Haberler

Elon Musk, Diğer Özelliklerin Yanı Sıra Gömülü Tweet’ler İçin Bir Ücret Talep Etmeyi Düşünüyor

Elon Musk, Diğer Özelliklerin Yanı Sıra Gömülü Tweet’ler İçin Bir Ücret Talep Etmeyi Düşünüyor

Yaptığınız herhangi bir yayının parçası olarak Twitter‘a gömülü tweet’lerden birini kullanmak için bir ücret ödemeniz gerektiğini hayal edebiliyor musunuz? Görünüşe göre Elon Musk, herhangi bir yayına daha fazla bağlam eklemek için onları kullanan her medya kuruluşundan bir tane ücretlendirmeyi planlıyor.
Twitter’ı satın alma anlaşması hala tamamlanmadı, finansmanı sağlamak zor değildi, ancak Reuters Musk’ın iddiaya göre bankayla konuştuğunu ve platformdaki farklı özellikler için ücret almaya başlayacağını söyleyerek onları ikna ettiğini bildirdi. Bu ücretler yalnızca doğrulanmış bir profilin tweet’ini kullandığınızda geçerli olacak, ancak Elon Musk bunu düşünmemiş gibi görünüyor.
Herhangi bir haber kuruluşu, makaleleri için Twitter’ı tamamen görmezden gelmek zorunda kalırken, bugün içerik oluşturmalarını kolaylaştıran düzenli olarak tweet‘ler kullanıyorlar. Bu ücretler uygulanmaya başlarsa, tüm haber kuruluşlarının herhangi bir tweet’in ekran görüntüsünü alma ve anında Musk’ın amacını bozma şansı var.

Ayrıca, Elon’un CEO Parag Agrawal’ı görünüşte zaten seçmiş olduğu ancak henüz adını açıklamayı reddettiği bir kişiyle değiştirmeyi planladığı bildiriliyor . Musk, CEO olarak kendisine yanıt verecek ve Twitter Blue için daha yerleşik bir abonelik tabanlı program almasına yardımcı olacak birini bulmayı planlıyor. Ancak Musk aniden platformun en temel özelliklerinden bazılarından para kazanmaya karar verirse tüm Twitter dünyası çıldırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu