Haberler

Eski Bir Apple Çalışanı, Şirketi 10 Milyon Dolardan Fazla Dolandırmakla Suçlandı.

Eski Bir Apple Çalışanı, Şirketi 10 Milyon Dolardan Fazla Dolandırmakla Suçlandı.

Şirketi 10 Milyon Dolardan Fazla Dolandırmakla Suçlandı. Bölge savcıları, eski bir Apple çalışanının şirketten 10 milyon dolardan fazla parayı çalmakla suçlandığını söyledi.

AP, 52 yaşındaki Dhirendra Prasad’ın teknoloji işinde çalışırken komisyon almak, ekipman almak ve kara para aklamakla suçlandığını bildirdi.

Açıklamaya göre, Apple’da 10 yıl yardımcı olan Prasad, aslında dolandırıcılık, para aklama ve vergi kaçakçılığı yapmak için bir komplo teorisine katılmakla suçlanıyor.

AP’nin bildirdiğine göre bölge avukatları, doğrudan Prasad’ın yanı sıra Apple ile iş yapan tedarikçi şirketlerin 2 sahibinin kendisiyle komplo kurduklarını kabul ettiğini belirtti.
Prasad’ın önümüzdeki hafta Perşembe günü San Jose’deki Birleşik Devletler Bölge Mahkemesi’nde görülmesi planlanıyor.

Uzman, yorum için Prasad’a ulaşamadı veya gerçekte yasal bir temsilci tutup tutmadığını tespit edemedi.

şirketi 10 milyon dolardan fazla dolandırmakla suçlandı.

San Jose’deki Amerika Birleşik Devletleri Avukatının işyerinde yaptığı basın açıklamasında, bir mahkemenin federal hükümetin, rapor başına yaklaşık 5 milyon dolar değerinde Prasad’a ait 5 binayı ve ayrıca ekonomik hesapları almasına izin verdiğini söyledi.

ABD’li avukatın işyeri, Insider’ın tipik çalışma saatleri dışında yapılan açıklama talebine hemen yanıt vermedi.
Bildiri, Prasad’ın “bir ürün sorunuyla ilgili dolandırıcılık yapmak ve aynı zamanda maddi olarak yanlış ve sahtekarlık iddiaları yoluyla para kazanmak ve inşa etmek için olduğu kadar bir plan tasarlamanın yanı sıra kasıtlı olarak komplo kurduğunu, temsillerin yanı sıra garantiler, ayrıca içermemeler ve ayrıca ürün gerçeklerinin gizlenmesi.”

Dolandırıcılık, kara para aklama ve ayrıca vergi kaçakçılığı suçlamalarının her biri, beş ila 20 yıl arasında optimal cezalar getiriyor.

2015’te Apple, önceki bir çalışanına karşı, girişimi için uygun basın koruması elde etmek için ticari sırları bir muhabire sızdırdığı ve ticari sırlarını sızdırdığı iddiaları nedeniyle yasal işlem başlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu