Teknoloji

Google, Telefon Ekranları için Android Auto’yu kaldırıyor

Google, Android Auto for Phone Screens uygulamasını kullanan herkese bunun resmi olarak sona erdiğini ima ediyor. Ama zaten bunun bir alternatifi var.

Android Auto , bir arabanın kontrol panelinde temel Android telefon özelliklerinden bazılarını almak için harika bir platformdur. Google, her güncellemede bunu iyileştiriyor ve son Google I/O’da platform için başka bir güncelleme duyurdu. Arabalarda Android Auto sorunsuz çalışırken, Android telefonlarda tam tersi. Telefon Ekranları için Android Auto, son zamanlarda sıkıcı bir deneyim oldu ve tüm benzer ipuçlarıyla, Google’ın Android telefonlar için uygulamayı öldürdüğü görülüyor. x

Google, Telefon Ekranları için Android Auto uygulamasını kapatıyor

Reddit’teki birkaç kullanıcı , uygulamayı her açtıklarında bir açılır pencere aldıklarını iddia etti. “Telefon ekranları için Android Auto yakında çalışmayı durduracak” dedi.

android auto
android auto

Buradaki özel kullanıcı bir Huawei P30 Lite akıllı telefon kullanıyordu. Ancak, yalnızca belirli eski Android telefonların alınıp alınmadığı bilinmiyordu. Ancak 9to5Google , Android 11 ve daha düşük sürümlere sahip Android telefonların bu açılır pencereyi aldığını onayladı. Aynı pop-up, telefonun Android 11 sürümünde çalıştığı TCL 30 V’de de görüldü.

Google’ın Telefon Ekranları için Android Auto uygulamasını gerçekten kaldırdığını ima ediyor. Ancak, “yakında çalışmayı durdurun” mesajı dışında, uygulamanın ne zaman çalışmayı durduracağı konusunda belirli bir tarih veya saat yoktu.

Neyse ki Google, uygulamayı kapattığını ve kullanıcıların artık alternatif Google Asistan sürüş modunu kullanmak zorunda kalacağını açıkladı. Ama yine tarih yok.

“Android Auto’yu desteklenen araçlarda kullanan kişiler için bu deneyim ortadan kalkmıyor ve aslında yakın zamanda Google I/O’da yaklaşan büyük bir UI geliştirmesini duyurduk. Telefon deneyimini (Android Auto mobil uygulaması) kullananlar, mobil sürüş deneyiminin bir sonraki evrimi olan Google Asistan sürüş moduna geçecekler” dedi.

İlginizi Çekebilir: Hubble Teleskobunun Çektiği Görüntü Gözlerimizi Büyüledi!

Telefon Ekranları için Android Auto’nun alternatifi nedir?

Google’ın Telefon Ekranları için Android Auto uygulamasına zaten bir alternatifi olsa da, kullanıcılar bundan pek hoşlanmazlar. Google Asistan sürüş modu, yalnızca Google Haritalar ve Google Asistan’ın sürüş merkezli bir deneyimini sunduğundan, Android Auto uygulamasının tam yerini almaz.

Bir arabanız varsa ve Telefon Ekranları için Android Auto kullanıyorsanız, şu anda üç seçeneğiniz var: (1) Google Asistan sürüş modunu kullanın veya (2) Mevcut arabanız için yeni bir Android Auto destekli bilgi-eğlence sistemi edinin, veya (3) Android Auto’yu destekleyen yeni bir araba alın.

Google’ın daha önce Android 12 cihazlar için Android Auto for Phone Screens uygulamasını kaldırdığını belirtmekte fayda var. Bu zaten uygulamanın kaldırılmasının bir işaretiydi ve şimdi, tamamen gittiği açık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu