Haberler

GSB Wifi Çıkış

GSB Wifi Çıkış Bilgileri

GSB Wifi Çıkış

KYK Wifi oturum açma ve çıkış yapma işlemlerinde zaman zaman öğrenciler farklı sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunların çözümü çoğu zaman altyapıdan kaynaklı olsa da farklı çözüm yöntemleri uygulanabilir. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) yurtlarında kullanılan internet ağı üzerindeki tüm işlem kayıtları log olarak tutulmaktadır. Wifi giriş ve çıkış işlemlerinin zamanları, IP adresleri ve kullanılan web siteleri bu kapsamda kayıt altına alınmaktadır. e – Devlet üzerinden ağa yasal olarak bağlanıldığında teyit edilmektedir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında öğrencilerin ücretsiz olarak internet hizmetlerinden yararlanmaları için kullanılan ortak ağda farklı nedenlere bağlı olarak sorunlar yaşanabilmektedir. Sadece bir cihaz ile bağlantı yapılan bu ağlarda yaşanacak sorunlar için çözümler farklılık gösterebilir. GSB wifi çıkış işlemleri de yaşanan bu sorunlar arasında oldukça yaygındır.

 

gsb wifi çıkış

 

GSB Wifden Nasıl Çıkış Yapılır?

KYK wifi çıkış GSB bünyesindeki yurtlardaki internet ağından çıkış yapmayı ifade etmektedir. Öğrencilere sağlanan internet hizmetleri için wifi ağına giriş ve çıkış işlemleri ise basit birkaç adımda gerçekleştirilebilmektedir. Wifi’den çıkış yapmak için öncelikle ‘’wifi.gsb.gov.tr’’ adresine erişim sağlanması gerekecektir.

GSB wifi çıkış işlemleri için kısaca şu adımlar izlenebilir:

  • Çıkış yapılmak istenen ağa bağlanılır.
  • ‘’wifi.gsb.gov.tr’’ ekranına giriş yapılır.
  • Doğrulama sayfası üzerinde yer alan ‘’çıkış’’ butonuna tıklanır.

Wifi’den çıkış yapmak isteyen öğrencilerin ilgili adrese erişim sağladıktan sonra çıkış işlemlerini gerçekleştirebilirler. Çıkış işlemleri için wifi’nin açık olması gerekmektedir. GSB wifi ağına bağlı olmanız gerekmektedir. Arından çıkış veya ‘’servisi durdur’’ gibi seçenekler kullanılarak çıkış işlemleri yapılabilmektedir. Çıkış işlemlerinde hata yaşanmaması için ağa bağlı olmanız ve wifi ağının çekim alanı içinde olmanız gerekmektedir.

KYK Wifi Neden Çıkış Yapamıyorum?

Wifi GSB hizmetleri birçok öğrencinin yurtlarda internet kullanmasını sağlamaktadır. Çıkış işlemleri yapmak isteyen öğrencilerin ise wifi çıkış ekranına erişim sağladıktan sonra işlem adımlarını takip ederek çıkış gerçekleştirmeleri mümkündür. KYK wifi’ye giriş ve çıkış işlemleri için Google Chrome’un en son sürümünü kullanmanız önerilmektedir.

Çoğu zaman kullanıcıların çıkış işlemlerini yapamamasının nedeni ağa bağlı olmamalarından kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak KYK wifi’den çıkış yapamama sorunun nedenleri arasında şunlar yer alabilir:

  • VPN’ye bağlı olmak veya mobil veriye bağlı olmak.
  • Tarayıcının güncel olmaması.
  • Wifi ağı kapsama alanı dışında olmak vb.

Herhangi bir sorun yaşamadan KYK wifi ağından çıkış yapmak için ilk olarak ağa bağlanmanız ve ardından çıkış işlemini yapacağınız ekrana erişim sağlamanız gerekecektir.

KYK Wifi Giriş Ekranında Kullanıcı Aktif Değil Sorunu Nasıl Çözülür?

KYK wifi çıkış link – bağlantı adresi kullanılarak çıkış ekranına erişim sağlayan kullanıcıların ‘’çıkış’’ butonuna tıkladıktan sonra kısa sürede işlemlerini tamamlaması mümkündür. Bu işlemler sırasında yaygın olarak alınan hatalar arasında ‘’kullanıcı aktif değil’’ sorunu ilk sıralarda yer almaktadır. Bu sorunun alınmasında en önemli unsur aylık kullanım kotasının dolmuş olmasıdır. Ayrıca yeni kayıt yaptıranlarda da bu tür sorunlar görülebilir.

Kullanıcı aktif değil sorunu yaşayanların yurt yönetimine veya yetkililer başvurularını yaparak sorunun çözümü için taleplerini iletmeleri mümkündür. GSB wifi çıkış işlemlerini yapmak için ağa bağlı olmanız gerekecektir. Aksi takdirde çıkış işlemlerinin yapılması mümkün değildir. Ayrıca ağa birden fazla cihaz ile giriş yapmanız halinde de bu tür sorunların yaşanması mümkündür.

GSB Wifi Çıkış Ekranı Neden Açılmıyor?

KYK wifi giriş ve çıkış işlemleri içi GSB’nin ilgili resmi web sayfasına erişim sağlamanız gerekecektir. Çoğu kullanıcı giriş ve çıkış işlemleri için bu ekrana erişim sorunları yaşamaktadır. Erişim sorunlarının yaşanmaması adına giriş veya çıkış yapacağınız KYK wifi ağına bağlı olmanız gerekecektir. Ağa bağlı olmadığınız durumlarda bu ekrana erişim sağlanamamaktadır.

GSB Wifi Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

GSB wifi kota sorgulama işlemleri basit bir şekilde yapılabilir. Kota sorgulama işlemleri için öncelikle e – Devlet üzerinden veya ilgili ekrandan kullanıcı bilgilerini ile sisteme giriş yapılması gerekecektir. ‘’wifi.gsb.gov.tr’’ adresine erişim sağlanarak tüm işlemler yapılabilir.

Giriş ve çıkış işlemlerinin yanı sıra kota sorgulama ve diğer kullanıcı işlemlerinin de aynı ekran üzerinden yapılması mümkündür. GSB wifi çıkış sırasında veya diğer işlemlerde herhangi bir sorun yaşamamak için mevcut KYK wifi ağına tek bir cihazdan bağlı olmanız gerekecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu