Kripto Para

Grt Coin Yorum & Nereden Alınır? Hangi Borsa Listeliyor?

GRT coin yorum ve forum sayfalarında en çok tartışılan coinler arasında yer almaktadır. Grt yani The Graph, Ethereum blok zincirindeki verilere çok daha kolay erişim sağlayabilmek için geliştirilmiştir. Klasik şekilde merkezi veri tabanları yerine blok zinciri üzerindeki verilere erişmek oldukça zordur. Ancak Grt blok zinciri verilerine çok daha hızlı şekilde erişim imkanını sizlere sunar. Çok etkili ve kullanıcı dostu olan The Graph, erişimde önemli kolaylıklar sunarak etkili çözümler sunmayı hedefler.

Grt coin ise bu protokolün bir tokenidir. Aynı zamanda ağda kullanılan değer olarak açıklanabilir. Grt sahipleri projeleri ile protokolün işleyişine katkıda bulunabilmektedir. Aynı zamanda veri sağlayıcılarına ödeme yaparak ağdaki işlemleri teşvik etmek için bu tokeni kullanabilirler. Bu da hem projenin gelişmesinde hem de yatırım aracı olarak kullanılmasında etkili olan faktörler arasında yer alır.

Grt coin, birçok kripto borsasında listeleme alan coinler arasındadır. Ancak borsaların listeleme politikaları ve mevcut durum zamanla değişebileceği için coin takibini ve güncelini iyi takip etmek önem taşır. GRT coin yorum ve analizlerine bakıldığında yatırımcıların ilgisini çeken birçok özelliği olduğu görülebilir.

 

Grt Projesi? Nedir?

The Graph coinin en temel projesi merkeziyeti bulunmayan uygulamalar için verilerin kolay indekslenmesine ve sorgulanmasına katkı sağlayacak hizmetlerin sorunsuz sunulmasıdır. Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir protokol yapısındadır. Aynı zamanda geliştiricilere de blok zinciri verilerine daha kolay şekilde erişme şansını sunar.

Özel olarak tasarlanan The Graph protokolü, geliştiricilerin blok zinciri verilerine hızlı ve etkili şekilde erişebilmelerine imkan tanır. Geleneksel tarzdaki blok zinciri verilerine erişmek ve bu verileri istenilen standartlarda işlemek sanıldığından çok daha karmaşıktır. Bu sorunu da kısa sürede çözebilmek için geliştiriciler veri erişimini kolaylaştırmayı hedefleyen bir ara katmana gereksinim duyar. The Graph projesi de bu ara katmanı geliştirmek için tasarlanmıştır. Kripto yatırımcılarının ilgi ile takip ettiği GRT coin yorum ve analiz çalışmaları yatırım risklerini ve avantajlarını da ortaya koymaktadır.

Protokol, veri sağlayıcıları, uygulama geliştiriciler ve soruşturmacılar arasında bir ortak alan yaratır. Blok zinciri verilerini indeskleyen veri sağlayıcıları sorgulamalar için erişime açarak Grt token karşısında ödeme alır. Geliştiriciler de protokolü kullanarak verilere daha kolay şekilde erişerek uygulamaları daha yüksek verimlilikte kullanma imkanı elde eder. Graph protokolü günümüzde Ethereum, POA ve IPFS gibi ağlardan gelen indeksleme verilerini desteklemektedir. Yakın zamanda çok daha fazla ağı desteklemesi beklenen durumlar arasındadır.

 

Grt Coin Hangi Borsada Listeleniyor?

Grt coin belirli borsalarda listelenerek kişilerin daha kolay erişmesi imkanı ortaya çıkarıyor. Yatırım yapmak ya da satın almak isteyen kişiler bu borsalara üyelik işlemlerini yaparak cüzdan hesabı açmaları gerekiyor. Açılan cüzdan hesabına belli miktarda yatırım yapıldıktan sonra bu borsalar üzerinden Grt satın alabiliyorsunuz. Listelendiği borsalar arasında ise şunları saymak mümkündür:

 • Binance
 • Coinbase Pro
 • Kraken
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Bitfinex
 • Bybit
 • OKX

Bu borsalarda işlem yapılabilmektedir. Listelemesi yapılan borsalar arasındaki tercihler coğrafi konumlara ve diğer faktörlere göre farklılık gösterebilir. Aynı zamanda borsa seçimlerini yapmadan önce işlem ücretleri ve güvenlik önlemleri gibi detayları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. GRT coin yorum sayfalarında hangi borsalarda ne zaman yayınlanacağı bilgisine de ulaşılabilmektedir.

 

Grt  Piyasa Değeri Nedir?

Coin alır veya satarken güncel piyasa değerlerini dikkate almak gerekir. Son dönemde popüler coinler arasında yerini alan ve birçok önemli borsada listelemesi yapılan Grt coin güncel fiyat değeri USD bazlı olarak 0.116539 iken TL bazlı olarak 2,68 değerindedir. Piyasa değeri 24.170.639.379 TRY düzeyindedir. GRT coin yorum açısından en popüler coinler arasında yer alır. Bu da yüksek piyasa değerinin de etkisi vardır.

The Graph (GRT) Coin Güncel Fiyat Bilgisi

Aşağıdaki tabloda 1 GRT Coin fiyatının kaç TL olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

 

Grt Alınır mı?

Grt coin yorum ve uzman görüşleri,  coin yatırımı yapabilmek için önemlidir. Aynı zamanda genel özelliklerine de bakmak önemli fikirler sunar. Grt coin özellikleri arasında şunlar önemli yer tutar:

 • The Graph, merkezi olmayan uygulamalar üzerinden Ethereum blok zincirindeki verilere kolay bir şekilde erişme imkanı sunar. Aynı zamanda indeksleme ve raporlama gibi konularda da hizmetler verir.
 • Geliştiriciler bu protokolü kullanarak çok daha hızlı ve etkili indekslemeler yapabilmektedir.
 • Soruşturmacılar, veri sağlayıcıları ve geliştiriciler arasında merkezi bulunmayan bir ekosistem yaratmaktadır. İndeksleme ve sorgulamalar için blok zinciri verileri erişime açılır. Geliştiriciler de grt token karşılığında ödemeler alırlar.
 • Grt coin ağda yapılan tüm işlemleri teşvik amaçlı kullanılır. Grt sahipleri de bu protokol işleyişlerine önemli katkılar sağlarlar. Yapılan tüm işlemleri destekleyerek aynı zamanda ödül alabilirler.
 • The Graph protokolünün yönetim mekanizmasında da kullanılmaktadır. Token sahibi olanlar protokol gelişimi ve yönetimi üzerinde oy kullanabilme şansına sahiptirler. Bununla birlikte önemli kararlar da alabilirler.

Bunların yanında ERC-20 standardına sahiptir. Grt tokenleri farklı ethereum cüzdanları ve borsalarda kolayca depolanabilir. Aynı zamanda takas etmeye de uygundur. Geliştiricilere Grahp üzerinden uygulama oluşturmalarına imkan tanıyor. Aynı zamanda veri barındırma hizmeti de bulunuyor. Yatırım yapmadan önce tüm bu özelliklerini ve piyasa değerlerini dikkate almak gerekir.

 

Koin Sembolü nedir?

Hemen her coinde olduğu gibi The Graph projesi coinin de sembolü bulunmaktadır. GRT, The Graph coin sembolüdür. Bu sembol kripto para borsalarında ve kripto cüzdanlarında kullanılmaktadır. Aynı zamanda coini tanımlamak için de kullanılan bir semboldür. Borsaların arama kısmından GRT yazarak coine kolayca erişim sağlamak mümkün olur.

 

Grt Toplam Adedi

Coin alımlarında o coinin toplam adedi oldukça önemlidir. Toplam arz protokol başlangıcında belirlenmiştir. İlk etapta belirlenen rakam 10 milyar GRT tokendir. Bu tokenlerin dağıtılması, protokollerin gelişmesi ve ödül mekanizmaları gibi faktörlere göre de değişebilmektedir.

 

Grt Dolaşımdaki Adedi

Dolaşımdaki adet ise mevcut kullanıcılar arasında dolaşımda olan token miktarını ifade etmektedir. Coin dolaşımındaki miktarı zaman içerisinde artabilir ya da azalabilir. Dolaşımdaki arzı, 9.003.880.139 GRT coin azami arz değeridir. Yatırım öncesinde GRT coin yorum, dolaşımdaki adet, toplam üretilme sayısı gibi faktörleri dikkate almak gerekir.

Ens Coin Yorum için Coinbase gibi diğer sitelerden inceleme yaptık.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu