Kripto Para

Güney Kore 16 Lisanssız Yabancı Kripto Para Borsasını Kapatacak

Mali İstihbarat Birimi (FIU), Koreliler için açıklanmayan yasadışı ekonomik çıkarlar yürüterek Özel Mali Bilgi Yasasını ihlal etmekle suçlanan 16 denizaşırı sanal para birimi kuruluşunun kolluk kuvvetlerini bilgilendirdi.

Güney Kore 16 Lisanssız Yabancı Kripto Para Borsasını Kapatacak

 

Güney Kore Mali İstihbarat Birimi (FIU), Koreliler için açıklanmayan yasadışı ekonomik çıkarlar yürüterek Özel Mali Bilgi Yasasını ihlal etmekle suçlanan 16 denizaşırı sanal para birimi kuruluşunun kolluk kuvvetlerini bilgilendirdi.

Borsaların Suçlayıcı Eylemleri.

İdari izne uymamaları sonucunda toplam 16 işletme kurumun radarına girdi. Bu şirketler, gerekli yetkilendirmeyi alamayarak kripto para birimleri pazarladı ve Korelilere yardım etti.

Finansal Hizmetler Komisyonu , ülkenin resmi olarak tanımadığı denizaşırı ticaretlere yurtiçi erişimi yasaklamaya hazırlanıyor. İzinlerini güvence altına alma zamanı, şu anda kripto para birimi borsalarında kullanılan para birimlerine sahiptir.

İzinleri almak için 24 Eylül’e kadar süreleri vardı. Yetkilendirme kriterleri son tarihe kadar karşılanmazsa web siteleri anında devre dışı bırakılır . Bu firmalarla birlikte olan kişiler de yaptırımlara maruz kalabilir.

güney kore

16 Kripto Para Birimi Değişimi Seçmek.

Ekonomik gözlemcinin eylemi, istihbarat bölümünden bu borsaların yerel genel merkezinin dikkatlice incelenmesi ve nihayetinde engellenmesi yönündeki sözde bir talebe yanıt olarak geldi. Ülkenin diğer kolluk kuvvetlerine yönelik bir başka uyarı da bununla aynı.

Ülkede şu anda kanun dışında faaliyet gösteren 16 borsa soruşturmanın konusu olacak. İhlallerin soruşturulmakta olduğu konusunda lisanslı oldukları ülkeleri uygun şekilde bilgilendireceklerdir.

Dünya çapında faaliyet gösteren çok sayıda tanınmış kripto para borsasından biri, sorun yaşayandır. KuCoin, MEXC, Phemex, ZB.com, Bitglobal, CoinW, XT.com, Bitrue, CoinEX, AAX, ZoomEX, BTCEX, BTCC, Poloniex, DigiFinex ve Pionex bu listedeki borsalardan bazıları .

Finansal İşlem Raporları Yasası geçen Eylül ayında yürürlüğe girdikten sonra, kripto şirketlerinin kaydolması gerekiyordu.

Kore’de kurulmuş bir şirket olan Do Kwon’un Terraform Labs’ın çöküşünden sonra , işlere daha fazla odaklanıldı. Şu an itibariyle sanal para platformlarının Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasına sahip olması gerekiyor.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Potansiyel Penaltı

Kore Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi akreditasyonu, kara para aklamanın önlenmesi ve KYC gereklilikleriyle ilgili katı veri bakımı gerektirir. Güney Kore pazarında faaliyet göstermeye devam etmek için kripto para borsaları, Özel Finansal Bilgiler Yasası’nın düzenlemelerine uymalıdır.

Yasa , kuralı ihlal etmek için 50 milyon (yaklaşık 43.500 $) para cezası veya en az beş yıl hapis cezası öngörüyor ve ayrıca yalnızca bu işletmelerin yeniden kaydolmasını yasaklamaya karar verebilir.

Geçen yıl bir önceki baskında yaklaşık 60 borsa, bu sertifikasyon kurallarına uymadıkları için kapatıldı. Otuz beş işletme artık Güney Kore’de iş yapmak için uygun izinlere sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu