Kripto Para

Ethereum Son 7 Günde %21 Düştü, 1.600 Doların Altına Düştü

Ethereum Son 7 Günde %21 Düştü, 1.600 Doların Altına Düştü

Ethereum (ETH) geçen hafta %20 düştü ve piyasada olumsuz bir hissiyatı tetikledi.

  •         Ethereum durdu ve geçen hafta geri dönüş yapamadı
  •         ETH 2.000 $ seviyesini geri kazanmada başarısız oldu
  •         Ethereum RSI düşüş eğilimi gösteriyor

Ek olarak, Ethereum da 2.000 $ işaretine ulaşamadı. Ayılar, ETH fiyatını aşağı çekmeye ve boğaları sabitlemeye çalışıyor.

Sadece günlük grafikte, düşüş hareketinin devam edebileceğini gösteren yükselen bir kama formasyonu var. Boğalar, 1.700-1.800 dolar seviyelerinin altına düşen bir düşüşü engellemek istiyor.

Ethereum için RSI ayrıca, ayıların artık pazarın tepesinde olduğunu ima eden taban çizgisinin altına geriledi.

CoinMarketCap’e göre , Ethereum %21 ​​düştü ve bu yazı itibariyle 1.571,25 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Devasa Satış Baskısını Tetikliyor

ETH/USD paritesi düşmeye devam ederse, bir sonraki destek şimdi 1520-1570 dolar aralığında kümeleniyor. Bu yeni destek çizgisi, 50 günlük hareketli ortalama çizgisi ile 100 günlük hareketli ortalama arasındaki yakınsamanın sonucudur.

Şimdi, bu seviye kırılırsa, Ethereum’u 1.280 dolara düşürebilecek bir ayı yapısı oluşabilir. Yükseliş momentumunu sürdürmek için boğaların fiyatını 1.700 doların üzerinde tutması gerekecek.

ethereum

Ethereum, bıçak yakalayan bir mola vererek güneye doğru ilerlerken büyük bir satış baskısını tetikledi. Ethereum’un %21’lik düşüşü ile bu, ayıların yükselen kamayı kırabildiğini kanıtlıyor, ayıların piyasaya girmesi için önemli bir sinyal.

Erken aşamada, Ethereum 1.900 $ seviyesine yaklaşırken veya yukarı doğru bir ilerleme kaydederken, likidite seviyeleri 2.020 $’a yaklaşana kadar gerçekleşmeyebilecek bir likidasyon hakkında bir uyarı gönderildi.

ETH Geri Çekilme 1.900 Dolara Kadar Öngörülen

Ethereum fiyatı, düşmeden önce 12 Ağustos’ta 2.030 dolara ulaştı. Şimdi, ayılar 8 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaları aştı. Hafta sonu muhtemelen bir geri çekilme olabilir.

Öte yandan, piyasayı açık artırmayı seven başka bir teori, 1571 dolar ve 1450 dolar seviyelerine geri çekilme olasılığı olduğunu öne sürüyor. Dahası, ETH için Hacim Profili Göstergesi, özellikle 1 saatlik zaman diliminde belirgin olan satış baskısının güçlenmesiyle düşüş hareketini doğruluyor.

Boğalar 2030 dolar seviyesini tekrar ziyaret edebilirse, ETH için düşüş eğilimi geçersiz olabilir. Aksine, 1370-1420 $ aralığında bıçak yakalama fırsatlarına cesaret etmek isteyen boğalar bu yöne gidebilir. Bununla birlikte, geri çekilme hedefinin maksimum 1.984 $ olacağı tahmin ediliyor.

rpnkchep

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu