Teknoloji

Google’ın oyun platformu Google Stadia’yı ‘kapatma’ planı yok

Google'ın yakında oyun platformu Stadia'nın fişini çekmeyi planladığı ve kullanıcıları 30 ila 60 gün önceden bilgilendireceği söylendi.

Google’ın bulut oyun platformu Google Stadia‘yı yakında kapatmayı planladığı söylendi . 2019’da piyasaya sürüldü ve Microsoft’un Xbox’ına karşı önemli bir oyuncu. Söylenti, ‘Killed by Google’ adlı bir Twitter hesabı tarafından başlatıldı ve hayranlar arasında huzursuzluk yarattı. Google nihayet konuştu ve oyun platformunun hiçbir yere gitmediğini açıkladı. 

Google Stadia kapanmıyor

‘Google tarafından öldürüldü’, Google’ın fişi yakında bulut oyun platformu Google Stadia’ya takmayı planladığını tweetledi. Ayrıca şirketin 30 ila 60 gün önceden kullanıcıları bilgilendireceğini ve abonelik tutarını herhangi bir ek ücret ödemeden iade edeceğini de sözlerine ekledi. 

Geçenlerde Twitter’da bir kullanıcı, Stadia’nın gönderisine “*ah* (bunu gerçekten sormam gerekmesi inanılmaz), Yakında kapanıyor musun?????” şeklinde yorum yaptı. Buna Google, bunun doğru olmadığını söyleyerek yanıt verdi. Google Stadia, Twitter’da kapanmayacağını açıkladı. Aslında oyun platformu, yakında platformda piyasaya sürülecek birkaç yeni oyun üzerinde çalışıyor.

Bunun ardından Google Stadia, Stadia Pro kullanıcılarının Wavetale oyununu 1 Ağustos’a kadar ücretsiz oynayabileceğini de tweetledi.

Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır

Bir Stadia Facebook grubundaki bir gönderi, platformun kapanmak üzere olduğunu duyurduğunda söylenti alev aldı. Daha sonra Facebook grubunun bir moderatörü tarafından, yorumun “Aylardır Stadia hakkında küçümseyici paylaşımlar yapan” “Donny Jepp” adlı bir kullanıcıdan geldiği ortaya çıktı ve yasaklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu