Teknoloji

Google Adsense Nedir, Site Ekleme

Google adsense nedir, nasıl reklam yayınlamak için adsenseye site ekleriz bugün buna değineceğiz.

Adsense, google arama motorunun reklamlarını sitenizde yayınlayarak para kazanabileceğiniz bir reklam şirketidir. Tamamen google ürünü olan adsense ile hemen para kazanabilirsiniz.

Adsense ile güvenceniz google.com altında olduğundan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Google Adsense

Google resmi reklam şirketi olan adsense günümüzde 2 Milyon yayıncıyı bünyesinde barındırmaktadır. Yani 2 milyon site, uygulama sahibi google şirketinin reklamlarını yayınlamaktadır. Bu kadar fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayan değerleri GOOGLE şöyle açıklıyor;

  • Siteniz yada uygulamanızdan para kazanabilirsiniz
  • Optimize edilmiş reklamlar
  • Zamandan tasarruf ederek

çok rahat bir şekilde kazanabileceğinizi söylüyor. Kısaca sen siteni adsense hesabına ekle gerisini ben hallederim diyor. Böylelikle oturduğunuz yerden kolayca para kazanabilirsiniz.

Ayrıca adsense her siteyi ve uygulamayı kabul etmez. Google reklamlarını sitenizde yayınlayarak para kazanmayı hedefleyenlerin uyması gereken politikalar vardır. Bu politikaları detaylıca okumak için: Adsense Program Politikaları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Tabi ki işin içine bir çok prosedür ve seçenek çıkmaktadır. Gelin bunlardan bahsetmeden önce nasıl adsenseye kayıt olabilirsiniz, nasıl adsense hesabınızı sitenizi ekleyebilirsiniz onu anlatalım.

Adsense Site Ekleme

Adsense’yi kullanmaya başlamak için öncelikle adsense sayfasını açın : Adsense

adsense

Sağ üst köşeden başlayın diyerek karşınıza gelen ekranda sitenizin adresini ve kullandığınız gmail hesabını doldurun. Adsense ile alakalı yararlı bilgiler almak istiyorsanız da Evet, istemiyorsanız ise Hayır seçeneğini tıklayarak Kaydet ve devam et tuşuna basınız.

Devam dedikten sonra gmail hesabınızda oturum açın ve karşınıza web sitenize eklemek için adsense kodu gelecektir. O kodu sitenizin header bölümünde <head> tagları arasına yerleştirin.

Böylelikle sizin tarafınızdan daha fazla yapılacak bir şey kalmamıştır. Bundan sonra google sitenizi değerlendirecek uygunsa onay verecektir, değilse ise sizi reddettiğine dair bir mail gönderecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu