Teknoloji

Google, Kasım ayında Hangouts’u kapatacak, kullanıcılardan Google Chat’e geçmelerini istiyor

Bugünden itibaren Google, Hangouts mobil kullanıcılarına Gmail'de veya Chat uygulamasında Chat'e geçmelerini isteyen uygulama içi uyarılar göndermeye başladı.

Google, Kasım ayında Hangouts’u kapatacak, kullanıcılardan Google Chat’e geçmelerini istiyor

 

Google, platformlar arası anlık mesajlaşma hizmeti Hangouts’u kapatıyor. Teknoloji devi, kullanıcılardan Ekim 2022’de tanıtılan Google Chat’e geçmelerini istiyor. Google, bugünden itibaren Hangouts mobil kullanıcılarına Gmail veya Chat uygulamasında Chat’e geçmelerini isteyen uygulama içi uyarılar göndermeye başladı. Ayrıca, Hangouts Chrome uzantısını kullanan kişilerden web üzerinde Chat’e geçmeleri veya Chat web uygulamasını yüklemeleri istenecektir. Ayrıca web üzerinde Gmail’de Hangouts kullanan kişiler, önümüzdeki ay Gmail’de Chat’e yükseltilecek.

 hangouts

Hangouts, bu yıl Kasım ayında ve Google, kullanıcıların tüm verilerini indirmesini istemeden önce kullanımdan kaldırılacak. Şirket, çoğu insan için konuşmaların otomatik olarak Hangouts’tan Chat’e taşınacağını, ancak yine de “Hangouts verilerinin bir kopyasını saklamak isteyen kullanıcılardan Hangouts Kasım ayında kullanıma sunulmadan önce verilerini indirmek için Google Takeout’u kullanmalarını” istediğini söyledi.

Google ayrıca web üzerinde Hangouts‘un bu yılın sonuna kadar kullanılabilir olmaya devam edeceğini açıkladı. “Herkesi Chat’e geçiş yapmaya teşvik ederken, Web üzerinde Hangouts bu yılın sonlarına kadar kullanılabilir olmaya devam edecek. Teknoloji devi, resmi bir blog gönderisinde, kullanıcılar web üzerinde Hangouts’un web’de Chat’e yönlendirmeye başlamasından en az bir ay önce bir ürün içi bildirim görecekler” dedi.

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

Google Chat, Hangouts’un geliştirilmiş bir sürümüdür ve yan yana düzenleme ile Dokümanları, Slaytları veya E-Tabloları Düzenle gibi bir dizi yeni özellik sunar. Ayrıca konuya dayalı işbirliği için ayrılmış bir yer olan Spaces’ı da içerir. Sohbetler, grupların ve ekiplerin fikirlerini paylaşmasına, belgeler üzerinde çalışmasına ve dosyaları ve görevleri tek bir yerden yönetmesine olanak tanır.

Google, blog yayınında “Chat’in geleceği için büyük hedeflerimiz var ve önümüzdeki aylarda doğrudan arama, Spaces’ta hat içi ileti dizisi oluşturma ve birden çok görüntüyü paylaşma ve görüntüleme yeteneği gibi daha da fazla özellik göreceksiniz” dedi. . Şirket, “Kalan Hangouts kullanıcılarını Chat’e getirmek için bu son adımı atarken, kullanıcıların Chat’i oluşturmak ve ortak çalışmak için güçlü bir yer haline getirmeye yönelik devam eden yatırımımızı takdir edeceklerini umuyoruz” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu