Kripto Para

Felix Capital, Web3 Etkisini Arttırmak için 600 Milyon Dolar Artırdı

Londra merkezli bir VC şirketi olan Felix Capital, dördüncü bağış toplama turunda 600 milyon dolar topladı, bu şimdiye kadarki en büyüğü. Ticaret ve para kazanma girişimlerine yatırım yapan şirket, toplanan fonların bir kısmını yeni iş stratejisinin bir parçası olarak Web3'teki etkisini artırmak için kullanmayı planlıyor.

Felix Capital, Web3’ü İş Planına Dahil Ediyor

Dünyanın her yerinden girişim sermayesi firmaları artık gözlerini internet ve kriptoyu iç içe geçiren yeni bir alan olan Web3’e çeviriyor. Böyle bir firma, iş planını mevcut çıkarlarının bir parçası olarak Web3’ü içerecek şekilde genişleten Londra merkezli bir VC şirketi olan Felix Capital olmuştur. En son bağış toplama turuyla şirket, başlangıçtaki 500 milyon dolarlık hedefini aşarak 600 milyon dolar elde etti.

Firma için bu, bugüne kadarki dördüncü ve en büyük bağış toplama olup, yönetim altındaki toplam varlıklarını 1,2 milyar dolara çıkarmıştır. Bir blog gönderisinde şirket, bu fonların önümüzdeki birkaç yıl içinde Avrupa ve Kuzey Amerika’da 20 ila 25 şirketi daha desteklemek için kullanılacağını açıkladı.

Web3 unsurlarının sonraki yatırımlarına dahil edilmesiyle ilgili olarak şirket şunları söyledi :

Yaratıcılık, topluluk ve elbette girişimcilik için yeni bir platform olan Web3’e olan ilgimizi artırmayı planlayarak ilgi alanlarımızı genişletiyoruz. Daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı yaşama aciliyeti, dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmak isteyen kurucularla ortak olma misyonumuz doğrultusunda giderek daha merkezi bir tema olacak.

Felix Capital’in başkanı Frederick Court, şirketin yatırımlarının “temelde uzun vadeli bir iş olması ve harika bir şirket kurmanın uzun zaman alması” nedeniyle mevcut piyasa düşüşünün faaliyetlerini etkilemediğine inanıyor .

İlginizi Çekebilir: Kripto cüzdanlarınızı ‘kötü yazılımlarına’ karşı nasıl koruyacağız?

Bir Web3 Yatırım Patlaması

Web3, yatırım odaklarını genişletmek isteyen VC’ler için tekrarlayan bir tema haline geliyor. Felix Capital, şirketleri Web3 ortamında destekleme niyetini beyan eden firmalardan sadece biri ve diğer birçok firma da yatırımlarının bir kısmını bu yeni alana kaydırdı.

web3

9 Haziran’da Solana’nın yatırım kolu Solana Ventures, Güney Kore’deki yenilikçi Web3 tabanlı ürünleri ve şirketleri desteklemek için 100 milyon dolar tahsis edeceğini duyurdu . Ayrıca, 3 Haziran’da Binance Labs, blok zinciri ve Web3 teknolojisini kullanarak kripto işlevlerini genişletmeyi teklif eden şirketlere odaklanan 500 milyon dolarlık bir fonun başlatıldığını bildirdi .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu