Kripto Para

Google Cloud, Axie Infinity’nin Ronin Ağındaki İşlemleri Doğrulayacak

Sky Mavis, oyun merkezli Ethereum yan zincir ağının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için büyüyen firma listesine Google'ı ekledi.

Axie Infinity yaratıcısı Sky Mavis, NFT destekli oyunlar için tasarlanmış özel bir Ethereum yan zinciri olan Ronin ağını daha da merkezden uzaklaştırmak için çalışırken, Web3 girişimi, amacına yardımcı olmak için en büyük Web2 teknoloji devlerinden birini seçti.

Bugün Sky Mavis, Google Cloud ile uluslararası teknoloji devinin bulut bilişim bölümünün Ronin üzerinde bir doğrulayıcı düğüm çalıştırmasını sağlayacak bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Bu, Google Cloud’un yan zincir ağının güvenliğini sağlamaya ve işlemleri işlemeye yardımcı olacağı anlamına gelir.

Bir Sky Mavis temsilcisi, anlaşmanın belirli şartlarını paylaşmayı reddetti. Bir basın açıklamasına göre, Google Cloud 2020’den beri zaten girişimin “stratejik bulut ortağı”ydı, ancak bu onların ilişkilerinde yeni bir kırışıklık. Bulut çözümleri firması Searce , işbirliğine yardımcı olacak.

google cloud axie infinitynin ronin agi ile anlasti

Google Cloud, “Artık topluluk oluşturma ve ortak mülkiyete ilham veren bir oyna ve kazan konsepti uygulayan Sky Mavis, bulutun blok zincir teknolojilerinin bireyler için inovasyon ve değer yaratmasını nasıl sağlayabileceğinin güçlü bir örneğidir” dedi. Güneydoğu Asya Genel Müdürü Ruma Balasubramanian, bir yayında.

Google Cloud, ağ yüksek profilli bir Mart saldırısında 552 milyon dolar değerinde kripto para birimini kaybettiğinden beri, çeteleyi ikiye katlayarak Ronin’deki 18. doğrulayıcı olacak .

Bu saldırıda, dokuz doğrulayıcıdan beşi, saldırıya uğramış özel anahtarlar kullanılarak ele geçirildi ve ABD Hazinesi, Kuzey Kore devlet destekli bilgisayar korsanlığı grubu Lazarus’u yanlış davranıştan sorumlu tuttu .

Sky Mavis, Ronin için toplam en az 21 doğrulayıcıya ulaşmayı hedefliyor ve ayrıca Web3 oyun loncası girişimi Yield Guild Games , blockchain analitik firmaları Nansen ve DappRadar ve önde gelen metaverse yatırımcısı ve oyun yayıncısı Animoca Brands gibi firmaları da ekledi .

Google Cloud daha önce diğer blok zinciri ve dağıtık defter tabanlı ağlarla ortaklık kurmuş, video platformu başlangıcı Theta Labs için işlemleri doğrulamış ve Hedera Hashgraph yönetim kuruluna katılmıştır. Mayıs ayında Google Cloud, blockchain uygulamalarına güç sağlamak için bir Web3 ekibi kurduğunu söyledi.

Axie Infinity’ye yetişmek

Axie Infinity, tahsil edilebilir NFT varlıkları etrafında inşa edilmiş bir canavar savaş oyunudur ve Ethereum oyunu bugüne kadar 4 milyar dolardan fazla NFT satışı sağlamıştır.

Oyunun kazan-kazan ekonomisi, 2021’in sonlarından bu yana mücadele ediyor , ancak Sky Mavis, geliştirilmiş oyun ve isteğe bağlı oynaması ücretsiz bir model ile elden geçirilmiş bir Origins sürümünü piyasaya sürüyor .

axie infinity starter monsters gid 4.png

Perşembe günü, blockchain analitik firması Chainalysis, Mart ayındaki Ronin ağ hackinde çalınan 30 milyon dolardan fazla kripto fonunun, borsalar aracılığıyla aklanırken araştırmacılar tarafından kurtarıldığını duyurdu .

Mevcut kripto fiyatlarında bu, Ronin’i Ethereum’a bağlayan köprüyü hedef alan kripto soygununda çalınan toplam miktarın yaklaşık %10’u.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu