Kripto Para

GameFi Endüstrisinin 2028 yılına kadar 2,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor

Pazar araştırması hizmetleri sağlayan bir şirket olan Absolute Reports’a göre , kripto GameFi işinin büyümesi ve benimsenmesinin , oyun kazandıran, karşılıksız token ( NFT ) oyun endüstrisini 2028 yılına kadar 2,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor  .

Rapor, kripto para piyasası bir “kripto kışı” geçirirken, WAX ve Binance Smart Chain’in sırasıyla 2,94 milyon ve 2,49 milyon müşteriyle istikrarlı topluluk sayılarına sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum yan zincirinde oynanabilir ve kazanılabilir karşılıksız jeton (NFT) oyunlarının popülaritesindeki artış, blok zinciri oyunları kullanıcılara basit, erişilebilir ve ilgi çekici bir yol sağladığı için önemli bir destektir blok zinciri oyunlarının büyümesinde önemli bir faktör.

GameFi pazarı, türe, konsola ve pazar bölgesine göre analiz edilir. Rapor ayrıca Sky Mavis, Dapper Labs, Decentraland, Immutable ve The Sandbox gibi pazar lideri şirketlerin ayrıntılı bir analizini de içeriyor.

Rapor ayrıca, blockchain oyununun bu yıl Mart ayında 1,22 milyon aktif kullanıcı cüzdanını (UAW) çektiğini ortaya koydu.

gamefi

DappRadar’ın araştırması, blockchain oyununun, blockchain etkinliğinin %52’sini oluşturan merkezi olmayan uygulamalarda öncülük ettiğini gösteriyor.

Veriler, VC’lerin gerileme döneminde gamefi girişimlerine yatırım yapma konusundaki ilgisinin arttığını gösteriyor.

Temmuz ayı başlarında, Blockchain gamefi Land of Conquest, oyunun baş yatırımcısı olarak imza atan risk sermayesi şirketi Huobi Ventures’tan yatırım aldı.,

Blockchain oyunu “Cross the Ages” (CTA), oyun kripto yatırım şirketi Animoca Brands, video oyunu geliştiricisi Ubisoft ve The Sandbox’ın kurucu ortağı ve COO’su Sebastian Borget’ten 12 milyon dolarlık bir tohum turu aldı.

Play-to-kazan (P2E) veya GameFi, Web3 ve blockchain için bir sonraki büyük fırsattır.

P2E, oyun endüstrisinin gerçek dünyasında yaygın olan F2P (Free to Play) modeline karşılık gelen hem Web3’ü hem de blok zincirini entegre eden blok zinciri oyun dünyasında kalan popüler bir iş modelidir.

Blockchain tabanlı oyunlar için müşteri sayısında önemli bir artışa neden olan yoğun kripto ayı piyasası, kripto ATM pazarında daha fazla büyüme için bir sıçrama tahtası olarak kabul ediliyor.

Başka bir çalışma, kripto ATM pazarının 2022’den 2028’e kadar altı yıl boyunca tahmin süresi boyunca %20,4’lük bir bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyümesini öngördü. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu