Kripto Para

Fireblocks, Solana’da Web3 Engine desteğini başlattı

Blok zinciri tek boynuzlu at, Web3 Engine'i DeFi, GameFi ve NFT ürün ve hizmetlerini hedefleyen bir geliştirici araç seti olarak yarattı.

Fireblocks, Solana’da Web3 Engine desteğini başlattı

Blok zinciri tek boynuzlu at, Web3 Engine’i DeFi, GameFi ve NFT ürün ve hizmetlerini hedefleyen bir geliştirici araç seti olarak yarattı.

Fireblock Dijital varlık saklama platformu Fireblocks, Solana için destek başlattı ve binlerce kullanıcısına geliştirici ağının uygulamalarına ve altyapısına erişim sağladı.

Fireblocks kullanıcıları Salı gününden itibaren Solana’nın çeşitli merkezi olmayan finans (DeFi) ve Web3 uygulamalarına doğrudan erişime sahip olacaklar.

Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko yaptığı açıklamada , “Binlerce işletme yeni Web3 ürün ve hizmetlerine erişmek için Fireblocks kullanıyor” dedi. “Bugünden itibaren, bu işletmeler Solana ekosisteminin derinliğine ve genişliğine hemen erişebilecekler.”

fireblocks

Solana entegrasyonu, DeFi, GameFi ve değiştirilemez token alanlarında inşa eden geliştiriciler için tasarlanmış bir araç paketi olan Fireblocks’ Web3 Engine aracılığıyla gelecek. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Fireblocks Web3 Engine bu yılın Mayıs ayında piyasaya sürüldü. Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, şirketinin Web3 paketinin Solana ekosistem geliştiricilerine ürün geliştirirken daha yüksek düzeyde güvenlik sunduğunu söyledi.

Solana, bu yıl birkaç yüksek profilli güvenlik ihlaline maruz kaldı – en sonuncusu, 7.000 ekosistem cüzdanını 8 milyon dolara tehlikeye atan bir saldırıydı .

Solana, girişim kolu yakın zamanda Güney Kore’deki DeFi girişimlerini desteklemek için 100 milyon dolarlık bir fon başlatarak , ekosistem geliştirme stratejisinin merkezine merkezi olmayan finansmanı yerleştirdi . Şu anda Solana ekosistemi, DeFi Llama’ya göre toplam değeri kilitli (TVL) 1,43 milyar dolar olan 77 aktif DeFi protokolüne ev sahipliği yapıyor . Genel TVL açısından, Solana altıncı en büyük DeFi zinciridir.

Fireblocks, blockchain’in en değerli şirketlerinden biri olmak için kripto boğa piyasasını kullandı. Bu yılın Şubat ayında şirket, 8 milyar dolarlık bir değerlemeyle 550 milyon dolarlık E Serisi finansman turunu kapattı . Ertesi ay, sabit para ödeme platformu First Digital’i 100 milyon dolar karşılığında satın aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu