Kripto Para

Fortnite Creator, NFT Oyununu Başlattı

Epic Games İlk NFT Oyununu Aldı

Fortnite yaratıcısı Epic Games, ilk NFT destekli oyunu Blankos Block Party’yi mağazasında piyasaya sürdü. .Popüler web3 oyunu Blankos Block Party, Epic Games pazarında mevcut olan ilk NFT tabanlı oyun olacak. Mythical Games tarafından 2020 yılında piyasaya sürülen oyunun bugüne kadar bir milyondan fazla oyuncusu bulunuyor. Kendi stüdyosunun pazarı olan Mythical Platform’da beta sürümünde daha önce mevcut olan NFT destekli, çevrimiçi bir yaratma oyunudur. 

Epic Games platformu, son zamanlarda birkaç web3 tabanlı oyunu eklemeye hazır. Sıcak bir dakika için, Fortnite’ı milyonlara tanıtan platformdaki ilk NFT destekli oyun, Gala Games’in Batı temalı nişancı oyunu Grit olacak gibi görünüyordu. Ancak, Blankos Block Party oyunu acele etmek için onu yendi. 

fortnite creator, nft oyununu başlattı

Oyuncaklardan İlham Alan Platform

Oyun, kullanıcıların oyun pazarından satın alabilecekleri avatar karakterleri, aksesuarlar, silahlar ve sanal arazi gibi benzersiz kişiselleştirilmiş ve etkileşimli öğelerle işbirliği yapabilecekleri parlak ve renkli bir dünyaya sahiptir. Oyun estetiği, tasarımcı veya vinil oyuncak kültüründen ilham alıyor ve sınırlı sayıda NFT’ler için Burberry, Atari ve Deadmau5 gibi birçok marka ve sanatçı ortağının dikkatini çekti. Bununla birlikte, oyunun benzersiz bir önerisi, oyuncuların oyunu oynamak için NFT’leri satın almasına veya tutmasına gerek olmamasıdır. 

Oyun hala erken erişim aşamasındadır ve Mythical Games platformunda oynanabilen oyunla neredeyse aynıdır. Daha fazla özellik ve içerik, 28 Eylül’de her iki platformda da yayınlanacak. 

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Valve, NFT Oyunlarını Steam’den Yasakladı

Epic Games Store, rakip oyun şirketi Valve tarafından benimsenen kesinlikle NFT olmayan yaklaşımla taban tabana zıt olan Web3 oyunlarına karşı çok NFT yanlısı bir yaklaşım benimsemiştir. İkincisi, kripto para birimleri, NFT’ler veya diğer blok zinciri veya web3 ile ilgili öğeleri gerektiren tüm oyunları Steam platformundan yasakladı ve bu tür varlıkların parayla takas edilebileceğini ve bu da oyuncuları riske atacağını düşündü Ancak Epic Games tam tersi bir yol izledi.

 Hatta Epic Games CEO’su Tim Sweeney konuyla ilgili şu tweet’i attı: 

“Epic Games Store, ilgili yasalara uymaları, şartlarını açıklamaları ve uygun bir grup tarafından yaş derecelendirilmeleri koşuluyla blockchain teknolojisinden yararlanan oyunları memnuniyetle karşılayacaktır. Epic, oyunlarımızda kripto kullanmasa da, teknoloji ve finans alanlarındaki yenilikleri memnuniyetle karşılıyoruz…Bir teknoloji olarak, blok zinciri, veritabanının kapasitesini genişletmek için donanıma yatırımı teşvik eden merkezi olmayan bir iş modeline sahip dağıtılmış bir işlem veritabanıdır. Bu, belirli bir kullanımın başarılı veya başarısız olmasına bakılmaksızın fayda sağlar. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu