Teknoloji

GitHub Enterprise Server artık yeni özellikler içeriyor

GitHub Enterprise Server 3.5 artık genel kullanıma sunuldu ve GitHub Enterprise web sitesinden indirilebilir. Yönetim konsolu artık GitHub Container Registry'ye erişim sağlayabilir.

GitHub‘ın özel sunucularda depoları barındırma ve yönetme yazılımının en son sürümü ,GitHub KurumsalServer 3.5, yeni kod güvenliği özellikleri, yeni otomasyon yetenekleri ve GitHub Konteyner Kayıt Defteri, şu anda herkese açık bir beta sürümündedir.

GitHub Enterprise Server 3.5 artık genel kullanıma sunuldu ve şu adresten indirilebilir:GitHubKurumsal web sitesi. Yönetim konsolu artık GitHub Container Registry’ye erişim sağlayabilir. Geliştiriciler, Özel ve Genel’e ek olarak, kapsayıcılar için ayrıntılı izin denetimi ve kuruluşlar içindeki kapsayıcılar için dahili görünürlük ayarları yapılandırabilir. Ayrıca, veriler kuruluşlar arasında paylaşılabilir, bu da depolama ve bant genişliği gereksinimlerini azaltır. GITHUB TOKEN kullanarak geliştiriciler ayrıca iş akışlarından kapsayıcılara güvenli bir şekilde erişebilir.

bağımlı robototomatik bağımlılık güncellemeleri GitHub Enterprise Server 3.5 tarafından tam olarak desteklenir. Dependabot üç hizmet sunar: bağımlılıklardaki güvenlik açıkları keşfedildiğinde kullanıcıları bilgilendiren uyarılar; bir havuzda bir çekme isteği açarak bir güvenlik açığı keşfedildiğinde, bağımlılığı yamalı bir sürüme yükselten güvenlik güncellemeleri; ve tüm bağımlılıkları güncel tutan ve güvenlik açığı riskini azaltan sürüm güncellemeleri.

github enterprise server now includes new features
github

GitHub Enterprise Server 3.5 ayrıca aşağıdaki özellikleri içerir:

 

  • Genel kapsayıcılara anonim erişim, kullanıcıların kimlik bilgileri sağlamadan bunlara erişmesine olanak tanır.
  • Gitolaylar artık denetim günlüğüne dahil edilmiştir.
  • Açık Konteyner Girişimi (OCI) görüntü depolama ve yönetimi
  • GitHub Advanced Security kullanıcıları artık gizli bilgi içeren göndermeleri önleyebilir. Ayrıca kuruluş ve kurumsal düzeylerde bir güvenliğe genel bakış da görüntüleyebilirler.
  • Yeni bir bakım ayarları seçeneği, bakım modundayken operasyonel değişiklikleri takiben üretim trafiğine hizmet vermek için GitHub Enterprise Server’ı sağlıklı bir durumda tutar. Yöneticiler, cihaza erişimi belirli bir IP adresi kümesiyle sınırlayabilir.

İlginizi Çekebilir: Hubble Teleskobunun Çektiği Görüntü Gözlerimizi Büyüledi!

  • Kullanıcılar, platformu kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için 41 GitHub Enterprise Server ölçümü toplayabilir.
  • Önceden şablonlar olarak bilinen GitHub Eylemleri’ndeki yeniden kullanılabilir iş akışları artık genel kullanıma sunuldu.
  • Kullanıcılar artık GitHub Eylemlerinde iş akışları için ara çıktıları ve bağımlılıkları önbelleğe alabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu