SEO

Google Ads ile Reklam Vermenin 5 Faydası

Google Adwords ile Reklam Vermenin 5 Faydası Hakkında Bilgiler

PPC veya tıklama tabanlı reklamcılık hakkında konuştuğumuzda, konsept oldukça basittir – daha fazla trafik daha fazla potansiyel müşteriyle sonuçlanır ve daha fazla müşteri daha fazla gelir sağlar. Ancak o zaman bile, insanlar genellikle çeşitli reklam platformları arasında çılgına dönerler. En büyük çevrimiçi reklam platformu hakkındaki kafa karışıklığınızı gidermek için buradayız. Ancak, Google Ads’ün avantajlarını gözden geçirmeden önce, Google Ads türlerine bir göz atalım.

Arama pazar payının %91,86’sı ile Google reklamları, sektörler arasında çeşitli işletmelere en büyük trafik havuzunu sunar. İşletmenize yapılan aramaları artırmayı veya web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmeyi ya da potansiyel müşterileri çevrimiçi mağazanıza veya bir açılış sayfanıza yönlendirmeyi amaçlıyorsanız, aşağıdaki Google Ads türlerinden birini tercih etmenizin zamanı gelmiştir.

  • Arama Ağı Kampanyaları: Reklamınızın yalnızca Google SERP’lerde değil, Haritalar’da ve Youtube veya Google Alışveriş gibi Google’ın diğer yüzlerce arama ortağında görünmesini istiyorsanız.
  • Alışveriş Kampanyaları: Google, bir kullanıcının anahtar kelimesi yerine, reklamın nereye yerleştirileceğini belirlemek için ürün verilerini kullanır.
  • Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları: Kullanıcılara görsel reklamlar göstermek için Google’ın görüntülü reklam ağını kullanabilirsiniz.
  • Video Kampanyası: Şirketiniz için Google’ın YouTube’da veya diğer görüntülü reklam ağı mülklerinde tanıtacağı bir video reklam oluşturabilirsiniz.
  • Uygulama Kampanyası: Reklamlarınız Google Arama, Google Play, Google Görüntülü Reklam Ağı, Google Keşfet, AdMob veya uygulama reklamlarını kullanan diğer arama ortakları ve yayıncılarında gösteriliyorsa, bu bir Google reklamları uygulama kampanyası olarak kabul edilir.

Google Reklamlarını Kullanmanın Yararları

e4e31a93116575.y3jvccw4otqsnzawldysma

 

Güvenilir ve Etkili Reklam Hedefleme

Reklamlarınızın belirli bir yerden belirli bir kitle türüne ulaşmasını istiyorsanız Google Ads’i deneyin. Çeşitli hedefleme yöntemleriyle, erişiminizi potansiyel müşterilere genişletmek için Google reklamlarından yararlanabilirsiniz. Google Ads, pazarlama kampanyanızı etkili bir şekilde hedeflemek için kullanıcılara aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok optimizasyon seçeneği sunar:

anahtar kelimeler, reklam yeri, potansiyel alıcıların yaşı, yeri ve yeri, farklı zamanlar, günler, reklam gösterme sıklığı ve reklamınızın görünmesi gereken cihazlar.

Maliyet Kontrolü

Diğer birçok platformun aksine, Google Ads’in Reklamlar için minimum harcaması yoktur. Kullanıcılar, reklam başına, günlük veya aylık reklam harcamalarını yönetmek için mevcut seçeneklerle daha iyi maliyet kontrolü elde eder. Ödeme yaptığınız tek zaman, birisi reklamınızı tıkladığında olur.

Kolay Yönetim

Google, çeşitli reklam hesaplarının kolay yönetimi ve izlenmesi için size çok çeşitli araçlar sunar. Müşteri Merkezim veya MM yönetici hesabı, birden çok Google Ads hesabını yönetirken size zaman kazandırabilecek güçlü araçlardan biridir. Kampanyalarınız üzerinde çevrimdışı çalışmak istemeniz durumunda, ücretsiz bir masaüstü aracı olan Google Ads Editor, hesap bilgilerini indirmenize ve kampanyalarınızda çevrimdışı olarak değişiklik yapmanıza yardımcı olabilir. Değişiklikleri daha sonra Google Ads’e yüklemenize olanak tanır.

Değerli Reklam Yayını

Google Ads yayınlamanın belki de en büyük ve en önemli yararı, çabalarınızın %100 ölçülebilir ve ölçeklenebilir olmasıdır. Google Ads’ü Google Analytics veya diğer analitik araçlarla birleştirirseniz, reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğine dair değerli bilgiler edinebilirsiniz. Her yeni kampanya ile kârınızı en üst düzeye çıkarmanıza ve dönüşüm oranını artırmanıza olanak tanır.

SEO’dan Daha Hızlı

Google Adwords’ü bir kez olsun unutalım ve Google SERP’lerinde rakiplerinizin önüne geçerek nasıl üst sıralarda yer almak istersiniz? Bir SEO stratejisine sahip olmak, arama motorlarının uzun vadeli faydalarından yararlanmak için her zaman iyidir. Ancak Google Ads, web sitenize kısa vadeli ancak anında trafik getirerek Google arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almanızı sağlayabilir.

SONUÇ

Burada, işletmeniz için Google Ads yayınlamanın avantajlarını özetledik. Bir çevrimiçi mağazanız varsa, reklamcılık çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için Google reklamlarından yararlanın. Google reklamları potansiyel müşterileri web sitenize çekebilse de, maksimum yatırım getirisi elde etmek için birkaç başka şeyin doğru yerde olması gerekir. Google adwords her zaman seçilmesi gereken bir google servisi olduğunu unutmayalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu