Teknoloji

Google, İnternet Olmadan E-posta Göndermek İçin Çevrimdışı Gmail’i Duyurdu: Nasıl Çalışır

Google, İnternet Olmadan E-posta Göndermek İçin Çevrimdışı Gmail’i Duyurdu: Nasıl Çalışır

 

Google kısa süre önce çevrimdışı Gmail adlı yeni bir ilginç ve kullanışlı özellik tanıttı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik aktif bir internet bağlantısı olmadan şirketten gelen e-posta istemcisini kullanmanıza olanak tanır. İnternet bağlantısı olmadan e-postaları okumanıza, postaları aramanıza ve iletilere yanıt vermenize olanak tanır. Google, Gmail’i çevrimdışı kullanmak için Google Chrome’da belirtilen bağlantıya yer işareti koymanızı önerir.

google

Çevrimdışı Gmail Nasıl Kullanılır?

Çevrimdışı Gmail özelliği, etkin bir internet bağlantınız olmasa bile e-postaları kontrol edebileceğiniz için oldukça kullanışlıdır. Gmail’i çevrimdışı kullanmak istiyorsanız aşağıda belirtilen adımları uygulamanız gerekir.

1. Adım: Öncelikle, Google Chrome’u dizüstü bilgisayarınıza veya PC’nize indirmeniz gerekir. Google Chrome yüklendikten sonra “mail.google.com” seçeneğine gitmeniz gerekir.

2. Adım: Şimdi, Gmail çevrimdışı ayarlarına gitmeniz gerekiyor.

3. Adım: ‘Çevrimdışı postayı etkinleştir’ yazan seçeneği işaretlemeniz gerekir.

4. Adım: Ayarlardan kaç günlük iletileri çevrimdışı senkronize etmek istediğinizi seçebilirsiniz. Seçenekler 7, 30 ve 90 gün arasında değişecektir. Açılır menüden istediğiniz seçeneği belirleyebilirsiniz.

5. Adım: Şimdi, ‘Değişiklikleri Kaydet’ seçeneğini göreceksiniz. Seçiminizi kaydetmek için üzerine tıklayın. İşte bu kadar! Çevrimdışı Gmail özelliğiniz açılır ve bu özellik sayesinde internet bağlantısı olmadan iletileri okuyabilir ve arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

Bunun yanı sıra Google, iOS için Chrome’da, kullanıcıların şifrelerini herhangi bir web sitesinde veya uygulamada güvenli ve hızlı bir şekilde oluşturmalarına, depolamalarına ve doldurmalarına yardımcı olacak bir özellik ekledi. Ayrıca, iPhone ve iPad kullanıcıları için bir dizi yeni özellik duyurdu. Bu özellik sayesinde, her seferinde şifreleri tahmin etmeye ve sıfırlamaya devam etmenize gerek yoktur.

Özelliklerden biri, kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avına ve diğer web tabanlı tehditlere karşı korumaları iOS kullanıcılarına genişletmesidir. iOS cihazlarında “Gelişmiş Güvenli Tarama” özelliğini açtıklarında, Chrome kullanıcıları ziyaret eden web sayfalarının tehlikeli olması durumunda proaktif olarak tahmin edilir ve uyarılır. Web sitesi bilgileri ‘Google Güvenli Tarama’ya gönderilir ve kullanıcılar aynı şeyi araçtan kontrol edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu