Teknoloji
Trend

Facebook, Instagram kullanıcılarının kıskanacağı bir özelliğe kavuşuyor

Facebook, Instagram kullanıcılarının kıskanacağı bir özelliğe kavuşuyor

 

Meta’nın açıklamasına göre Reels, insanların Instagram ve Facebook’ta geçirdiği zamanın yarısını oluşturan en hızlı büyüyen içerik formatı. 150’den fazla ülkede mevcut olan Facebook Reels, Instagram Reels ile aynı özelliklere hızla sahip olurken, Meta şu anda emoji reaksiyon işlevi üzerinde çalışıyor.

facebook instagram kullanicilarinin kiskanacagi bir ozellige kavusuyor
facebook, instagram kullanıcılarının kıskanacağı bir özelliğe

Sosyal medya platformlarıyla ilgili sızıntılarla tanınan Alessandro Paluzzi, Facebook‘un halihazırda fotoğraf, görsel ve diğer paylaşımlarda kullanılabilen emoji tepki özelliğinin çok yakında Reels’te kullanıma sunulacağını söyledi. geleceğini söyledi. Ekran görüntüsü de paylaşan Paluzzi, aynaların nasıl çalışacağını anlamamızı sağladı.
Facebook Reels görselleri 7 farklı emoji ile tepki verebiliyor.

Şu anda hem Instagram’da hem de Facebook’ta Reels içeriğine yalnızca beğeniler veya yorumlar bırakılabilir. Ama görüntüye beğenmekten başka farklı bir tepki (üzüntü, sevinç gibi) vermenin yolu yok. Emoji ile tepki verme özelliği bu sorunu ortadan kaldıracak, 7 farklı duygu ile cevap verebileceksiniz.

Geliştirme aşamasındaki aynalar özelliği genel olarak kullanıma sunulduğundan, Facebook Reels görüntüleri ‘Beğen’, ‘Harika’, ‘Yanındayım’, ‘Hahaha’, ‘İnanılmaz’, ‘Üzücü’, ‘Kızgın’ olarak adlandırılacak. Emojilerden biriyle cevap verdi. Tepkiler 2016 yılında beğen butonuna alternatif olarak Facebook’a geldi ancak Instagram’da bulunamadı. facebook instagram yeni özellik

Alessandro Paluzzi’nin paylaşımına göre Reels görüntülerine emojilerle tepki verme işlevi şimdilik Facebook ile sınırlı . Ancak Meta’nın Instagram ve Facebook’u entegre etme stratejisinin bir modülü olarak yakında Instagram’a da gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu