Teknoloji

Google, siz uyurken kısa bir kesinti yaşadı, ancak şimdi geri döndü

DownDetector tarafından hazırlanan bir rapora göre, kesinti Salı sabahı 06:20 civarında başladı ve yaklaşık 43.456 raporla sabah 7'de zirve yaptı.

Google, siz uyurken kısa bir kesinti yaşadı, ancak şimdi geri döndü

 

Google, Salı günü, Hindistan, ABD, Birleşik Krallık, Avustralya ve Singapur da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden binlerce kullanıcının Google Arama’ya erişemediği kısa bir saatlerde kısa bir kesinti yaşadı . 

Downdetector tarafından hazırlanan bir rapora göre, kesinti Salı sabahı yaklaşık 25 raporla 06:20 civarında başladı ve yaklaşık 43.456 raporla sabah 7’de zirveye ulaştı. Sorun daha sonra, Google platformuna 08:50’de erişirken sorunla karşılaşan yaklaşık 450 kullanıcı raporu ve yaklaşık 09:45’te yaklaşık 50 raporla çözülmeye başladı. 

 

Network Intelligence şirketi Thousand Eyes Inc ise Google’ın kesintisinin dünya genelinde Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Japonya, Kenya, Güney Afrika, Avrupa, Brezilya, Kolombiya, Şili, Tayvan, İsrail ve Çin ve Japonya dahil Asya.

Özellikle, çoğu kişi Google Arama’yı kullanma ve Arama yoluyla çeşitli web sitelerine erişmeyle ilgili sorunlar bildirirken, bazı kullanıcılar Google’ın Google Haritalar ve Gmail gibi diğer platformlarıyla da sorunlarla karşılaştıklarını bildirdi .

 

Google konuyu henüz kamuya açıklamamış olsa da, kullanıcılar Google’ın hizmetinde pek çok paylaşım mem’inin kullanılamamasıyla konuyu sosyal medyada hızlı bir şekilde bildirdiler. Netizenlerin ne dediğine bakın:

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu