Haberler

Epic Games Ücretsiz Oyunlar Listesi

Epic Games ücretsiz oyunlar listesi ocak ayı itibari ile oyun severler tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Epic Games oyun sitesinin içerisinde birçok farklı kategoride oyun bulunmaktadır. Bu oyunların bazıları ücretli olmaktadır. Bazı oyunlar ise her yıl firma tarafından ücretsiz bir şekilde kullanıma açılmaktadır. 

Yılbaşı tatilinden itibaren Epic Games firması birçok oyunu ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. Oyuncuların kütüphanelerine ekleyebilecekleri de yüksek kaliteli oyunlar olmaktadır. Bu anlamda da oyun severlerin merakla beklediği 2023 yılı çıkan Destiny 2: Legacy Collection bunlardan biri olmaktadır. Ücretsiz olarak dağıtılan bu oyunlar ise birçok oyuncuyu sevindirmektedir. 

Epic Games Ücretsiz Oyunlar Listesi 2024

2024 yılı itibari ile Epic Games ücretsiz oyunlar listesi de güncellenmiştir. Bu anlamda da oyunları bir liste haline getirmemiz gerekirse;

 1. Destiny2: Legacy Collection 2023: Yılbaşına özel kampanyalarda sunulan ilk oyunlardan biri olmaktadır. Steam de oldukça yüksek etikete sahip bir oyun özelliği bulunmaktadır. Ancak Epic Games sayesinde oyuncu, oyunu kütüphanesine ücretsiz olarak ekleyerek oynayabilmektedir. 
 2. DNF Duel: Oyunun içeriği aksiyon dövüş temalı olmaktadır. Satış ücreti 499 TL olmaktadır. Epic Games ise ücretsiz olarak vermektedir. Bu süre ise 21 Aralık tarihine kadar geçerli olmaktadır. 
 3. Art of Rally: 22 Aralık ve 23 Aralık da sunulmuştur. Minimalist ama eğlenceli bir grafiği bulunmaktadır. Bir ralli yarışı oyunudur. Oyuncular, farklı zamanlarda ve farklı bölgelerde oynanan çeşitli ralli etaplarına katılmaktadır. Ralli yarışlarında kullandıkları araçları ise özelleştirme ve yarış kariyerini de olumlu anlamda geliştirme şansı bulmaktadır.
 4. Fallout3: Yılın Oyunu Sürümü: Epic Games ücretsiz oyunlar listesi arasında bulunan bu oyun Post-apolitik bir dünya da geçmektedir. Oyunda geniş ve açık bir dünya oyunculara sunulmaktadır. Rol yapma oyunu olarak da oyuncular tarafından adlandırılmaktadır. Yıkılmış olan Washington D. C. de geçen macera oyununda hayatta kalma ve gizemli Vault 101’den çıkan karakteri yönlendirerek oynanmaktadır. 
 5. Ghostwire Tokyo: Oyun Tokyo da geçmektedir. Doğaüstü güçlere sahip bir karakterin, etraftan bir anda kaybolan insanların nasıl kaybolduğunu bulmak ve gizemini çözmek üzerine tasarlanmıştır. Korku ve aksiyon oyunu olmaktadır. Oyun oynarken şehri keşfetmek ve mistik güçleri kullanarak doğa üstü varlıklarda savaşılmaktadır. Böylelikle de gizemli olayların perde arkası ortaya çıkmaktadır. 
 6. Cursed to Golf: Oyun Chuhai Labs tarafından geliştirilmiştir. Klasik bir golf oyunu olarak gözükmektedir. Ancak klasik golf oyunlarının kuralları yerine fantastik ve komik bir yaklaşım ile oyun oynanmaktadır. Tılsımlar, yaratıklar ve tuhaf engelleri içerek bu oyun; golf sahasında top sürerken oyuncuya farklı ve benzersiz bir golf deneyimi sunmaktadır. 
 7. Ghostruner: Epic Games ücretsiz oyunlar listesi arasında bulunan bu oyun, aksiyon ve parkurları içermektedir. Birinci şahıs bakış açısına sahiptir. Yüksek hızda parkurlardan geçerek düşmanları alt etmeye çalışılmaktadır. Hızlı refleks ve keskin nişancılık becerilerine dayanmaktadır. Hem keyifli hem de zorlu bir oyun deneyimini oyunculara sunmaktadır. 
 8. Car Quest: Oyunda sevimli kedi karakterleri ile hem aksiyon hem de rol yapma oynanmaktadır. Oyuncular geniş ve açık bir dünyada keşif yapmaktadır. Görevleri tamamlamak için ise düşmanlarla savaşmaktadır. Renkli grafikleri bulunmaktadır. Basit bir oynama sisteminin bulunması ise birçok yaş grubuna hitap etmektedir. 

 

Epic Games Ücretli Mi?

Epic Games ücretli mi sorusu birçok oyun sever tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. Epic Game Store’u bilgisayara indirerek oyunları ücretsiz bir şekilde oynamak mümkündür. Bünyesinde birçok farklı kategoriye sahip ücretsiz oyunlar bulunmaktadır. Ancak platform içerisinde ücretsiz oyunlar bulunduğu gibi ücretli oyunlarda bulunmaktadır. 

Ücretli oyunlara erişim sağlamak için ilk olarak üyelik yapılmalıdır. Üyelik işlemleri yapılırken de ödeme işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Ödeme işleminin tamamlanması ile birlikte de satın alınan oyunlar kütüphaneye eklenmekte veya bilgisayara indirilebilmektedir. Bilgisayara indirildikten sonra ise oyunlar ücretsiz bir şekilde oynamak mümkündür. 

Epic Games Store Hesap Açılış

Epic Games Store hesap açılışı için izlenmesi gereken çok basit adımlar olmaktadır. Bu adımları sıralamamız gerekirse;

 • Bir web tarayıcısına girilmelidir. Arama kısmına epicgames.com adresine girilerek üye ol butonuna tıklanmalıdır. Burada çıkan bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Bu adresten oluşturulan üyelikler ise ücretsiz olmaktadır. 
 • Üyelik oluşturulurken girilen mail adresine onay maili gelmektedir. Onay mailine tıklandıktan sonra kullanıcı adı ve şifre oluşturulmaktadır. 
 • Şifre oluşturulduktan sonra ise epicgames.com üzerinden veya Epic Games Store  bilgisayara indirilerek kullanılmaya başlanmaktadır. 
 • Epic Games Store’u indirmek için ise epicgames.com/store/tr/ adresin de yer alan indir butonuna tıklamak yeterli olmaktadır. 

Epic Games Store’dan Nasıl Oyun Satın Alınır?

Eic Games Store ücretli oyun alma aşamaları oldukça basittir. Bu aşamalar takip edilmelidir;

 • İlk adım olarak Epic Games Store uygulaması bilgisayara indirilmesi gerekmektedir. Bilgisayara indirme işlemi yapılmadan oyun satın almak mümkün olmamaktadır. 
 • Uygulama bilgisayara indirildikten sonra ise daha öncesinde oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile hesaba giriş yapılmalıdır. Giriş sonrasında ise mağaza kısmındaki oyunlara erişim sağlanmaktadır. 
 • Mağaza da yer alan ücretli oyunlardan hangisi olduğuna karar verildikten sonra ise üzerine basılmalıdır. Oyunun üzerine basıldıktan sonra ekranda fiyat bilgisine ulaşmak mümkündür. 
 • Oyunu satın almak için ise sağ tarafta bulunan “Şimdi Satın Al” butonuna tıklanmalıdır. Ekranda çıkacak olan kart bilgileri ise eksiksiz bir şekilde yazılarak onayla butonuna tıklanmalıdır. 
 • Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra ise oyun yüklenerek kurulumu yapılmalıdır. Böylelikle de oyun aktif bir hale gelmektedir. 
 • Oyun kurulumu gerçekleştirilmesinden sonra ise oyun kütüphaneye eklenmektedir. Böylelikle de istenilen zamanda oyunu oynamak mümkündür. 

Apple Watch Ekran Değişimi makalemizi sizler için hazırladık

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu