Kripto Para

Haftalık Kripto Özetleri

Kripto Yaklaşan Merge yükseltmesi nedeniyle şu anda tüm dikkatler Ethereum’da. Coinbase gibi bazı platformlar bunun için hazırlanmaya bile başladı. Daha fazlasını öğrenelim. 

Bitcoin

Cuma günü, Bitcoin 21.500 $ fiyatına %7.2’lik bir düşüşle keskin bir düşüş yaşadı . Pratik olarak tüm kripto piyasası aynı şeyi yaptı.

fb704d4cfd551eebc44a7be4a76ae07d12b3aa47ace03a1ac2480fb1fdc5722a

Ethereum

Temmuz ayında rekor kıran bir performansın ardından , Ethereum Name Service’e (ENS) 2 milyondan fazla alan adı kaydedildi.

Coinbase platformu, bir önlem olarak Birleşme sırasında  tüm Ethereum işlemlerini duraklatacağını duyurdu .

kripto

DeFi

Katman-2 ölçekleme çözümü Platformun habersiz bir fon hareketi yapması ve yatırımcılar arasında önemli paniğe neden olmasıyla iyimserlik ağır eleştirilere maruz kaldı.

Ronin geliştirme ekibi kısa süre önce bir blog gönderisinde, zinciri güvence altına alan doğrulayıcı sayısını 14’ten 17’ye çıkardıklarını duyurdu .

Altcoinler

AUSD stabilcoin , Acala Network’e yapılan bir saldırının değerinde %99 düşüşle sonuçlanmasından sonra bir darbe aldı. 

Huobi’nin HUSD stabilcoini , fiyatı 0,84 $’a düştüğü için dolar sabitinden ayrılan en son varlık haline geldi.

Şimdiye kadar nispeten sessiz olan Terra Kurucusu Do Kwon , LUNA stabilcoin’inin çıkarılmasının ardından Terra protokolünün çökmesinden bu yana ilk röportajı verdi. 

Teknoloji

Kolombiya hükümeti , ülkenin merkez bankası ile ortaklaşa blockchain teknolojisine dayalı dijital para birimi planlarını onayladı.

İşletme

Ripple, Brezilya’da ilk İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetini  başlatmak için Latin Amerika bankası Travelex ile ortaklık kurdu .

SBI Remit ile yeni bir ortaklıkta Ripple Net, Japonya-Tayland koridoru için  bir havale ödeme hizmeti başlattı.

Bir rapor, CEO Alex Mashinsky’nin , firmanın geniş çapta duyurulan iflas sorunlarına ve nihayetinde çöküşüne yol açan aylarda Celsius’ta ticaret stratejilerinin kontrolünü devraldığını iddia etti.

Crypto.com , Kanada’daki operasyonlar için yasal olarak kayıtlı ilk küresel kripto para birimi platformu olmak için Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun onayını aldı. 

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Düzenleme

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu , FTX ve diğer dört kripto firmasına  uyarı mektupları yayınladı.

Hollanda’dan iade edilen Rus vatandaşı, Ryuk fidye yazılımı davasında  kara para aklamakla suçlanıyor .

KPMG Kanada’nın kripto varlıkları ve blok zinciri direktörü ve eş lideri Kunal Bhasin , Howey Testinin bir kripto para biriminin menkul kıymet olup olmadığına karar vermek için doğru kural olmayabileceğine inandığını söyledi.

Avrupa Birliği (AB), kripto alanını denetlemek için  yeni bir kara para aklama karşıtı (AML) organının atanmasını düşünüyor .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu