Haberler
Trend

Google Haritalar Sonunda Beklenen Özellik Geliyor!

Google Haritalar Sonunda Beklenen Özellik Geliyor! Yol tarifi uygulamaları arasında en iyisi Google Maps diyebiliriz. Google yıllardır ülkemizde ve dünyada var. ciddi yatırımlar yaparak daha iyi bir deneyim için . Yürümekten toplu taşıma ile seyahat etmeye kadar birçok araç seçeneği ile detaylı bilgi veren uygulama için beklenen bir özellik vardı. Google Haritalar, son güncellemesiyle beklenen özelliği getirdi ve iPhone kullanıcıları için bir güzel haber daha verdi.

google haritalar beklenen ozellige nihayet kavusuyor 2
google haritalar sonunda beklenen özellik geliyor!

 

Google Haritalar yolculuktaki geçiş ücretlerini gösterecek
Şimdiye kadar uygulamada rota oluşturduğunuzda ücretli geçişler olduğu bilgisi veriliyordu. Sürücü her geçiş ücretini öğrenemeyeceği ve hesaplayamayacağı için yolculuğun sonu tatsız olabilir. Google Haritalar; Başta ABD, Hindistan, Japonya ve Endonezya Tüm güzergah üzerindeki yol ve köprü ücretlerini hesaplar ve size gösterir.
Bu özellik sayesinde yolculuğunuz sırasında ödeyeceğiniz ücretlerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz. Varış süresini uzatmak isterseniz daha ucuz yolları tercih etmek isterseniz size seçenek sunulacaktır. Özellik şu anda ülkemizde aktif olmasa da aktif olduğu zaman oldukça ilgi çekeceğinden eminiz.Google Haritalar Sonunda Beklenen Özellik Geliyor!

Gelen tek yenilik bu değil. Yine aynı ülkelerde aktif olan yeni özellikler var. Sokak hız limitleri artık ekranda görüntülenebiliyor ve bazı sokaklarda trafik ışığının rengi görülebiliyor. Özellikle yoğun yollarda ışığın ne renk olduğunu bilmek, başka bir yola girip girmemeye daha iyi karar vermenize yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu