Teknoloji

Facebook, Gruplarda Discord benzeri yeni özellikleri test ediyor

Meta , yeni bir kenar çubuğu ve Kanallar dahil olmak üzere Facebook Gruplarında bazı yeni özellikleri test ediyor. İlginç olan, bu yeni özelliklerin tanıdık bir Discord havası uyandırmasıdır.Şirket, şaşırtıcı bir şekilde bize Discord’u hatırlatan mor bir aksan bile tanıttı.Tartışma için odaklanmış alanlar arayanlar için Facebook Gruplarını daha çekici hale getirmek için yeni değişiklikler getiriliyor.

 

  • Meta tarafından tanıtılan yeni değişiklikler, şirketin Facebook’u TikTok’a daha çok benzetmeye çalıştığını ortaya çıkaran bir notun ardından geliyor .
  • Facebook bir algoritma değişikliği beklerken Meta, Facebook Gruplarını yeniden düşünme fırsatını kullanmış görünüyor.
  • Görünüşe göre şirket bunun için Discord’dan bir yaprak çıkardı. Facebook yakında kendisi dışında her şey olacak.

Önce onları görmek için favori gruplarınızı sabitleyin

Yeni değişikliklerin merkezinde, grupların kolay düzenlenmesine yardımcı olan, sola hizalanmış yeni bir kenar çubuğu yer alıyor. Gruplar yuvarlatılmış kare simgelerle listelenir.Kenar çubuğunda, favori gruplarınızı ilk önce görünmeleri ve grupla ilgili en son etkinlikleri görmeleri için sabitleyebilirsiniz.Bireysel grupların Discord’dan kaldırılmış gibi görünen yeni bir menüsü var .

facebook

Yöneticiler, Gruplar içinde Kanallar oluşturabilir

Meta’nın getirdiği bir diğer değişiklik ise Kanallar. Kanalların yardımıyla, gruplar içinde daha küçük ve daha özel sohbetler yapabileceksiniz.Bu gündelik konuşmalar üç şekilde gerçekleşebilir: metin tabanlı sohbetler, sesli odalar ve beslemeler. Bunlara Topluluk sohbet kanalları, Topluluk ses kanalları ve Topluluk besleme kanalları denir.Yöneticiler, daha anlamlı ve gündelik tartışmalar için bunları oluşturabilir.

Ses kanalları Discord’a çok benziyor

Üç kanal arasında, Topluluk ses kanalları en çok Discord’a benziyor. Yöneticiler ve üyeler, sohbetlere gerçek zamanlı olarak girip çıkabilir. Metin kanalları Messenger dizisine çok benzerken, Feed odaları normal feed’lere benzer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu