Yazılım

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı 2019

Antivirüs Nedir?

En İyi Antivirüs Programı hakkında yazmadan önce Virüs konusunu irdelemek gerekir. Virüs bilgisayar sistemleri ve yazılımlar için tehlike içeren yazılımlardır. Bilgisayar sistemlerini ve bilgisayar içeren akıllı cihazları virüslerden korumak için gerekli olan koruyucu yazılımlara antivirüs denir. Antivirüs programları bilgisayarlarda bulunan veya sızmaya çalışın virüslerin temizlenmesi amacıyla kullanılan yazılımlardır. Gereksiz olan istenmeyen yazılımları veya sızmaları ortadan kaldırmak için kullanılır. Kullanılan cihazlarda virüsler olumsuz etkiler yaratabilir. Bilgisayarların tamamen çökmesine ve devre dışı kalmasına kadar neden olacak sorunlar üretebilir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu antivirüs programı kullanmaktır. Bilgisayarlara yüklenen antivirüs programları bilgisayarları korumaktadır. Ancak bu programların güncel olması ve tüm fonksiyonlarının kullanılabilir olması gerekir. Aksi halde gereken korumayı yapmayacaktır. Ücretsiz olarak piyasada bulunan bir çok antivirüs yazılımı gereken korumayı sağlamaz.

En İyi Antivirüs Programı kullanarak bilgisayarı koruma altına almak istiyorsanız bir ücret ödemenizi gerektirir. Bu programların ücretsiz versiyonları genelde virüs tespiti yapar ancak silme işlemini yapmaz. Piyasada bulunan bir çok antivirüs yazılımı mevcuttur. Bu yazılımlar bilgisayar hackerleri tarafından yada kötü niyetli kişiler tarafından virüs programı piyasaya sürüldüğünde kendini günceller. Antivirüs programı kendi kendini yenilemediği takdirde piyasada etkili olan virüse karşı koyamaz. Bu nedenle sürekli yenilenmek ve sistemine yeni çıkan virüsleri almak durumundadır. Virüsler bilgisayarımıza mail, sızma yada bilmediğiniz bir dosyayı açarak bulaşabilir. Bazen bir harici harddisk takıldığında bulaşır.

en iyi ucretsiz antivirus yazilimlari 2020

En İyi Antivirüs Programı Hangileri

En İyi Antivirüs Programı hangileri sorusunun cevabını net olarak vermek teknik olarak çok mümkün değil. Ancak virüs programların kullanım durumunuza göre iyi olup olmadığı ortaya çıkar. Bu programlardan;

  1. McAfee Antivirüs Plus – Altyapısı diğerlerine göre güçlü kabul edilen bir antivirüstür.
  2. Intego – Mac işletim sistemine uygun en iyi program olarak kullanılır.
  3. Bitdefender – Ücretsiz sürümü nedeniyle en çok ailelerde kişisel kullanımlara hitap eder.
  4. ESET – Windows 10 için tavsiye edilen antivirüs programıdır.
  5. Norton – Genel olarak en iyi virüs programı kabul edilir.

Bunların dışında bir çok virüs programları elbette mevcuttur. Her kullanım yeri ve alanına göre tercih yapmak gerekir. Bilgisayarda yaptığınız iş ve eylemlere göre bir antivirüs programı tercih edilir. Antivirüs programlarının versiyonları bulundukları yılla özdeşleşir. Örneğin norton 2019 versiyonu gibi.

s l640

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı 2019 inceleyecek olursak işletim sistemine göre farlılık gösterir. Mac ve Windows işletim sistemleri farklı antivirüs programları kullanılır. Bu antivirüs programlarını derlerken artan bilgisayar kullanımları sonucunda indirilme sayılarına göre hareket edilir. Daha sonraki aşama beğenilme sayısıdır. Kullanım sayısıdır. Kullanım ve beğeni oranlarına göre 2019 versiyonu olan en iyi antivirüs programları sırasıyla;

  1. Kaspersky Antivirüs programı ilk başlardadır. Kullanıcıları tarafından güvenli, kullanımı kolay ve genel olarak bilgisayarlarda daha kapsayıcı bir koruma sağladığından ilk sırada yer alır. Programın ücretli sürümü de olmasına rağmen ücretsiz sürümde oldukça iyi performans gösterir. Tam zamanlı ve anlık koruma sağlar. Kötü yazılımları engeller. Ebeveyn kontrolü vardır.
  2. Bitdefender Antivirüs Programının ücretsiz versiyonu mevcuttur. Antivirüs free versiyonu bilgisayarınızı korumaya alır. Antivirüs Plus versiyonu ise ücretlidir. Kolay kurulumu, türkçe içeriği ve online içeriklere karşı koruma sağlaması indirim sayısını arttırmıştır. En çok kullanılan antivirüs programında zaman zaman ilk sırada yer almaktadır. Kimlik avı ve dolandırıcılıklara karşı etkili olan ücretsiz sürüm tercih edilmektedir.
  3. Norton Antivirüs programının standart versiyonu kullanıcılara ücretsiz hizmet verir. Bu programın daha kapsamlı versiyonlarını almak bir ücret ödemeyi gerektirir. İlk üç genel olarak kaspersky, bitdefender ve norton tarafından işgal edilmiştir. Otomatik olarak kendisini revize etme yani güncelleme yeteneğine sahip olan bu program bu nedenle tercih edilir.
  4. Symantec Enpoind Protection 14 En İyi Antivürüs Programı 2019 listesinde dördüncü sırada yerini almıştır. 200 milyona yakın insan tarafından kullanılan bu program ücretsiz versiyonu ile kişisel kullanıcılara yetmektedir. Kötü amaçlı yazılımlara ve fidye yazılımlara karşı iyi koruma sağlar. Çok katmanlı bir yapısı vardır. Bu yapı sayesinde koruyuculuk oranı artar. Bilinen tüm kötü amaçlı yazılımlara karşı etkilidir.
  5. Panda Antivirüs programı ücretli ve ücretsiz versiyon sunar. Bir çok alanda mükemmel çalışan bir antivirüs programıdır. Kullanıcılar tarafından memnuniyet sağlayan bir program. Bilgisayarda casus yazılımlara karşı etkilidir. Güncel virüsleri tanır. Sızma yapmalara karşı koyar.

Saydığımız antivirüs programları kullanıcıları genel anlamda mutludur. Bilgisayarların kullanımı kişisel ise bu programlar iş görecektir. Casus yazılımlardan korur. İstenmeyen yazılımlardan korur. Güncel olan virüsleri tanır. Bu virüslerle başa çıkar. Dosyaları tarar ve zararlı yazılımları tespit eder. Bu anlamda güvenliği bilgisayarda sağlar. Görsellikleri ve kullanım özellikleri güzeldir. Kullanım Türkçe olarak ücretsiz versiyonlarında da vardır. Kullanım yönlendirmelerinin ve menüsünün Türkçe olması programın kolay çözülmesine katkı sağlar.

En İyi Antivirüs Programı 2019 versiyonu bir çok bilgisayarda kullanılmış ve başarıya ulaşmıştır. Virüsler sürekli yeni versiyonlar üretir. Bu versiyonlar bilgisayarlarda açık yazılımlardan sızar. Sızdıkları bilgisayarlarda hasara neden olurlar. Sıkıntı yaratırlar. Bazen de kullanılan bilgisayarı kullanılmaz hale getirirler. Bu anlamda antivirüs programlarına ihtiyaç vardır.

resim 1 2 640x406 1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu