Kripto Para

En İyi Blockchain Oyunlarına Yakından Bir Bakış

En İyi Blockchain Oyunlarına Yakından Bir Bakış

 

Video oyunlarının hayranı mısınız? Çevrimiçi oynamak için kripto, NFT’ler ve diğer değerli jetonlar dahil olmak üzere gerçek parasal değeri olan varlıklar kazandığınızı hayal edin . Blockchain teknolojisinin getirdiği tam olarak budur . Oyunlarda yeni bir çağ başlattı ve oyuncuların oyun verilerini kazanmak ve onlara sahip olmak için oynamalarını sağladı. 

En İyi 5 Blok Zinciri Oyunu

Aşağıda, keşfedebileceğiniz mevcut en iyi 5 blockchain oyununun her birine genel bakış yer almaktadır. 

 1. Axie infinity

Axie infinity bir Ethereum blockchain oyunudur. Oyun, NFT’ler olan Axies adlı büyüleyici yaratıklara sahiptir. Oyuncular, tek başına keşif gezilerinde veya diğer oyunculara karşı oynamak için Eksenleri toplar ve kullanır.

blockchain

Nasıl çalışır

Axie Infinity, çeşitli oyun deneyimleri sunar. En iyi sıralamaları ve ödülleri elde etmek için diğer oyuncularla rekabet edebilir veya görevleri tamamlayabilirsiniz. Varlıkları kazanmak için derinlemesine hikayelerin kilidini açabilir veya patronları yenebilirsiniz. Tüm bunlar, eğlenceli ama karmaşık stratejiler ve taktikler geliştirmenizi gerektirir. Oyun oynarken size rekabet avantajı sağlayacaklar.

Nasıl oynanır

Oyuncular , yaratıklar olan Axies’i evcil hayvan olarak toplayarak Axie Infinity oynarlar. Toplamadan sonra, Eksenleriyle diğer Eksenlere karşı savaşabilirler. Ayrıca yenilerini üretebilir, toplayabilir ve yetiştirebilirler. Ayrıca oyuncular, Eksenleri için krallıklar kurabilirler.

Cache Nedir?

Bu oyunun harika bir özelliği, her Axie’nin benzersizliğidir. Sayısız Eksen vardır, ancak her birinin benzersiz vücut parçaları ve görünümü vardır. Vücut parçaları benzersiz ve koleksiyonluk kart sanatlarına sahiptir. Böylece, her vücut parçası farklı becerilerin, faydaların ve değerlerin kilidini açar. Bu özellik, oyundan oyuna değişen Eksenlerin tamamen farklı yeteneklere sahip olduğunu ima eder.

Bir Axie’nin altı vücut parçası vardır. Bunlar; kulaklar, gözler, boynuz, ağız, sırt ve kuyruk. Bu parçalar savaşta hangi kartların kullanılacağını belirler. Bunlar sırtlar, kuyruklar, boynuzlar ve ağızlardır. 

Oyun İçi Ödüller

Axie oyun kaynaklarını, oyun oynama becerisi ve oyun evrenine katkıda bulunarak kazanabilirsiniz. Axie Infinity, oyuncuların sahip olduğu bir ekonomiye sahiptir. Bu nedenle, diğer oyuncular tarafından kazanılan kaynakları satın alabilirsiniz. Ayrıca, ekosistemdeki diğer değerli eşyalar için kaynaklarınızı satabilir veya takas edebilirsiniz.

Eksen Sınıfları

Pokemon gibi, Axies’in de sınıfları var. Şu anda dokuz Eksen sınıfı var. Bunlar; Sucul, Canavar, Böcek, Kuş, Şafak, Alacakaranlık, Mekanik, Bitki ve Sürüngen. Ayrıca benzersiz kartlar da bu şekilde sınıflandırılır. 

Safkan Eksenler ve safkan olmayanlar vardır. Safkan Axies, aynı sınıftan bir Axies soyuna sahiptir. Bu nedenle, kartları ve türleri eşleşir. Öte yandan, safkan olmayan Eksenler, iki veya daha fazla sınıftan bir Eksen soyuna sahiptir. Eşleşmeyen kartları ve cinsleri var. 

Axie Infinity yetiştiricileri daha çok safkan Axies’i tercih eder. Bunun nedeni, belirli vücut bölümlerine ve yeteneklerine sahip Eksenlerin üreme kolaylığıdır. Bu nedenle 6/6 gövde parçasına sahip eksenler çok pahalıdır. Öyle olsa bile, safkan olmayan Eksenlere sahip olmak avantajlı olabilir. Oyuncular, farklı sınıflardan inanılmaz kart kombinasyonları oluşturur.

Sınıf Avantajı

Eksenler, Pokemon sınıflarına benzer sınıf avantajlarına sahiptir. Bu avantajlar, Axie kartlarının üç değerinin derecesi ile gösterilir. Axie türünden daha yüksek bir sınıfa ait bir kart, daha düşük enerji maliyetine, daha iyi saldırıya ve daha güçlü savunmaya sahip olacaktır. 

Axie Infinity’deki sınıflar üç gruba ayrılır. Üç grup arasında taş-kağıt-makas ilişkisi vardır. Üçgen aşağıdaki gibidir;

Sürüngen, Alacakaranlık ve Bitki Bird, Aquatic ve Dawn’ı yendi.

Bird, Aquatic ve Dawn, Mech, Beast ve Bug’ı yendi

Mech, Beast ve Bug, Sürüngen, Alacakaranlık ve Bitkiyi yendi

Üçgene göre, kart sınıfı ne olursa olsun, Bird bir Böceğe daha fazla hasar verecektir. Ayrıca, kullanılan kart sınıfla eşleşirse, Axie kartın gerçek değerlerinden %10 daha fazla kazanır. Sınıf ayrıca herhangi bir Axie’nin temel istatistiklerini de etkiler. 

Axie Infinity bir oyun ve kazanç platformu sunar. Oyuncular, gerçek bir parasal değeri olan kaynakları kazanırken eğlenebilirler. Ayrıca, güçlü bir oyuncu topluluğuna sahiptir. Web sitelerine göre, Axie oyuncuları oyunda daha yüksek seviyelere çıkmak için 1 milyondan fazla ETH (3+ milyar USD) harcadı.

 1. ipekler

Atları, at yarışlarını veya at sahibi olma fikrini seviyorsanız, kesinlikle Silks’i seveceksiniz. Silks , Ethereum tabanlı ve blok zinciri etkin bir oyun platformudur. Safkan at yarışının gerçek dünyasına paralel olarak oyun meta veri tabanından yararlanır.

en i̇yi blockchain oyunlarına yakından bakış - 2

Nasıl çalışır

Silks oynanışı, Amerika Birleşik Devletleri safkan at yarışından kaynaklanmaktadır. Dijital dünya ile gerçek dünya arasında köprü kuran ilk NFT tabanlı oyundur. Meta veri deposu ve blok zinciri teknolojileri, çok sayıda safkan at yarışı verisi tarafından desteklenmektedir. Veri kümeleri merkezi değildir. 

Bu veri kümeleri, gerçek dünyadaki safkan soyların nesillerinin gerçek bir temsilidir. Ayrıca çeşitli soyların hem güncel hem de tarihi yarış sonuçlarını temsil ederler. Ayrıca atların yaşam döngülerini, doğumlarını, eğitimlerini ve üreme biçimlerini tasvir ederler.

Silks avatarları ve diğer dijital varlıklar, blok zinciri ekosisteminde otomatik olarak oluşturulur. Bu süreç, yayınlanmış kamuya açık verilerin kullanılması yoluyla gerçekleşir. Kullanılmadan önce veriler, topluluk tarafından hisse kanıtı ile karşılıklı olarak doğrulanır. Veri kümeleri daha sonra gerçek dünyaya benzer bir yapı ve deneyim oluşturmak için kullanılır. Bu nedenle, metaverse, gerçek yarış atı ve at çiftliği sahiplerinin hissettiği aynı heyecanı sunar.

Nasıl oynanır

Aşağıdaki etkinliklerden herhangi birini yaparak Silks metaverse ekosistemine katılabilirsiniz;

 • Atların satın alınması ve ticareti
 • At sahipliği havuzlarına girmek
 • at sendikaları oluşturma
 • arazi üzerinde spekülasyon
 • Edinilen araziyi at çiftliklerine dönüştürmek

Ayrıca aşağıdaki aktivitelerle Silk’te değerli jetonlar kazanabilirsiniz;

 • At yarışı
 • At yetiştiriciliği
 • at esnetme
 • Meta veri deposuna yeni veri kümelerini doğrulayarak ve yayınlayarak madencilik
 • Katkıda bulunmanın diğer çeşitli yolları

Oyun İçi Ödüller

Silks ekosistemi, kazan-kazan (P2E) ekonomik yapısıyla desteklenmektedir. Bu nedenle, jeton kazanırken at çiftliklerine ve yarış atlarına sahip olmanın harika deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Jetonların parasal bir değeri vardır. Becerileriniz ve Silks metaverse’e katkılarınız bu ödülleri kazanmada faydalı olacaktır.

Meta veri deposu, katkıları ödüllendiren ve üyeleri yönetişim hakları ve mülkiyetiyle güçlendiren yönetim belirteçlerine sahiptir. Oyunda beceriler sergileyen üyeler, ödüllendirilmiş işlem jetonlarıdır. Ek olarak, birden fazla NFT, Silks topluluğu üyelerine dijital varlıkların gerçek sahipliğini sağlar.

Silks metaverse’de ticaret yapmak ve işlem yapmak için kullanılan para birimi, enflasyonist olmayan bir belirteç olan $STT olarak adlandırılır. Bir DAO belirteci, $SLK, Silks meta veri tabanında yönetimde kullanılan enflasyonist olmayan başka bir belirteçtir. $STT, DAO tarafından belirlenen değişken bir döviz kuru üzerinden $SLK’ya dönüştürülebilir. Bu nedenle, $STT, değerini güvence altına alan finansal araçları tutan bir DAO hazine cüzdanı tarafından etkin bir şekilde desteklenmektedir.

 1. Savaş Sonsuzluğu

Battle Infinity , oyna-2-kazan savaş oyunları ekosistemine sahip başka bir merkezi olmayan NFT tabanlı oyun platformudur. Metaverse dünyası, IBAT Battle Arena, tüm bu oyunları bütünleştirir. . Keyifli çeşitlilik onun temasıdır.

Oyun oynamanın yanı sıra Battle Infinity, sürükleyici bir sanal metaverse dünyası sunar. Üyeler burada birbirlerini izleyebilir, performans sergileyebilir, keşfedebilir ve etkileşime girebilir. Sanal dünya, üyelerin deneyimlerini etkiler ve bu nedenle oyun ekosistemini geliştirir. Ayrıca Battle Infinity içinde güçlü bir oyun topluluğunun gelişimini hızlandırır.

en i̇yi blockchain oyunlarına yakından bakış - 3

Nasıl çalışır

Battle Infinity, ekosistemi içinde altı entegre üründen oluşuyor. Bu ürünler birbirleriyle ve kullanıcılarla birçok şekilde etkileşime girer. Ürünler; 

 • Savaş Takası

Bu ürün, meta veri deposundaki bir banka varlığının bir analogudur. Ayrıca, yeni kullanıcıların IBAT jetonları satın alabilecekleri merkezi olmayan bir borsadır. Oyuncular ayrıca kazandıkları ödülleri diğer para birimleriyle de değiştirebilirler.

 • Savaş Pazarı

Bu ürün, oyunculara kazandıkları dijital kaynakları satın almak, satmak veya takas etmek için bir platform sunar. BEP-20 akıllı sözleşmeler, oyun içi karakterleri ve silahları belirtmek için kullanılır. Bu süreç, oyundaki her bir varlığa değer atar. Öğelerin benzersizliği ve nadirliği arttıkça değer artar.

 • Savaş Oyunları

Çok oyunculu bir oyun mağazasının bir ürünüdür. Oyunlar P2E’dir. Oyuncular, oyun başarılarına göre jetonlar veya diğer değerli eşyalar kazanırlar.

 • Savaş Arenası

Oyuncular, IBAT Battle Arena’da benzersiz avatarlara sahiptir. Bu avatarlar savaş pazarında yükseltilebilir. Oyuncular güneş gözlüğü ve kıyafet gibi öğeler satın alarak avatarların görünümünü iyileştirebilirler.

 • Savaş Staking

IBAT Battle Stake’de kullanıcılar varlıklarını stake edebilirler. Bu, varlıkları bir süreliğine yatırarak ve kilitleyerek yapılır. Staking, oyuncuların oyun platformlarında yer aldıkları diğer faaliyetlerden ekstra faydalar elde etmelerini sağlar.

 • IBAT Premier Lig

Bu ligde oyuncular takımlarını kurabilir ve küresel olarak diğer takımlara karşı rekabet edebilir.

Nasıl oynanır

Battle Infinity oyunlarını oynamak için kullanıcıların önce bir NFT kartı satın almaları gerekir. Bu geçişler, platformda bulunan maçlara ve liglere erişmelerini sağlar. NFT geçişleri de her oyuncuya özeldir. 

IBAT premier ligine eriştikten sonra, kullanıcılara sınırlı bir bütçe verilir. Daha sonra gerçek dünyadaki oyuncuları satın alarak stratejik sanal ekiplerini oluşturabilirler. Oyuncuların değerleri performanslarına göre değişir. Fantasy Premier League’e (FPL) benzer. 

Oyuncular bu takımları diğer oyunculara karşı savaşmak ve çeşitli ödüller kazanmak için kullanırlar. Oyuncuların gerçek maçlardaki performansları, platformdaki değerlerini belirler. En iyi takım ödülleri alır. Kazanan oyuncuların NFT geçişleri de beyaz listeye alınabilir. Bu, sahiplerine ek avantajlar sağlar.

Oyun İçi Ödüller

Kazananlar, takas edilebilir NFT jetonları şeklinde ödüller alırlar. Platform, ekosistemde basılmış NFT’lerin kolay, sorunsuz alım ve satımını sağlar.

 1. tamadoge

Tamadoge , P2E, NFT’ler ve metaverse gibi unsurları içeren bir blok zinciri oyunu ve deflasyonist kripto para birimidir. Tamadoge, P2E oyun dünyasını en hızlı meme jetonlarından biri olarak hızla ele geçiriyor. 

en i̇yi blockchain oyunlarına yakından bakış - 4

Nasıl çalışır

Oyun, Tamadoge evcil hayvanlarının etrafında toplanmıştır. Tamadoge, kullanıcıların dijital evcil hayvanlarını günlük olarak oluşturmasına, üremesine ve bakımını yapmasına olanak tanır. Evcil hayvanlar NFT tabanlıdır. Basılabilir ve takas edilebilirler. Ek olarak, Tamadoge jetonları karşılığında bir tane satın alabilirsiniz. 

Basılmış her bebek Tamadoge evcil hayvanı benzersiz özelliklere, istatistiklere, güçlü ve zayıf yönlere sahiptir. Kullanıcılar dijital evcil hayvanlarını besleyerek ve oynayarak büyümeyi hızlandırır. Bir yetişkine dönüştüğünde, diğer evcil hayvanlarla savaşabilir ve Tamadoge Liderlik Sıralamasında yükselebilir. Ödüller, en iyi Doge’ye cömertçe verilir.

Kullanıcıların mümkün olduğunca çok sayıda Tamadoge evcil hayvanı (NFT’ler) satın almalarına izin verilir. Satın alma işlemleri Tamadoge web sitesi mağazalarından yapılabilir. Ayrıca mağazadan yiyecek, oyuncak ve diğer kozmetik ürünleri de satın alabilirsiniz. Bu öğeler, dijital evcil hayvanınızın sağlıklı ve mutlu kalmasına yardımcı olacaktır. 

Nasıl oynanır

Tamadoge’un çok kesin oyun talimatları var. Oyuncuların Tamadoge bebeklerini nane yapması ve onları tam olgunluğa kadar beslemesi gerekiyor. Evcil hayvanları beslemek, mutlu etmek gibi günlük uygulamalar onların gelişimine yardımcı olur. Büyüme ile evcil hayvanlar daha iyi beceriler ve daha fazla güç kazanır. Bu üstün nitelikler, savaşlarda kazanmasına ve Lider Tablosunda yükselmesine yardımcı olur. 

Oyun İçi Ödüller

İyi bakılan evcil hayvanlar daha fazla Doge puanı kazanır. Daha fazla Doge puanına sahip oyuncular, aylık ödül havuzundan daha büyük bir pay alma hakkına sahiptir. Tamaverse’de her evcil hayvan için bir yer vardır. Ayrıca bu ekosistem, oyuncuların evcil hayvanlarıyla ve birbirleriyle etkileşime girmesine olanak tanır. Böylece proje içinde daha güçlü bir topluluk oluşturur.

 1. Şanslı blok

Son birkaç ayda en iyi performans gösteren kriptolardan biri olan LBLOCK tokeni bu listede olmayı hak ediyor. Oyun platformu, piyango oyunlarına ev sahipliği yapmak için blockchain teknolojisini ve NFT’leri kullanır. Ademi merkeziyetçilik, ekosistem içindeki şeffaflığı artırır. Buna rağmen, platformun sunduğu eşit kazanma şansı, piyango için devrim niteliğindedir.

Lucky Block , loto çekme sürecinde adaleti teşvik etmek için Binance Akıllı Zincir üzerine kurulu gelişmiş teknolojilerden yararlanır. Tüm işlemler halka açık defterlerde serbestçe erişilebilir. Bu nedenle oyun dolandırıcılık içermez ve kullanıcılar şans eseri kazanır. Her oyuncuya eşit davranılır.

en i̇yi blockchain oyunlarına yakından bakış - 5

Nasıl çalışır

Bu kriptonun belirteçleri ve NFT’leri var. Jetonlar orijinal dijital varlıklarken, NFT’ler daha yeniydi. Jetonların muazzam başarısı, NFT’lerin geliştirilmesine yol açtı.

Lucky Block, Mart 2022’den bu yana 10.000 benzersiz NFT koleksiyonuna sahiptir. Geliştiriciler, bunun son miktar olacağını açıkladı. Bu nedenle, NFT’ler deflasyonisttir. Bu yön, uzmanlar arasında NFT’lerin değerine olan inancı önemli ölçüde artırdı. Bu nedenle fiyatlarda büyük sıçramalar bekliyorlar.

10.000 arasında 25 nadir parça var. Her oyuncunun bu koleksiyonluk NFT’lerden birini basma şansı vardır. Onları bastığı için şanslı olacak oyuncular, bazı ekstra avantajlardan yararlanacaklar. Bunlar, piyango çekilişlerinde ikramiye kazançlarını ikiye katlamayı içerir. Tüm NFT’leri sattıktan sonra, oyuncular 270.000$’lık bir Lamborghini arabası kazanma şansına sahip olacaklar. 

Nasıl oynanır

Oynamak için Lucky Block NFT satın almalısınız. Bunu yapmak için aşağıdaki kılavuzu izleyin;

 • MetaMask cüzdanı oluşturun 
 • Sarılmış bir BNB (wBNB) satın alın
 • NFT başlatma panelini ziyaret edin
 • MetaMask cüzdanınızı platforma bağlayın
 • Lucky Block NFT’leri bulun ve satın alın

Oyun İçi Ödüller

Lucky Block NFT sahipleri, $LBLOCK olarak ödül kazanma şansına sahiptir. Ayrıca, tüm uygun yarışmalara erişebilirler. Daha fazla NFT tutmak ve daha uzun süreler, ödülleri artırır. Lucky Block NFT’lerin en iyi yanı, tüm sahiplerin kazanmasalar bile sonunda ödül kazanmalarıdır.

Bu Blockchain oyunları çok çeşitlidir. Buna rağmen, her birinin size iyi para kazandıracak büyük bir potansiyeli var. O halde beğendiklerinizden birini seçin ve bu eğlenceli yatırım yolculuğuna başlayın. Bir yatırım kararı vermeden önce daha fazla araştırma yapmayı unutmayın. Her oyunun artılarını ve eksilerini ve hatta kısa ve uzun vadeli tahminleri değerlendirin. Blockchain oyun yolculuğunuzda iyi şanslar. Eğlendiğinizden emin olun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu