Teknoloji

Facebook’un karanlık mod özelliği bazı insanlar için ortadan kalktı

Facebook’un karanlık mod özelliği bazı insanlar için ortadan kalktı

 

Facebook‘un karanlık mod özelliği bazı insanlar için ortadan kalktı.Facebook, 2020’den beri masaüstü, iOS ve Android kullanıcıları için karanlık modu bir seçenek olarak sunuyor , ancak bazı kullanıcılar artık özelliği açamadıklarını bildiriyor.

Özellikle geceleri haber akışınızda veya bir dizi videoda gezinirken renk şeması gözlerde daha kolay yönetilebilir olabilir.

Meta’nın diğer uygulamaları da Instagram ve WhatsApp gibi karanlık modlardan yararlandı, ancak Facebook zaman zaman bu özelliği kapatıyor gibi görünüyor .

Bazı kullanıcılar için neden kapatıldığını öğrenmek için yorum yapmak üzere Facebook’a ulaştık.

Karanlık modunuz olup olmadığı nasıl kontrol edilir

ios'ta facebook karanlık modu

Facebook’un karanlık mod özelliği bazı insanlar için ortadan kalktı

Diğer özellikler kadar görünür olmadığı için iOS veya Android’de karanlık modu bulmak zor olabilir. Ana ekranda, gezinme çubuğundaki ‘Menü’ simgesine gidin, ardından Ayarlar ve Gizlilik’e gidin, Tercihler’e gidin ve Karanlık Mod orada olmalıdır.

facebook'un karanlık mod özelliği bazı insanlar için ortadan kalktı
facebook’un karanlık mod özelliği bazı insanlar için ortadan kalktı
(Resim kredisi: TechRadar)

Ancak, masaüstü için sağ üstteki oka gidip ‘Ekran ve Erişilebilirlik’i seçerek ve karanlık modu açarak bu daha kolay bir iş.

Meta‘dan bazılarının özelliği neden kapatmaya karar verdiğine dair bir açıklama yapılmadı ve bunu yapmak için bir sebep de yok. Kullanışlı bir özelliktir ve şirket veya sunduğu uygulamalar üzerinde bir yük oluşturmaz, bu nedenle devre dışı bırakma şaşırtıcı bir karardır.

İlginizi çekebilir: NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

Şimdilik, uygulamayı Android veya iOS cihazınızdan kaldırmanızı, yeniden yüklemenizi ve bunun bir seçenek olarak karanlık modu geri getirip getirmediğini görmenizi öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu