenli hale getiren bir sistemdir. 

Kullanıcı etkinliklerini kaydetmiyor olması da önemli özelliklerindendir. Log tutmayan ve çevrimiçi gizliliğini koruyan bir sistemdir.

 

Makedonya Apple Fiyatları

 

Airdpods Android Uyumlu Mu?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu