Teknoloji

General Mobile Discovery Gps Güçlendirme Nasıl Yapılır?

General Mobile Discovery Gps güçlendirme ayarları ile cihazın daha iyi vericiler ile kullanılabilmesi mümkün olur. Cep telefonu dünyasında birçok farklı model seçeneği ile General Mobile markası da aktif bir şekilde yer almaktadır. Belirli dönemlerde piyasaya çıkan modelleri ile dikkat çeken marka cihazlarına sunduğu güncelleme destekleri ile de oldukça sevinir.

Her akıllı cep telefonu markasında her farklı model birbirinden farklı kronik sorunlar içerir. Bu durum bazen üretim kaynaklı olarak gelişebileceği gibi bazen de kullanım sırasında yapılan sık hatalar sonucu ortaya çıkar. General Mobile Discovery cep telefonlarında da yaşanan en önemli sıkıntılardan bir tanesi Gps sorunudur. Cihazda bulunan Gps güçsüzlüğü birçok kullanıcı tarafından şikâyet edilir. Gps yeterli derecede çekmediği durumlarda kullanıcılar birbirinden farklı birçok sorun ile karşı karşıya kalır.

General Mobile Discovery Gps Sorunu

General Mobile Discovery Gps güçlendirme cihazın daha iyi vericilere sahip olmasını sağlamak yönünden önemlidir. Gps seviyesinin düşük olduğu durumlarda kullanıcılar internete erişim sırasında problemler yaşarlar. Bağlantı hızı oldukça düşüktür ve bunun sonucunda birçok sayfa zaman aşımından dolayı görüntüleme yapamaz. Bu sorun yüzünden birçok kullanıcının şikâyet aldığı firma Gps destekleme ve güçlendirme gibi ekstra seçenekler sunarak kullanıcıların performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olur.

General Mobile Discovery Gps Güçlendirme Nasıl Yapılır?

General Mobile Discovery cep telefonlarında Gps ayarlarını kendiniz yükseltebilir ve cihazda daha iyi bir kullanım performansı elde edebilirsiniz.  Kullandığınız cihazların Gps ayarlarında güçlendirme yapabilmek için;

  • Öncelikle cihazınızın 3G bağlantısının kesintisiz bir şekilde sağlanmış olması gerekir.
  • Ardından cihazın “Ayarlar” klasörünü açabilirsiniz.
  • Açılan yeni ekrandan “Konum Erişimi” sekmesine gelmelisiniz.
  • Burada bulunan Gps seçeneklerine tıkladığınızda ayarların açık ya da kapalı olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Eğer Gps ayarları kapalı ise bu ayarı aktif hale getirerek Gps aktarımını sağlayabilirsiniz.
  • Ardından üst kısımda yer alan GPS EPO yardım ve A-GPS sekmelerine tıklayarak ekrana gelen uyarıları kabul edin ve devam et butonu ile ayarlarınızı kaydedin.

Bu işlemin ardından cihazdaki Gps hızı artacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu