Teknoloji

FIFA 23 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

EA, fifa 23’ün çıkış tarihini henüz onaylamadı, ancak şirket oyunun bu yılki sürümü için planlarını açıkladığında bu yıl içinde bu durum değişecek.

Şirket, FIFA 22 üzerinde çalışmaya devam ediyor, ancak aynı zamanda perde arkasında yeni bir FIFA oyunu üzerinde de çalışıyor. FIFA 23 resmi değil, ancak bu yılın ilerleyen zamanlarında konsollar ve Windows PC’ler için gelmesini bekleyebilirsiniz.

Henüz resmi haberler konusunda fazla bir şeyimiz yok ve EA’nın FIFA’nın yeni sürümüyle ilgili fasulyeleri dökmeye hazır olması muhtemelen birkaç hafta sürecek.

Bildiğimiz bir şey, FIFA 23’ün büyük olasılıkla EA’nın FIFA markalı son oyunu olacağıdır. Şirket, 2023 yılında EA Sports FC adlı bir futbol oyunu yayınlamayı planladığını açıkladı.

Henüz erken olsa da, birçok oyuncu gelecek hakkında düşünmeye başlıyor ve FIFA 23 çıkış tarihi, çıkış tarihi, kapak sporcusu ve daha fazlası hakkında sorular gördük.

Bu kılavuzda, sızdırılan bilgilere, geleneklere ve oyunla ilgili kendi beklentilerimize dayanarak şu anda bildiklerimizi özetleyeceğiz.

FIFA 23 özelliklerinden, kapağından, çıkış tarihinden, sürümlerinden, sürümlerinden ve daha fazlasından neler bekleyebileceğinize daha yakından göz atalım.

FIFA 23 Lansman Tarihi

FIFA 22, 2021’in ortalarında resmi olarak duyuruldu ve EA’nın resmi FIFA 23 duyurusu için benzer bir zaman dilimi kullanmasını bekliyoruz. Bu, muhtemelen yeni oyunun ilk fragmanını göreceğimiz zamandır.

fifa 23

Şu an itibariyle, Haziran ayında bir duyuru bekliyoruz.

FIFA 23 Çıkış Tarihi

Henüz resmi bir FIFA 23 çıkış tarihimiz yok, ancak EA bu yaz oyunu resmi olarak duyurduğunda bu tarih doğrulanacak.

Geçen yıl FIFA 22 1 Ekim’de geldi ve FIFA 23 çıkış tarihinin bu tarihte ve civarında gelmesini bekliyoruz. Büyük bir değişiklik olmazsa, oyunun Eylül ayının sonlarında veya Ekim ayının başlarında raflara çıktığını görmeliyiz.

FIFA 23 Kapağı

Son iki maçta Kylian Mbappé kapakta yer aldı, bu yüzden bu yıl bir değişiklik bekliyoruz.

FIFA 23 kapak sporcusu muhtemelen EA’nın yaz aylarındaki ilk duyuru voleybolu sırasında onaylanacak ve yıldız bir oyuncunun oyunun ön tarafını süslemesini bekleyebilirsiniz.

Geçmişte EA’lar birden fazla kapak yıldızı kullanıyordu, bu yüzden kapakta birkaç farklı oyuncu görmemiz mümkündü.

FIFA 23 Sürümleri

FIFA 23’ün iki veya üç sürümünü bekleyebilirsiniz.

Fırfırsız standart bir sürüm olacak ve muhtemelen bir veya iki paketin oyuna çok fazla zaman ayırmayı planlayanlara yönelik bazı ekstralarla birlikte geldiğini göreceğiz.

FIFA 22 Sürümleri hakkında daha fazla bilgi için kılavuzumuza göz atın.

FIFA 23 Ön Siparişleri

FIFA oyunları için zaman zaman erken ön siparişler görsek de, çoğu perakendeci genellikle EA’nın duyurularını bekler. Bu noktada, FIFA 23’ün bu yaz en sevdiğiniz perakendeciden resmi olarak satışa sunulmasını bekleyebilirsiniz.

EA, oyunu çıkış tarihinden önce satın alanlar için erken bir çıkış tarihi de dahil olmak üzere neredeyse kesinlikle ön sipariş bonusları sunacak. Ön sipariş verirseniz tam oyunu üç gün erken oynamayı bekleyebilirsiniz.

FIFA 22 ön sipariş bonusları referans olarak 1. Haftanın Takımı oyuncu ögesi, Kylian Mbappé Kiralık Ögesi, FUT Elçisi Kiralık Oyuncu Seçimi ve Kariyer Modu Yerli Yetenek ögesini içeriyordu.

FIFA 23 ön sipariş bonusları muhtemelen bunları tam olarak yansıtmayacak, ancak ekstraların popüler FUT oyun modu etrafında dönmesini bekleyebilirsiniz.

FIFA 23 Konsolları

Hiçbir şey doğrulanmadı, ancak EA’nın 2022’de eski konsollar için desteği bırakmasını beklemiyoruz.

EA’nın eski konsolları destekleme konusunda uzun bir geçmişi var, bu nedenle yıllık futbol oyununun PlayStation 4 ve Xbox One’ı atlaması birkaç yıl sürecek.

FIFA 23’ün aşağıdaki platformları desteklemesini bekleyebilirsiniz:

 • Xbox Serisi X
 • Xbox Serisi S
 • Xbox One
 • Xbox One X
 • Xbox One S
 • PlayStation 5 Oyunları
 • PlayStation 4 Pro
 • PlayStation 4 Oyunları
 • PlayStation 4 İnce
 • Windows
 • Nintendo Anahtarı

FIFA 23, PS3 veya Xbox 360’a gelmeyecek, bu nedenle hala bu konsollardan birine sahipseniz yükseltmeniz gerekecek.

FIFA 23 Fiyatı

EA, FIFA 23 için katmanlı fiyatlandırmayı neredeyse kesinlikle kullanacaktır.

FIFA 22’nin temel sürümü Xbox One ve PS4 için 59.99 $ ‘dan başlarken, PS5 ve Xbox One Series X için temel sürüm 69.99 $’ dan başladı. Bunun bu yıl da aynı kalmasını bekliyoruz.

Ek FIFA 23 sürümleri, temel oyundan daha pahalıya mal olacak. Geçen yıl, FIFA 22 Ultimate Sürüm, lansmanda 119,99 $ ‘lık bir fiyata satıldı.

FIFA 23 Özellikleri

Henüz FIFA 23 özelliklerinin tam bir listesine sahip değiliz ve oyunun bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülmesine yaklaşana kadar bu ayrıntıları tam olarak almayacağız.

Bu, grafiklerde ve performansta yükseltmeler, FUT gibi zımbalarda iyileştirmeler (bir sızıntı FUT’un kimya sisteminin elden geçirileceğini iddia ediyor, bir diğeri artık belirli bir pozisyon değiştirici olmadığını belirtiyor) ve FIFA’nın kadroları için yeni oyuncu derecelendirmeleri bekleyebileceğinizi söyledi.

Başka bir sızıntı, FIFA 23’ün Oyuncu Kariyeri modunda bazı güncellemeler göreceğimizi gösteriyor. Rapor, modun artık Sosyal Medya, Dövmeler, sözleşmenizi uzatma seçeneği, röportajlar, yeni ödüller ve eğitim kesme sahnelerini içereceğini iddia ediyor.

 

hqdefault

 

Bir rapora göre, FIFA 23 platformlar arasında çapraz oyun, hem erkekler hem de kadınlar için Dünya Kupası modları ve daha iyi teknoloji içerecek.

Meksika Ligi BBVA MX’in Konami ile anlaşma imzaladığı için oyunda olmayacağını biliyoruz. Başka bir rapor, EA ve Japonya’nın J League’inin altı yıl sonra ortaklıklarını sona erdirdiğini iddia ediyor, bu da ligin FIFA 23’te yer almayacağı anlamına geliyor.

Juventus’un, kulübün Konami ile ortaklığı sona erdiği için FIFA’ya geri döneceğini de duyduk.

FIFA 23 Mobil

EA’nın iPhone, iPad ve Android için FIFA Soccer uygulamasına büyük bir güncelleme getirmesini bekliyoruz.

FIFA’nın mobil versiyonu, sağlam olsa da, oyunun tonlanmış bir versiyonudur. Ancak, FIFA’nın tam gelişmiş versiyonunun aksine, oynamak ücretsizdir.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 Çalıştıran iPhone Modellerine Desteği Bırakacak

FIFA 23 Erken Oyna

FIFA 23’ü konsollarda ve Windows’ta beş güne kadar erken kullanabilmeniz gerekir.

FIFA 23’e en kısa sürede erişmek istiyorsanız EA Play için ödeme yapmanız gerekir. EA Play, deneme süresi boyunca 10 saat oynamanıza izin verecek ve tüm ilerlemeniz muhtemelen son oyuna taşınacak.

EA Play, ayda 4,99 ABD doları veya bir yıl boyunca 29,99 ABD dolarıdır ve oyunlarda ve oyun içi satın alımlarda% 10 tasarruf edersiniz. Aboneliğinizden biraz daha fazlasını istiyorsanız, EA ayrıca ayda 14.99 ABD Doları veya tüm yıl boyunca 99.99 ABD Doları olan Play Pro’yu da sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu