Teknoloji

Google Asistan sonunda organize bir Ayarlar sayfası alacak

Google Asistan'ın ayarlar sayfası artık daha düzenli bir düzen alacağı için iyileştirilecek. Sonsuzca kaydırmak yerine, üç yeni ana bölümde bir şeyler bulabilirsiniz.

Google Asistan bir dizi özellik sunar, tümü ses girişleriyle müzik çalmanıza, alarm ayarlamanıza veya web’de bir şey aramanıza olanak tanır. İlginç bir şekilde, sesli komutları değiştirerek ve farklı komutlar için farklı eylemler ayarlayarak uygulamanın ayarlarını da değiştirebilirsiniz. Her şey harika görünüyor, ancak ayarlar uygulamasını yeterince kullanmadıysanız veya şimdiye kadar herhangi bir şey ayarlamak için zahmet etmediyseniz ve şimdi yapmak istiyorsanız, dikkatli olun. Ayrıca Okuyun – Xiaomi Fastboot Nasıl Çıkılır?

Google Asistan’ın ayarlar sayfası sizi durmadan kaydırmanıza neden olacak ve sonunda aradığınızı bulmak için Google öğelerine ihtiyacınız olabilir. O kadar kötü ki, Google Asistan’daki ayarlar sayfasında herhangi bir filtre yok, tek tek listelenen tüm seçenekler var. Ancak iyi haber şu ki, Google yakında çok daha düzenli bir düzen sunan bir güncellemeyle bunu değiştirecek gibi görünüyor.

Üç ana bölümden oluşan Organize Ayarlar

9to5Google tarafından keşfedildiği üzere Google, muhtemelen Asistan’daki Ayarlar deneyimini iyileştirmek için çalışıyor. APK’nın en son sürümünde birkaç kod bulundu. Yeni asistan, daha iyi ve daha organize seçeneklerle görüldü.

google asistan
google asistan

Google Asistan, ayarlarında üç ana bölüm alıyor. Bunlar arasında – Asistanınızı özelleştirin , İşleri halledin ve Uygulamaları ve hizmetleri yönetin . Menülerden bazıları yeniden adlandırılmış gibi görünüyor. Örneğin, (1) “Hey Google ve Voice Match”, “Asistanınıza Erişin” olarak yeniden adlandırıldı ve (2) “Siz” artık “Bilgileriniz” oldu.

Ev kontrolleri, Ebeveyn kontrolleri, Yüz eşleşmesi, Aile zili ve Atanabilir hatırlatıcılar artık Ev ve aile sekmesinde gruplandırılmıştır. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu seçeneklerden bazıları Ayarlar’a yapılan yeni eklemelerdir. Ayrıca Fotoğraflar, Takvim, İletişim, Müzik, Haberler, Fotoğraflar, Podcast’ler, Radyo ve Videolar artık Tercih edilen uygulamalar ve hizmetler sekmesinin altına düşüyor.

Google Asistan’ın Ayarlar sayfasının bu yeni organize düzeni büyük bir yükseltme gibi görünüyor. Son olarak, Ayarlar’da ne kurmak istediğinizi hızlı bir şekilde bulabileceksiniz. Yeni Ayarlar düzeni harika olsa da, genel kullanıma sunma zaman çizelgesi şu an için bilinmiyor. Ancak yakında Android cihazlara ulaşmasını bekleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu