Kripto Para

Ethereum Daha Fazla Yer Kapladıkça Bitcoin Hakimiyeti Düşüyor

Son piyasa toparlanması, Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıkların son birkaç gün içinde önemli miktarlarda değer kattığını gördü. Bununla birlikte, bu konuda pazar lideri olan bazıları olmuştur ve Ethereum bunlardan biridir. Dijital varlık, Birleşmenin Eylül ayında gerçekleşeceğinin duyurulması nedeniyle yükseldi, ancak kripto pazarındaki ikinci en büyük kripto para biriminin bir toparlanma kaydettiği tek yön bu değil.

Ethereum Piyasa Hakimiyetini Çaldı

Ethereum’un 1.500 doların üzerindeki rallisi, piyasa değerinin bir kez daha 190 milyar doların üzerine çıktığını gördü. Dijital varlık, %40’tan fazla iyileşme ile son birkaç haftadaki en büyük kazançlardan bazılarını kaydetmişti. Bu, varlığın sektördeki hakimiyetinin arttığını gördü.

 

Ethereum hala ikinci en büyük pazar hakimiyetine sahip kripto para birimi olmaya devam etse de, son iki günde daha fazlasını ekledi. Bu, öncü kripto para birimi piyasa kazanımlarına ayak uydurmak için mücadele ederken, bitcoin’in piyasa değerine girdiğini gördü. 

Son birkaç gün içinde, bitcoin pazar hakimiyetinin %2’den fazla düştüğünü izledi. Bu pazar payı, bu zaman diliminde hakimiyetinin arttığını gören Ethereum tarafından hızla emildi. %16’lık bir bocalamadan şu anki %18,9’luk hakimiyetine geçmek için %2’den fazla ekledi.

ethereum

Fiyatı artmaya devam ettikçe Bitcoin’den daha fazla pazar payı çalması bekleniyor. Bununla birlikte, 2017 boğa piyasasında hakimiyetinin %32’ye kadar yükseldiğini gören tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala çok uzakta.

ETH Görüşünü 1.700 Dolarda Tutuyor

Ethereum şimdi önemli bir teknik noktanın üzerine çıktı. Geçen ayın büyük bölümünde 50 günlük hareketli ortalamanın altında seyreden ETH, bu teknik seviyeyi değiştirdi ve şimdi rahatça üzerinde oturuyor. Bunun anlamı, özellikle kısa vadede, düşüşten yükselişe tam 180 derecelik bir dönüş oldu.

 

Ayılara meydan okuduktan ve bu hafta 1.500 doların üzerine çıktıktan sonra, şimdi bir sonraki önemli teknik seviyeye doğru ilerliyor. İyileşme eğilimi devam ederken bile ayılar 1.700 dolar seviyesinde direnç oluşturmaya başladı. Bu noktanın üzerinde bir kırılma, kısa vadede Ethereum için önemlidir.

Ethereum, direnci 1.700 dolarda başarılı bir şekilde yenebilirse, bir sonraki önemli seviye 1.936 dolar olur. Bu nokta, 2.500 dolara kadar çok fazla direnç olmamasını sağlıyor. Bununla birlikte, ayıları 1.700 dolarda yenememek, dijital varlığın 1.300 dolara düşmesine neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu