Haberler

Ford Motor, Sanal Arabalar İçin Ticari Markalarla Metaverse İçin Hazırlanıyor

Dünyaca ünlü bir ABD otomobil üreticisi olan Ford Motor, ABD Patent ve Ticaret Ofisi’ne (USPTO) Amerikan otomobil markaları için 19 ticari marka başvurusunda bulunurken, takas edilebilir jetonlara ve meta veriye doğru manevra yapıyor.

Ford, metaverse ve NFT veya Web3 ekosistemine daldı, Ford Motor CEO’su Jim Farley ve Ford yönetim kurulu başkanı Bill Ford liderliğindeki şirketin, şirket giderlerini kısmak için toplu işten çıkarmalar yapmasından sonra geldi. bir tür şirket yönlendirmesi.

Ford Motor Dijital Ürünler ve Eğlence Hizmetleri Sunacak

Dosyalanan belgelere istinaden Ford, NFT’lerde indirilebilir metin, sanat eseri, video ve ses dosyalarında SUV’lar, kamyonetler, otomobiller ve kamyonlar sunmayı planlıyor.

Dahası, Ford Motor ayrıca indirilebilir ve ağırlıklı olarak otomobiller, kamyonlar, SUV’ler, kamyonetler, dişliler veya giysiler gibi sanal dünyalarda kullanılan sanal ürünlere ve ayrıca araç aksesuarlarına ve parçalarına sahip olacak.

ford motor

Resim: Coincu Haberleri

Şirket ayrıca Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) aracılığıyla sanal araba çevrimiçi sergilerine ev sahipliği yapmayı planlıyor. Gönderilen ticari markalara dayanarak, Ford Motor, şirketin Ford, Troller ve Lincoln altında sanal arabalar ve giyim dişlileri satmasına izin veren belirli bir çevrimiçi pazarda NFT’ler sunabilir.

USPTO’nun lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis Çarşamba günü bir Twitter gönderisinde Ford Motor’un Lincoln, Mustang, Explorer, Bronco ve F-150 Lighting gibi otomobil markalarını kapsayan 19 ticari marka başvurusunda bulunduğunu duyurdu; bazılarını adlandırmak için.

Ford, Chevy, Lambo ve Bentley’in Liderini Takip Ediyor

Ford Motor, Haziran 2022’de kireç yeşili Corvette Z06 NFT’ye ev sahipliği yapan Chevrolet gibi diğer Amerikan otomobil devlerinin liderliğini takip ediyor gibi görünüyor.

Chevrolet’in müzayedesi, açılış teklifi ETH 206 olarak belirlenen ünlü bir NFT pazarı olan SuperRare’de başlatıldı. Ancak Chevrolet’nin agresif pazarlama ve tanıtımına rağmen, müzayedede cırcır böcekleri vardı veya sıfır teklif topladı.

Daha önce Lamborghini ve Bentley gibi lüks otomobil markaları kendi NFT koleksiyonlarını piyasaya sürmüştü. Hyundai, Toyota ve Nissan gibi diğer otomobil markaları da metaverse ve NFT alanına katılma planlarını açıkladılar.

dd74wvqw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu