Kripto Para

ENS Coin Yorum Nereden Alınır? Hangi Borsa Listeliyor?

ENS coin yorum ve teknik detayları göz önünde bulundurmak doğru kripto yatırımlarının en temel konuları arasındadır.  ENS coin Ethereum Name Service kısaltmasıdır. Birçok kafa karıştırıcı uzun kripto adreslerine çözüm sağlamaya çalışan bir teknolojidir.  Ethereum blok zincirine dayalı olarak tasarlanan bu proje kripto kullanıcılarının aşina olduğu uzun genel adresleri işlemektedir. Hem adresin okunmasını hem de daha kolay hatırlanmasını sağlar. Bunu yaparken de kolay ve basit bir isimle değiştirmektedir.

Ethereum Name Service 2017 senesinin Mayıs ayında geliştirilmiştir. Ethereum Vakfı’nda geliştirici bir görev alan Alex Van ile Nick Johnson tarafından temelleri atılmıştır. Proje yalnızca cüzdan adresleri ile ilgili işlemleri içermez. Aynı zamanda kripto paralar üzerinde daha yaygın olarak işlem yapan kullanıcıları ve verileri temsil etmek amacını da taşımaktadır. Ekibinde oldukça başarılı kişilerin yer aldığı ENS eşsiz alan adı sunar. Ancak benzerliği de temsil etmek için ERC-721 NFT’Ler kullanmaktadır. NFT’yi başka birine devretme şansı vardır. Aynı zamanda satmak ya da saklamak için de kullanabilirsiniz. Cüzdan adresi ve veri sahibi olan kişiler tarafından kolaylıkla yönetilebilmektedir.

ENS hizmeti sırasında .eth şeklinde bir uzantı alınır. Bununla birlikte ethereum alan adı almak için kişiler kullanılabilirliği denetleyebilmektedir. Yıllık olarak kiralama işlemini de yapabilirsiniz. Örneğin ünlü isimlerin .eth uzantılı olan alan adları ilk zamanlarda açık artırmalar ile satılmıştır. ENS coin yorum yapan uzmanlar coinin geleceği ve yatırım riskleri gibi konularda detayları da belirtmektedir.

 

ENS Projesi? Nedir?

Ethereum Name Services, Ethereum blockhain tabanlı olarak herkese açık ve geliştirilebilir dağıtık bir adlandırma sistemi sunmayı amaçlamaktadır. Projenin asıl amacı da kripto cüzdanlarındaki adresleri daha kolay okunabilir ve hatırlanabilir hale getirmektir. Kripto adreslerinin sonlarında bulunan ve rastgele seçilen sayıları “deniz.eth” gibi daha kolay okunabilecek hale dönüştüren bir projedir. Bu işlemin tersinin de mevcut olduğu sistemde meta verileri ile makinelerin okumuş olduğu adresler insanlar tarafından daha kolay okunabilen Ethereum adresleri ile ilişkili hale gelmektedir. Coinin genel özelliklerine bakıldığında ise şunları söylemek mümkün olabilir:

 • ENS kullanıcıların .eth uzantılı alan adı alabilmelerine olanak tanıyan bir yapısı vardır.
 • Adresleri değiştirilebilir özelliklere sahiptir. Sürekli olarak değiştirilebilmesi olması güvenlik açısında önemli bir etkendir.
 • ENS alan adlarına ek olarak veriler ilave etmenize imkan tanımaktadır. Mesala alan adlarına metin ya da çeşitli kısaltmalar eklemenizde bir sakınca görülmez.
 • Arayüz bakımından uyumlu sisteme sahiptir. Ethereum tabanlı uygulamalarla kolay entegrasyon sağlama imkanı sunar. Bu şekilde kullanıcılar da ENS alan adlarını kullanarak daha kolay token ve varlık yönetimi gerçekleştirebilmektedir.
 • Geri dönüştürülebilir alan adları sunmaktadır. Yani bir alan adı kullanılmıyor ise başka bir kişi tarafından kaydedilebilir özellik sunar.

Bu ve bunlar gibi birçok özellik ENS projesini öne çıkaran faktörlerdir. Yatırımcıların da yatırım öncesinde projenin tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar incelemesi bu bağlamda büyük bir önem taşımaktadır. Ethereum ekosistemi içerisinde kullanıcıların deneyimlerini geliştirmeyi hedefleyen ve daha anlaşılabilir adreslere sahip olmalarını sağlayan önemli araçlar arasında yer almaktadır. ENS coin yorum ve analizlerini incelemek yatırımda riskleri önceden görebilmek açısından önem taşır.

 

ENS Coin Hangi Borsada Listeleniyor?

ENS coin yatırımı yapmak isteyen yatırımcıların öncelikle bu coinin hangi borsalarda listelendiği hakkında detaylı bilgi edinmeleri gerekiyor. Bu borsalarda cüzdan hesabınızın olmaması halinde yatırımlarınızı gerçekleştirmeniz de mümkün olmayabilir. ENS coin dünyanın en önemli global borsalarında yerini aldığından yatırımcı sayısı da her geçen gün artış göstermektedir. Ancak kripto para piyasası riskleri konusunda yatırımcıların her zaman dikkatli olmasında önemli faydalar bulunur. ENS coin listelendiği borsalar şunlardır:

 • Binance
 • io
 • Coinbase Exchange
 • Kraken
 • KuCoin
 • Huobi
 • FTX
 • OKX
 • MEXC
 • Com Exchange

Borsalarından coine yatırımlar yapılabilmektedir. Bu coini satın alma öncesinde risklerini, avantajlarını, dezavantajlarını ve uzun vade geliştirici hedeflerini her anlamda dikkate almak gerektiği de unutulmamalıdır. ENS coin yorum ve uzman görüşleri borsalar açısından da önemlidir.

 

ENS Piyasa Değeri Nedir?

Coin yatırımlarında her zaman öne çıkan noktalardan birisi o coinin piyasa değeri olmaktadır. Toplam piyasa değeri 6.018.697.457 TRY’dir. Ancak yatırım için yeterli bir bilgi değildir. Aynı zamanda toplam adeti ve dolaşımdaki adetleri hakkında da detaylı olarak bilgiler edinmek büyük bir önem taşımaktadır.

Ethereum Name Service (ENS) Coin Güncel Fiyat Bilgisi

Aşağıdaki tabloda 1 ENS Coin fiyatının kaç TL olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

 

ENS Alınır mı?

ENS alınır mı sorusuna yanıt verebilmek için ENS coine yorum ve yatırım yapan kurumsal firmaları da araştırmanın önemli olduğu vurgulanmalıdır. Bunun yanında avantajları son derece fazla olan coinler arasında yer almaktadır. En önemli avantajları arasında da şunlardan bahsetmek mümkün olur:

 • Kullanıcılara güvenli ve merkezi olmayan bir ortam sunar.
 • .eth, .com, gibi birçok farklı alan adı uzantısı ile entegredir. Bu sayı 1300’den fazladır.
 • Alanındaki tek proje olması en önemli avantajlarından biridir.
 • ENS coin yönetişimde kullanılan coinlerdendir.
 • Büyük kripto borsalarında listelemesi yapılmıştır.
 • Ethereum Vakfından sonra diğer birçok proje geliştiricileri tarafından da desteklenmektedir.

Bunların yanında riskleri olmadığı söylenemez. Çünkü kripto para piyasalarında her zaman riskler bulunmaktadır. ENS coin dalgalı fiyatlar nedeniyle yatırım riskleri olan coinler arasında yer alır. ENS coin yorum sayesinde alınır mı sorusuna da yanıt bulmak mümkün oluyor.

 

Koin Sembolü nedir?

Kripto para sektöründe coin sembolleri her zaman önemlidir. Çünkü kripto borsalarında coin arama işlemleri semboller üzerinden yürütülmektedir. Ethereum Name Service sembolü ise ENS olarak belirlenmiştir. Büyük harflerle yazılması gereken sembolü olduğu şekli ile kripto listelerinde çok rahat şekilde bulabilmek mümkün olmaktadır.

 

ENS Toplam Adedi

ENS kullanıcı deneyimini basit hale getiren ve blockhain teknolojisini de teknik açıdan daha basit hale getirmeyi amaçlayan proje sunar. Bundan dolayı da tasarımı sayesinde sansüre karşı daha dayanıklı yapısı vardır. ENS toplam adedi 100.000.000 adet olarak belirlenmiştir.

 

ENS Dolaşımdaki Adedi

ENS coin toplam adet kadar dolaşımda ne kadar olduğu  önem arz eden noktalar arasında yer alır. Dolaşımdaki sayısı ise 28.601.980 olarak belirlenmiştir. Birçok önemli borsada yer edinen coinlerden biridir. Bu bakımdan yatırım öncesinde ENS coin yorum ve teknik analizlerini dikkate alarak yatırımlar gerçekleştirilmesi gerekir.

Grt Coin Yorum ve Nereden Nasıl Alınır gibi diğer tüm sorularınıza cevap olacak şekilde derledik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu