Haberler

Eski Ethereum Geliştiricisi Virgil Griffith 63 ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

Eski Ethereum Geliştiricisi Virgil Griffith 63 ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

Eski Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith, Nisan 2019’da Hermit Krallığı’ndaki bir kripto para birimi konferansında konuşarak Kuzey Kore‘ye karşı uluslararası yaptırımları ihlal ettiği için hapis cezasına çarptırıldı ve 100.000 ABD Doları para cezasına çarptırıldı.

eski ethereum geliştiricisi virgil griffith

Tüm Gerçekler

Konferansta Griffith , blockchain teknolojisinin yaptırımlardan kaçmak için kara para aklamada kullanımını ve ABD ile nükleer silah müzakerelerindeki faydalarını açıkladı.

Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası’na (IEEPA) karşı ihlaller, en fazla 20 yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Savcılar, geliştiricinin Eylül ayında Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne karşı uluslararası yaptırımları ihlal etmek için bir komplo suçlaması yapmasından sonra Griffith’in cezasını 63 ila 78 ay arasında indirdi .

Reuters’in Birleşmiş Milletler’e dayandırdığı haberine göre , Kuzey Kore’nin nükleer ve balistik füze programlarını kripto borsalarına yönelik siber saldırılardan elde edilen gelirlerle finanse ettiği iddia ediliyor .

Blockchain adli tıp firması Chainalysis, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının 2021’de yaklaşık 400 milyon ABD doları değerinde kripto çaldığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu